Прийоми і способи маніпуляції людьми

Знайомство з новими людьми часто приносить незручності і спантеличує. Що ви повинні сказати? Як справити хороше враження? Як підтримати розмову і уникнути довгих пауз в спілкуванні? Дослідження показують, що вміння привабити людину до себе є ключовим моментом у створенні кар’єри і побудові зв’язків. У соціальних мережах все частіше піднімаються питання щодо маніпулювання людьми, нав’язування чужої думки і поглядів. Inc. Magazine склав список найпоширеніших прийомів, які допоможуть привабити людей до себе і переконати їх у своїй точці зору.

Взаємна вигода

Люди впевнені, що повинні відповідати добром на добро. Тому слід по можливості допомогти досягти мети людині, від якої ви чекаєте взаємної послуги. Можливо, це виглядає трохи обачливо, але навіть Зіг Зигар писав: «Ви отримаєте все, чого хочете в житті, якщо в ваших силах допомогти іншим досягнути того, чого хочуть вони».

d8ad4.jpg

Зміна обстановки

Зміна навколишнього оточення змушує людей діяти менш егоїстично. Просити про послугу або намагатися умовити людину зробити що-небудь набагато легше в неформальній обстановці. У діловій обстановці людина скута і розглядає будь-які прохання не як друг, а як бізнес-партнер або колега.

a130f.jpg

Наслідуй при необхідності

Щоб привабити до себе людину, слід копіювати мову її тіла. Це дозволить на підсвідомому рівні ідентифікувати себе з вами, внаслідок чого людина погодиться на прохання з більшою ймовірністю. Люди схильні відчувати симпатію до подібних собі. Тут діє такий принцип: він схожий на мене, отже, я не можу відмовити йому у проханні.

a218d.jpg

Прямий контакт

Щоб відстояти свою точку зору або переконати людину допомогти, слід дивитися їй прямо в очі. Не дарма кажуть, що очі — дзеркало душі. При прямому контакті співрозмовник відчуває симпатію і прихильність до себе, отже, йому складніше відмовити в проханні.

b44fc.jpg

Метод Бенджаміна Франкліна

Коли Бенджаміну Франкліну потрібно було налагодити контакт з людиною, яка його недолюблювала, він звернувся до неї з проханням позичити йому рідкісну книгу. Франклін був максимально ввічливий у своєму проханні і з ще більшою ввічливістю подякував людині, коли та погодилася. Після цього випадку вони стали хорошими друзями. Суть методу полягає в тому, що люди люблять, коли їх просять про допомогу. По-перше, відштовхуючись від правила взаємного обміну, людина думає, що в разі потреби можна розраховувати на відповідну послугу. По-друге, допомагаючи, вона відчуває себе потрібною і корисною.

306d5.jpg

Швидкість — запорука успіху

Висловлюйте свої думки конкретно і швидко. Це змусить опонента погодитися з вами або визнати вашу точку зору. Цей фактор пов’язаний з небажанням співрозмовника зізнатися в тому, що він не до кінця зрозумів суть поданої інформації.

f556a.jpg

Страх – чудовий спосіб маніпуляції

На людей досить часто діє наступна тактика: залякування заради своєї вигоди. Даний метод є головним у сфері реклами і маркетингу. Більшість компаній намагається змусити суспільство боятися тієї чи іншої речі, а потім з успіхом продає «протиотруту».

c7e73.jpg

Чим заплутаніше, тим ефективніше

Якщо хочете, щоб людина виконала прохання, не слід висловлюватися просто і коротко. Навпаки, чим заплутаніше і довше буде прохання, тим з більшою ймовірністю ви досягнете успіху. Це пов’язано з небажанням визнавати той факт, що вони не до кінця розуміють те, що їм намагаються донести. Наочним прикладом цього способу маніпуляції є озвучування ціни не в національній грошовій одиниці, а в іноземній, що набагато складніше порахувати.

969cc.jpg