Шестеро, яких прибрав із свого шляху Марк Цукерберг

Іноді просто необхідно грати за жорсткими правилами бізнесу, щоб утриматись за кермом. Генеральний директор Facebook Марк Цукерберг, з тих пір, як його компанія посіла чільне місце під сонцем, подібно нахабному та ненаситному пташеняті зозулі, буквально виштовхнув за борт своїх ділових партнерів і друзів.

Американська газета Business Insider недавно опублікувала листи і повідомлення, де детально обговорювався механізм того, як Марк Цукерберг буквально ліктями випхнув свого партнера і співзасновника компанії Едуардо Саваріна ще в 2005 році.

В даний час двадцятивосьмирічний Марк стоїть на чолі найпотужнішої компанії, яка в минулу п’ятницю випустила акції на біржу.

З самого початку розробки і запуску революційної соціальної мережі в маленькій кімнатці гуртожитку Гарвардського університету непримітний директор майбутньої компанії зі світовим ім’ям отримав свою частку смутку, промахів і жорстоких викликів долі.

П’ять історій, наведених нижче покажуть, як напрацьовував мускулатуру в непривітному світі бізнесу Марк Цукерберг.

1. Близнюки Вінклвлосс

Знамениті близнюки Вінклвосс не давали Марку Цукербергу спокійно пожинати лаври з ще запуску Facebook в 2004 році. Свого часу, вони доручили нікому не відомому тоді Марку Цукербергу запрограмувати їх сайт соціальної мережі ConnectU, але пізніше, як стверджувалося в судовому позові, Цукерберг вкрав у них ідею і запустив свій Thefacebook (пізніше, Facebook).

Після розрахунків з компанією в $ 65 млн. готівкою і акціями, близнюки заявили, що компанія Facebook ввела їх в оману щодо реальної вартості її акцій і навмисно завищивши свою ринкову вартість — віддала їм меншу частину, ніж належало. Вони зверталися за врегулюванням до всіх — аж до дев’ятого окружного суду США, поки не викинули білий прапор у червні 2011 року.

Близнецы Винклвлосс

2. Дівья Нарендра

Дівья Нарендра з близнюками Вінклвосс створили проект ConnectU під час навчання в Гарварді. Деякий час Нарендра бився з Цукербергом через суд, встигнувши при цьому заснувати своє власне досить таки успішне співтовариство інвесторів під назвою SumZero.

Дивья Нарендра

3. Едуардо Саверін

Ще одне ім’я, про яке ви напевно чули у фільмі «Соціальна мережа». У фільмі дружба Цукерберга і співзасновник Facebook Едуардо Саверіна закінчується зрадою з боку Марка.

Тим не менш, новий не менш захоплюючий сценарій газети Business Insider вказує на те, що Саверін, можливо, не така вже й безневинна жертва. З наведеної газетою листування Цукерберга стало відомо, що Саверіна звільнили з компанії, тому що він не зміг забезпечити фінансування та створення бізнес-моделі підприємства, а так само використав соціальні мережі для запуску безкоштовних оголошень для Joboozle, сайд-проект Саверіна.

Эдуардо Саверин

4. Шон Паркер

Творець проекту Napster Шон Паркер, який також був першим президентом Facebook, зіграв величезну роль у розвитку соціальних мереж. За останніми даними досьє Генрі Блоджетта про Марка Цукерберга, Паркер також зіграв важливу роль у забезпеченні влади Цукерберга над компанією. Проте, як пояснює Блоджетт, незважаючи на внесок Паркера, Марк і компанія скоротила його через рік після появи на посту через «несерйозність способів управління».

Шон Паркер

5. Оуен Ван Натта

Цукерберг також доклав руку до відходу Оуена Ван Натта, колишнього глави Facebook, виконавчого директора і головного розуму великих угод. Наприклад, саме Оуен привів в соціальну мережу $ 240 млн. інвестицій від Microsoft. «Його сильною стороною були рішення, але не управління», пише Генрі Блоджетт.»

На початку 2008 року в результаті катастрофічного запуску рекламного продукту під назвою Beacon, старійшина команди Facebook, визначив, що компанія потребує генеральних управлінців іншого типу. Ван Натта вже давно поглядав на крісло генерального директора, але він не міг розраховувати на цю посаду в Facebook , тому він і залишив цю компанію.

Оуэна Ван Натта