Кращі CEO міжнародних компаній у 2012-му році

Списки кращих генеральних директорів (СЕО) можуть грунтуватися на десятках різних факторів і критеріїв. Наприклад, в публічних компаніях кращим мірилом талановитості її керівника є ціна на акції та репутація на біржі.

Тим не менш, одноразовий успіх не визначає подальші успішні досягнення компанії на ринку. Тому кращі керівники зайвий раз перестраховуються і складають плани так, що їх компанії можуть процвітати в майбутньому.

Щоб досягти успіху, генеральний директор повинен володіти стратегічним баченням, мати ретельно ррозроблений план і можливість наймати і утримувати відмінних управлінців. Подібними талановитими керівниками у свій час були Уоррен Баффет і Стів Джобс.

Сайт 247 Wall St. вивчив послужні списки десятків керівників великих компаній, розглянув ціни на акції, рівень доходів, зростання EPS (прибутока на одну акцію), а також очевидні докази існування довгострокових планів.

Щоб визначити кращих керівників 2012 сайт 247 Wall St. провів ретельний відбір керівників компаній. До уваги бралася ринкова вартість компанії, яка повинна була бути не менше трьох мільярдів доларів, котирування акцій на біржі, зростання доходів за останній квартал та рік.

Розглядалися лише кандидатури керівників, які займали пост не менше двох років і особисто внесли позитивні зміни в схему роботи кампанії.

1. Даніїл Гессе

Даниил Гессе

Компанія: Sprint-Nextel

Ціна акцій з початку року: +137%

Гессе, який управляє третьою за величиною в США компанією стільникового зв’язку «Sprint» з кінця 2007 року, зміг врятувати компанію від банкрутства, після довгої низки невдалих спроб.

Правда, він не виконав завдання щодо поліпшення її діяльності.Гессе просто знайшов інвестора, який був готовий купити контрольний пакет акцій. Це було завдання не з легких, враховуючи, наскільки погані були справи у компанії.

Втім, результати третього кварталу свідчать, що без сторонньої підтримки компанія все ще не може впоратися. Тому новим інвестором виступить SoftBank, який збирається інвестувати в компанію 20,4 мільярда доларів.

2. Джон Донахью

Джон Донахью

Компанія: eBay

Ціна акцій з початку року: +61%

Джон Донахью став генеральним директором eBay на початку 2008 року. Багато хто піддавав сумніву можливість того, що компанія витримає конкуренцію з такими гігантами онлайн — комерції, як Amazon.com і цілою армією менших онлайн аукціонів.

Торгова виручка компанії за останній час зросла на 9% — до 1,8 мільярдів доларів від загальної виручки eBay в 3,4 мільярди доларів.Крім того, компанія домоглася успіху на ринку мобільного зв’язку, що особливо важливо, оскільки все більше і більше комерційних операцій здійснюється за допомогою смартфонів.

В останньому кварталі 800000 нових користувачів зайшли на сайт компанії за допомогою мобільних додатків.

3. Девід Нельмс

Девид Нельмс

Компанія: Discover Financial Services

Ціна акцій з початку року: +63%

Кампанія Discover Financial Services є другою на ринку після American Express Co. Її платіжні системи конкурують з банківськими картами, приєднаними до системи Visa і MasterCard. Нельмс обійняв посаду генерального директора компанії в 2004 році.

Одним з найбільш важливих стратегічних кроків, які він зробив, було поглинання меншого конкурента — клубу «Diners» на початку 2008 року.

Консолідація допомогла зберегти компанію конкурентоспроможною, оскільки Нельмс тим самим розширив частку ринку компанії за кордоном. Нельмс також агресивно просуває компанію на ринки Китаю і Росії.

4. Крістофер Коннор

Кристофер Коннор Компания: Sherwin-William

Компанія: Sherwin-Williams Co

Ціна акцій з початку року: +63%

Коннор вступив на посаду голови компанії «Sherwin-Williams», яка має 146-річну історію, в 1999 році. Враховуючи важку економічну ситуацію у світі в цілому, деяке підвищення продуктивності компанії в минулому році можна віднести до удачі. Оскільки на ринку житла помітні значні покращення, то «Sherwin-Williams» вдалося отримати 30% від внутрішнього ринку фарби.

В останньому кварталі продажі через магазини виросли на 8,9%. Що ще більш вражає: прибуток на акцію (EPS) збільшився на 31,0% — до рекордних 2,24 долара.

Все ж найбільш вражаючим рішенням Коннора було збільшення частки міжнародних операцій, які не залежать від американського ринку. Це посприяло моментальному зростанню акцій компанії на Уолл-стріт.

5. Марк Беніофф

Марк Бениофф

Компанія: Salesforce.com Inc

Ціна акцій з початку року: +65%

Бениофф є співзасновником Saleforce.com з 1999 року. Незважаючи на зростаючу конкуренцію з боку великих компаній, таких як корпорація Microsoft і корпорація Oracle, Salesforce.com ніколи не зменшував темп стрімкого зростання.

У минулому кварталі виручка компанії зросла на 35% і склала 788 мільйонів доларів. Управління компанії прогнозує, що виручка за нинішній фінансовий рік буде на 34% вище торішньої. І це зростання, ймовірно, не буде слабшати.

Salesforce.com була однією з перших компаній на ринку хмарних комп’ютерних сервісів. Журнал «Forbes» назвав Salesforce.com «Самою інноваційною компанією в світі» за 2012 рік.

6. Брайан Робертс

Брайан Робертс

Компанія: Comcast Corp

Ціна акцій з початку року: +58%

Робертсу, який був виконавчим директором компанії з 2003 року, приписують два основних досягнення, які мають вирішальне значення для успіху поточних проектів Comcast — найбільший кабельної компанії в Америці.

По-перше, Comcast продовжує стримувати конкуренцію з боку телекомунікаційних корпорацій і компаній супутникового телебачення, у яких є серйозні наміри захопити свою частку на ринку телебачення і галузі широкосмугового мовлення.

По-друге, Робертс також зміцнив фінансові показники по NBCUniversal, де Comcast займає основне місце.Виручка компанії виросла на 15% протягом останнього кварталу і склала 16,5 мільярдів доларів.

Хоча злостивці кажуть, що збільшення виручки компанії багато в чому відбулося завдяки трансляціям Олімпійських ігор, Comcast може похвалитися збільшенням на 24% доходу від виробництва розважальних фільмів і на 9% у сфері Інтернет.

7. Говард Шульц 

Говард Шульц

Компанія: Starbucks Corp

Ціна акцій з початку року: +18%

Компанія Starbucks на початку грудня оголосила, що відкриє 3,000 нових магазинів в Північній і Південній Америці до 2017 року і збільшить своє проникнення в Китай. Це був кульмінаційний момент повернення в компанію її засновника Говарда Шульца.

У 2008-му році Шульц знову зайняв місце генерального директора компанії.Під час кризи 2008-го року він скоротив 12000 робочих місць і закрив 600 магазинів. Серйозну конкуренцію компанії тоді склала корпорація Макдональдс. Тому багато інвесторів вважали, що Starbucks знаходиться в стані постійного відступу.

Але за останній час компанія змогла повернути собі втрачені позиції шляхом ряду нововведень і початку продажів нових продуктів. Нинішній фінансовий рік завершився збільшенням виручки на 14% і збільшенням EPS на 10%. Було відкрито 1063 нових магазинів по всьому світу.

8. Джефф Вайнер 

Джефф Вайнер

Компанія: LinkedIn Corp

Ціна акцій з початку року: +72%

Багато хто вважає, що LinkedIn є найбільш успішним проектом зі всіх стартапів Web 2.0. До когорти успішних компаній так само зараховують Groupon Inс, Zynga Inc, Facebook Inc і ряд інших більш дрібних компаній.У той час як акції багатьох з них впали в ціні, коли компанії стали публічними, акції LinkedIn продавалися по 114 доларів в цьому році.

Вайнер приєднався LinkedIn в якості тимчасового президента в 2008 році і став генеральним директором в червні 2009 року.Зовсім недавно, в кінці третього кварталу нинішнього року, сайт компанії налічував 187 мільйонів користувачів по всьому світу.

У LinkedIn також провели грунтовну роботу по монетизації своїх користувачів.У третьому кварталі виручка зросла на 81% і зупинилася на позначці в 252 мільйонів доларів. Багато хто вважає, що процвітанню компанії сприяє розумна бізнес-модель, але без мудрого керівництва Вайнера вона б не працювала.