Популярні мови міжнародного спілкування майбутнього

a422e.jpg

Нещодавно Британською радою була ініційована доповідь «Мова майбутнього», яка показала, що іспанська та арабська мови є найбільш важливими засобами спілкування для британських службовців в недалекому майбутньому.

Творці звіту прагнули забезпечити стратегічний аналіз довгострокових мовних потреб Великобританії, виходячи з різних економічних, геополітичних, культурних та освітніх показників.

Результатом аналізу став список десяти мов, які матимуть вирішальне значення для процвітання, безпеки та впливу Великобританії на події в світі в найближчі роки.

Індикаторами, які вказують на важливість вивчення тієї чи іншої мови, є:

 1. Поточна експортна торгівля Великобританії.
 2. Мовні потреби бізнесу Великобританії.
 3. Торгові пріоритети уряду Великобританії.
 4. Ринки, що розвиваються, які швидко ростуть.
 5. Пріоритети безпеки і дипломатії.
 6. Суспільний інтерес до мови.
 7. Популярні напрямки для поїздок закордон.
 8. Стратегія освітніх пріоритетів британського уряду.
 9. Рівні володіння англійською мовою в інших країнах.
 10. Поширеність мови в Інтернеті.

4ac20.jpg

Топ-10 мов майбутнього виглядає наступним чином:

 1. Іспанська
 2. Арабська
 3. Французька
 4. Китайська
 5. Німецька
 6. Португальська
 7. Італійська
 8. Руська
 9. Турецька
 10. Японська

На даний момент французька мова домінує в школах Великобританії: її здає найбільша кількість школярів на випускних іспитах. А ось німецька втратила популярність по більшій мірі через рішення уряду лейбористів у 2004 році прибрати з розкладу обов’язкову іноземну мову для школярів від 14 до 16 років.

Раніше німецька була другою за популярністю для вивчення, тепер же поступається своїм місцем іспанській. Іспанську тепер можна продовжувати вивчати в більше 70 університетах країни і отримувати відповідну вчений ступінь з цього предмету. Проте, німецька мова вивчається всього лише в 60-ти вищих навчальних закладах Британії.

Китайська мова (діалект мандарин або путунхуа) вивчається на серйозному рівні у навчальних закладах Британських островів з 2010 року, після того, як секретар з шкільної освіти Ед Боллс заявив, що хоче, щоб, принаймні, в одній школі в кожному графстві вивчали цю мову. У той час популярність арабської мови з 2002 по 2012 рік зросла на 82 відсотки.

«Проблема не в тому, що ми вчимо неправильним мовам, тому що найбільш часто викладаються такі мови, як французька, іспанська та німецька, що входять топ-10 нашого звіту», — говорить Джон Ворн, директор зі стратегії в Британській Раді. «Великобританія потребує більшої кількості людей, які зможуть вчити ці мови і використовувати їх на практиці поряд з новими, такими як арабська, китайська та японська».

У доповіді наголошується, що французькою мовою говорить найбільша кількість людей у​Британії — 15%. Далі йдуть німецька (6%), іспанська (4%) і італійська (2%).

Арабську, китайську, російську або японську використовує лише 1%, в той час як на португальській та турецькій говорить менше 1% людей.