10 хибних трактувань Біблії

Важко говорити на тему Біблії, не вступивши у дискусію, котра швидко переростає у дебати. Проте історично склалося, що при читанні й перекладі Біблії виникли деякі упущення або просто помилки перекладу, які так і закріпились. Десяток основних хибних трактувань Священного Писання представляє listverse.com.

10 поширених помилкових тверджень щодо Біблії (listverse.com)

Плід пізнання добра і зла

Фруктом, що піднесла Єва Адамові, не обов’язково було саме яблуко. Адже словом «плід» у часи написання Біблії на Близькому Сході називали усі фрукти, ще й горіхи. Ми звикли вважати цей плід з райського саду яблуком, хоча достеменно встановити це навряд чи можливо.

Змій

Змій, що підбив Єву зірвати плід пізнання з дерева, не був втіленням Сатани. Про нього лиш сказано, що це була найхитріша істота «серед усіх істот, що населяли землю». Ім’я Люцифера згадується пізніше у латинському перекладі текстів від пророка Ісаї.

Ноїв ковчег

Усі ми звикли думати, що Ной взяв кожного виду тварин по парі. І це, виявляться, хибне твердження! «Чистих» (мабуть, більш правильно сказати кошерних) тварин було взято групами по 7, а «нечистих» по – 2. Згідно з давньоєврейським законом про «чисту» їжу, більшість тварин перебували у групах по 7.

Десять заповідей

Взагалі-то у Біблії не існує 10 окремих заповідей – їх 14. Католики перші три позиції об’єднали в одну заповідь, протестанти ж об’єднали дві останні. До того ж, є ще 10 «Ритуальних заповідей», або Ритуальний Декалог, який містить заборони на кшталт «Не готуй дитину у молоці матері». Останнє трактується як заборона Торою готувати будь-які страви, де змішані м’ясо та молоко.

Непорочне зачаття

Багато хто звик відносити термін «непорочне зачаття» до народження Ісуса. Трактують це так: Син Божий був народжений не в гріху. Однак насправді «термін непорочне» зачаття стосується його матері – Марії. В тексті від Луки йдеться, що Марія була народжена без первородного гріха, який решта людей успадкували від Адама і Єви. За задумом Творця, саме Марія була наділена благодаттю.

Троє цірав

На Різдво християни співають пісню, у якій згадуються три царі, котрі прийшли привітати народження Сина Господнього. Однак насправді у Біблії не йдеться про трьох царів. Єдиний зв’язок із числом «три» має кількість дарів, котрі вони піднесли Ісусові.

Марія Магдалина

Ніде у Священному Писанні прямо не сказано, що Магдалина була повією. Про неї згадується єдина річ – те, що вона була одержима сімома демонами.

Блудний син

Всупереч поширеній думці, блудний син не означає «такий, що блукав світами». У цьому фрагменті тексту «блудний» – це той, що заблукав у духовному розумінні, чинив багато гріхів.

Костянтин Великий і Нікейський собор

Вважається, що імператор Костянтин відіграв серйозну роль у становленні канону Нового Заповіту на соборі в Нікеї у 325 році. Однак Костянтин, визнаний святим рівноапостольним, лише зібрав собор – сам він не мав голосу, був лише спостерігачем.

Текст Біблії

Багато хто вважає, що за кількатисячну історію християнства текст Біблії зазнавав неодноразових змін. Проте єдині зміни, що торкнулися Священного Писання, це помилки перекладу (як із верблюдом і вушком голки), деякі пропущені слова і орфографічні помилки. Свідомо текстів Біблії ніхто не змінював.