Найбільш стресові профессіі 2013 року

Традиційно щороку сайт careercast.com публікує рейтинг найбільш стресових професій.

Основні параметри, за якими оцінюється складність тієї чи іншої роботи, це – наявність відряджень, подорожей, дедлайнів, відповідальності та звітності перед соціумом, конкуренції, фізичних навантажень, важких умов праці, високого ступеню ризику для власного або здоров’я оточуючих.

Кожен з факторів має шкалу оцінки від 0 до 15. Найтяжчі професії мають найбільшу кількість балів за цією шкалою.

Вкотре на першій сходинці опинились військові: навіть у мирний час військовослужбовці мають ряд складних завдань як то ліквідація стихійних лих. Десятку замикає також традиційно небезпечна професія – міліціонер.

1. Військовослужбовці

Военнослужащие

Загальна кількість балів — 84.72

Поруч із значними фізичними навантаженнями представники даної професії повинні впоратись із психологічними. За вимогою служби – часта зміна місця проживання, відокремлення від родини та друзів.

2. Військовий генерал

Военный генерал

Загальна кількість балів — 65.54

Від командного складу війська залежить стратегія бою та мільйони життів не лише військових, але і мирного населення.

3. Пожежники

Пожарные

Загальна кількість балів — 60.45Ненормований робочий день, важкі та сповнені ризику умови праці призводить і до фізичного виснаження, і до психічної втоми.

4. Пілоти

Пилоты

Загальна кількість балів — 60.28

Безпека пасажирів значною мірою залежить від досвіду та вправності пілотів літака. Водночас, окрім психологічного навантаження, ця професія вимагає значної фізичної підготовки та готовності до дій в екстремальних ситуаціях.

5. Спеціаліст із зв’язків із громадськістю (PR)

Специалист по связям с обществ костью (PR)

Загальна кількість балів — 48.52

Ця професія є однією із найпопулярніших у світі серед молоді. Найбільш несприятливими факторами у даній галузі є постійне спілкування та робота під суспільним наглядом, необхідність думати та діяти одночасно в умовах високого психологічного стресу.

6. Виконавчий директор

Исполнительный директор

Загальна кількість балів — 47.46

В умовах економічної кризи на плечі керівників корпорацій, компаній лягає додаткова відповідальність та вимоги. Від їх рішень залежить добробут працівників, споживачів, інвесторів.

7. Фотожурналіст

Фотожурналист

Загальна кількість балів — 47.12

Зображення стихійних та соціальних катастроф, дивовижних явищ природи з’являються у ЗМІ завдяки невтомній та часом надто небезпечній роботі фотокореспондентів.

8. Журналіст

Репортер

Загальна кількість балів — 46.75

Стислі часові рамки, відповідальність перед соціумом та висока конкуренція у галузі створюють неабиякий дискомфорт для роботи журналіста.

9. Таксист

таксист

Загальна кількість балів — 46.18

Низька заробітна плата, небезпечні маршрути та пасажири створюють не надто гарні умови роботи водіїв таксомоторів. До того ж, статистки говорить, що саме таксисти найчастіше страждають від пограбувань та збройних нападів.

10. Полісмен

Полицейский

Загальна кількість балів — 45.60

Найбільші сподівання та вимоги віднесені до представників правоохоронних органів. Пояснювати всі ризики та небезпеки цієї професії немає необхідності.