Топ-7 найкорисніших ягід

Осінь – саме той час, коли слід запастися вітамінами й укріпити свій імунітет, щоб півзими не пролежати з температурою і кашлем.

Найбільш смачний і «натуральний» спосіб це зробити – додати у свій щоденний раціон хоча б одну із цих ягід, пише newsland.ru. Вибирайте ту, котра подобається вам і підходить вашій кишені.

Топ‑7 найкорисніших ягід (newsland.ru)
Смородина1. Смородина – від раку та діабету. Вчені з Інституту дослідження врожаю Шотландії назвали цю ягоду однією з найбільш корисних у світі – принаймні, за своєю насиченістю вітамінами, мінералами й антиоксидантами вона перевершує багато фруктів і ягід. Особливо багато в ній вітаміну С (в 4 рази більше, ніж в апельсині); а він допомагає тримати в організмі залізо, зберігає здоров’я шкіри, кісток і зубів, а також прискорює процес видужання. Крім того, у смородині міститься пігмент антоціанін. Медики вважають, що він може запобігти хворобам серця, діабету і навіть раку. Деякі інші антиоксиданти в смородині борються з віковим руйнуванням клітин мозку, а значить, бережуть вас від втрати пам’яті й концентрації, старечого слабоумства й хвороби Альцгеймера.
Чорниця2. Чорниця – від забудькуватості. Численні дослідження властивостей цієї ягоди вказують на її користь мало не для всіх систем і органів – вона й зір зміцнює, і пам’ять покращує, і знижує холестерин, і протидіє раку. Дослідження американського Університету в Редінгу показали, що чорниця прискорює процес відновлення нервових клітин.
Журавлина3. Журавлина – від виразки. Журавлиновий сік захистить організм від таких інфекцій, як, наприклад, цистит, тому що не дає бактеріям добратися до сечовивідних шляхів. Крім того, у журавлині міститься особлива речовина, що може вкривати певні ділянки організму, не даючи вірусам і бактеріям там розвиватися. Наприклад, журавлина – чудовий спосіб боротися із грипом і захиститися від виразки шлунка. Журавлина корисна і для зубів. Експеримент медиків із Тель-Авівського університету показав, що екстракти журавлини захищають зуби від утворення зубного каменю. За результатами цієї роботи в Ізраїлі створили спеціальну зубну пасту з журавлиною.
Малина4. Малина – для схуднення. Ця ягода дуже низькокалорійна, а її глікемічний індекс нижчий, ніж у всіх відомих науці фруктів. Це значить, що рівень цукру в крові вона піднімає мінімально. Усе це робить малину чудовим дієтичним продуктом. У малині міститься багато еллагової кислоти, корисної для профілактики раку, і цинку, що підтримує ріст організму й чоловічу потенцію. У жмені малини є половина добової дози вітаміну С і фолату, потрібного для підтримання нервової системи.
Аґрус5. Аґрус – від тиску. В аґрусі багато вітаміну С і калію, необхідного для підтримки нормального кров’яного тиску. Правда, якщо у вас слабкі зуби, ця ягода не для вас: кислота, котру містить аґрус, не тільки визначає його смак, але й руйнує зубну емаль.
Ожина6. Ожина – для вагітних. Крім вітаміну С, ожина містить вітамін Е, що підтримує здоров’я серця, та фолієву кислоту, необхідну жінкам, що планують дитину. Вона зміцнює кості не тільки матері, захищаючи її від ушкоджень хребта під час вагітності, але й дитини, гарантуючи йому здорові кості.
Бузина7. Бузина – від застуди. Як і у смородині, в бузині дуже багато антоціанінів, що забезпечують вам міцний імунітет і захист від зарази. Крім того, у ній, як не дивно, вдвічі більше антиоксидантів, ніж у чорниці та журавлині, що раніше вважалися найбільш багатими на ці елементи. Роздобути свіжі ягоди бузини не так просто, але замінити їх може екстракт, який продається у формі крапель.