Найдивніші державні юридичні заборони

1. Греція. Компьютерні ігри 

Греция. Компьютерные игры

У 2002 році Греція ухвалила рішення заборонити будь-які електронні комп’ютерні ігри- під заборону потрапило все: починаючи від консольних ігор закінчуючи онлайн-пасьянсами і банальним сапером. Спочатку закон повинен був допомогти в боротьбі з азартними іграми в Інтернеті.Рішення ввести повну заборону було ухвалене після того, як члени уряду визнали, що не в змозі відрізнити нешкідливі гри від незаконного шахрайства. Незабаром після цього, місцеві грецькі судді оголосили цей закон неконституційним, і, хоча закон досі існує, здається, грецький уряд не особливо хвилюється з цього приводу.

2. Китай. Подорож у часі

Китай. Путешествие во времени

Варто уточнити, що не саме вчинення дії подорожі в часі, а скоріше зображення його. На початку 2011 року Державна адміністрація радіо, кіно і телебачення Китаю заявила, що подорожі в часі заборонені для зображення на телебаченні і в кіно.Очевидно, подорожі в часі були дуже популярною темою в китайських телевізійних драмах. Тому уряд вирішив зменшити подібну тематику в засобах масової інформації, оскільки «цим випадково створюються міфи, жахливі і дивні сюжети, використовується абстрактна тактика, і навіть проповедуются феодальні відносини, забобони, фаталізм і реінкарнація »

3. Росія: емо 

Россия: эмо

Емо-стиль з’явився 1980‑х роках. Його відмінними рисами були емоційна музика, схожа на панк, і стиль одягу, в якому змішалися панк і готика. Для більшості людей це рух сприймалося як черговий етап дорослішання підлітків. У Росії ж емо визнали небезпечною соціальною групою, яка повинна бути викорінена.У 2008 році законодавчий акт («Стратегія уряду у сфері духовного і етичного освіти») почав обмежувати «такі небезпечні тенденції у підлітків», як культура емо. У ньому стверджувалося, що рух емо відноситься до «негативної ідеології», викликає депресію, веде до соціальної ізоляції і самогубствами, і було б безвідповідально дозволити тенденції зберігатись.

4. Китай: реінкарнація

Китай: реинкарнация

Якщо у вас немає дозволу від уряду Китаю, ви не можете пройти реінкарнацію. Для більшості людей це не становить проблеми, а от для буддійських ченців у Тибеті це непросте завдання.Закон, який дуже специфічний за процедурами дозволу реінкарнації, вважається «важливим кроком до інституціоналізації управління реінкарнацією». На практиці — це закулісні спроби зменшити вплив Далай-лами і обмежити буддійський уклад, який ще існує в Тибеті.Нинішньому Далай-ламі 77 років, і він відмовляється переродитися в Тибеті до тих пір, поки країна знаходиться під контролем Китаю. У майбутньому, можуть бути два Далай-лами: один вибраний китайським урядом в рамках законодавства, а другий — буддійськими ченцями.

5. Куба: стільникові телефони 

Куба: сотовые телефоны

Під час правління Фіделя Кастро на Кубі стільникові телефони були лише у декількох громадян. Не тому, що апарати були занадто дорогими, а тому, що ними дозволяли користуватися тільки керівникам, працюючим на іноземні компанії або високим посадовим особам Комуністичної партії.Фідель Кастро виступав за заборону, стверджуючи, що обмеження були викликані «необхідними жертвами» в «битві ідей» проти США. Коли Рауль Кастро, молодший брат Фіделя, прийшов до влади в 2008 році, одним із його перших рішень було скасування заборони на мобільні телефони.