Продукти, які можна вживати простроченими

Як пише англійська газета The Independent, серйозною проблемою для світової економіки є харчові відходи. Одна третя вироблених продуктів не з’їдається, а викидається на смітник.

Жителі найбагатших регіонів планети США і країн Європи половину продуктів викидають після покупки. Загальна вартість викинутої їжі становить 400 мільярдів доларів на рік.

Крім зайвих витрат, дана ситуація також є однією з причин посилення темпів зміни клімату, оскільки надлишкове виробництво використовує величезну кількість водних і земельних ресурсів, а також збільшує витрати на енергетику і транспортування.

У Британії щороку залишається 4,3 мільйона тонн надлишків продовольства — 0,4 мільйона від роздрібних мереж і 3,9 мільйона від великого виробництва.Тільки 2 відсотки від цієї маси йде на благодійні цілі: віддається бідним і голодним жителям.

Близько 3,7 мільйонів тоннпродуктів розкладається на звалищах, проходить термічну переробку та інше.Багато людей, як правило, викидають їжу, як тільки бачать, що термін придатності перевищив чарівну дату, зазначену на упаковці.

Але спритний власник магазину Approved Food Ден Кладрей, який продає дешеві продукти, термін використання яких закінчився, — розповідає виданню i100.co.uk, що в деяких випадках все ж не варто викидати прострочені продукти.Кладрей каже, що для населення найголовніше зрозуміти різницю між термінами «використати до» — use-by date (що означає, що продукт не безпечно вживати в їжу їжу після певної дати), «продати до» — sell-by date (використовується супермаркетами для своїх внутрішніх цілей) і «придатний до» — best before date (означає термін оптимальної якості продукту, але не його безпека).

Кладрей вважає, що його бізнес пішов у гору завдяки «зміни ставлення» до прострочених продуктів.«Зараз всім доводитися особливо ретельно рахувати гроші і люди пишаються тим, що могуть бути більш економними».Отже, список з 10 продуктів, які, як правило, безпечні для вживання після закінчення строку їх придатності:

1. Чіпси

5def2.jpg

Сіль у чіпсах виспупає як консервант

2. Шоколад

f596a.jpg

У шоколаді консервантом є цукор

3. Кетчуп

a5173.jpg

Кетчуп і інші приправи можуть продовжити свій термін зберігання до року в прохолодному, сухому місці або в холодильнику.

4. Йогурт

d1d76.jpg

Дата використання йогурту в їжу може бути продовжена до шести днів. Просто потрібно зняти вершок і є те, що під ним.

5. Твердий сир 

ee59d.jpg

Багато сирів надходять на прилавки вже з цвіллю на них або всередині. Варто уникати споживання м’яких сирів з простроченим терміном придатності типу брі або камамбера.

6. Молоко

7e6d5.jpg

Молоко не повинно мати неприємного запаху і збігатися при кип’ятінні.

7. Яйця

141d8.jpg

Якщо опущене у воду яйце з легкістю спливає на поверхню і не тоне, то, ймовірно, в ньому вже накопичилися шкідливі гази і бактерії. Якщо ж яйце тоне — його можна вживати в їжу.

8. Хліб

50f5a.jpg

Затверділий хліб можна розм’якшити в духовці. Перед вживанням в їжу потрібно переконатися, що на ньому немає цвілі.

9. Рис

7362a.jpg

Рис може зберігатися протягом декількох місяців або навіть років.

10. Фрукти та овочі

9bf42.jpg

Здоровий глузд може бути застосований і тут. Якщо на фруктах і овочах немає цвілі і гнилі, то, ймовірно, їх можна вживати в їжу.