10 передбачень, які не здійснились

1. Кінець світу в традиційному біблійному розумінні.

Деякий час назад світ стрясали апокаліптичні прогнози американського євангеліста Харольда Кемпінга. У 1992-му році він опублікував книгу під гучною назвою «1994?», Де писав, що десь у вересні 1994 року на Землю повернеться Христос і світ припинить своє існування. Своє пророцтво Кемпінг зробив на розрахунках, зроблених на основі чисел і дат з Біблії.При цьому, євангелістський проповідник заявляв, що на 99, 9% впевнений, що дана подія відбудеться. Але коли у вересні 1994 року нічого так і не сталося, він назвав нову дату — 31 березня 1995 року.Божественна математика знову підвела кемпінгу в минулому році, коли вона в травні проводив широку національну компанію з підготовки до чергового кінця світу, але в результаті нічого так і не відбулося.

Предсказание конец света

2. Земля-плоска.

Всі давно знають, що наша рідна планета Земля має еліптичну форму.Але в стародавні часи люди чомусь були переконані в її плоскій формі.Грецький поет Гомер думав, що Земля пласка. Давня буддійська космологія свідчила, що Земля має форму горизонтального диска. А хтось в Стародавньому Китаї заявляв, що наша планета схожа на квадрат. Коли Колумб в 1492 році відбув у свою подорож по океану, багато хто вірив, що він зможе досягти краю Землі.

Але все ж учені говорять, що теорія круглої Землі має більш ранніх послідовників. Відлуння космології круглої Землі можна помітити у Платона і у Піфагора. Десь приблизно за часів Христа деякі азіатські вчені вважали, що Земля подібна жовтку в яйці, а мусульманські вчені були переконані в круглій формі планети вже в 9 столітті нашої ери. Європейці повірили в те, що Земля має кулясту форму, лише після навколосвітньої подорожі Магеллана в 1519 році.

Земля плоская

3. Процвітання ніколи не закінчиться.

Кар’єра може стрімко злетіти і так само різко впасти все лише через одну заяву. Цю істину добре засвоїв американський економіст Ірвінг Фішер в 1929 році. «Біржі досягли вершин, які подібні постійно високим плато» — з упевненістю пророкував він у той рік. Через три дні біржовий ринок був повалений в хаос, що призвело до масового безробіття, десятиліттям Великої депресії і темних часів. Фішер продовжував запевняти інвесторів, що ринок незабаром «видужає» і розквітне знову. Хоча економіка оновилася після Другої світової війни, так званий «пузир Фішера» був, на жаль, не останнім в економічній історії США.

Великая Депрессия

4. Технології? Та кому вони потрібні?

У наш час важко уявити існування людини, яка б не користувався будь-якою з технологій: мобільний зв’язок, телебачення, Інтернет та комп’ютери, багато іншого. Але подібна ситуація була не завжди — і багатьом цілком розумним людям будующее технологій не представлялося райдужним.

У 1977 році Кен Олсен, засновник компанії Digital Equipment Corp., Заявив: «Немає ніяких підстав для того, щоб хтось захотів мати персональний комп’ютер у себе вдома». Тим не менш, у 2009-му році близько 80% сімей у США мали не менше одного комп’ютера вдома. У 1946 році Дерріл Занук, кінопродюсер 20th Century Fox, сказав, що «люди незабаром втомляться дивитися фанерний ящик щовечора». Тим не менш, у наш час попит на телебачення залишається надзвичайно високим і стабільним.

Чого ходити далеко? У 1995 році якийсь астроном Кліффорд Строл у своїй колонці в газеті «Newsweek» написав про Інтерент, що «база даних онлайн ніколи не замінить вашу ранкову газету, компетентного викладача, і ніяка комп’ютерна мережа не змінить принципи роботи уряду». Тепер то ми розуміємо, що Інтернет є одним з найбільших винаходів нашого часу.

Технологии Интернет

5. У груп на кшталт «Бітлз» немає майбутнього.

«У групи The Beatles немає майбутнього в шоу-бізнесі», — заявив глава звукозаписувальної компанії Decca Records менеджеру групи Брайану Епстайну. «Нам не подобається як звучать твої підопічні. Групи з чотирьох музикантів з гітарами зжили себе ».

Немислимо, наскільки помилковим було це твердження, оскільки і Великобританія і США стояли на порозі розквіту ери рок-н-ролу. Але в той час група The Beatles була ще мало кому відомою і грала з різних невеликих клубах Європи, а Пол і Джон ще фактично нічого не написали.До речі, звукозаписна компанія тоді віддала перевагу якимсь «Brian Poole and the Tremeloes». Ви чули щось про них?

группа Битлз

6. Проблема 2000

Це мало стати моментом торжества луддитів та інших технологоненавістніков: комп’ютери повинні були знищити нашу цивілізацію через маленьку помилку. За кілька місяців до дванадцятой години 1 січня 2000 аналітики припустили, що комп’ютерні мережі чекає катастрофа, через що населення планети, яке стало надзвичайно залежним від комп’ютерних технологій, стане абсолютно безпорадним.

Проблема полягала в тому, що багато комп’ютерів було запрограмовано на запис дат, із використанням лише двох останніх цифер. Таким чином, 2000 рік міг записатися як 1900‑й. Але цього не сталося. За винятком кількох коротких перебоїв у передачі енергії в деяких країнах, проблем з передачею інформації на декількох японських АЕС (але вони були запрограмовані на автономну роботу) — Новий Рік так нічим апокаліпсичним не відзначився, крім традиційного пост новорічної головного болю хіба що.

Проблема 2000

7. «Титанік» — непотопимий.

Якби корабель «Титанік» все ж здійснив свою подорож, як це було задумано, він був би ще одним грандіозним проектом. Ще до рейсу, капітан судна Едвард Дж. Сміт заявив: «Я не можу уявити будь-якої життєвої ситуації, яка привела б до катастрофи на цьому кораблі. Сучасне суднобудування пішло далеко вперед ». Кораблі вирушив у плавання, натрапив на айсберг, а далі ви знаєте.

Титаник

8. Онлайн шопінг не завоює популярності.

Нині багато покупців вважають за краще робити замовлення в інтернет-магазинах — це істотно спрощує вибір і береже час. Але в 1966 році, коли технологія Інтернет не була відома, журнал TIME опублікував статтю «Футуристи», де намагався уявити життя людей у​далекому 2000-му році.

Крім фантазій на тему соціальних, політичних і технологічних змін, було авторитетно заявлено, що покупки в «віддалених магазинах» і замовлення по телефону не будуть популярні, оскільки «жінки люблять ходити по магазинам, торкати товари і довго примірятися, оскільки можуть легко змінити своє рішення ». Це схоже на правду, але в першому кварталі 2011 року в США продажі в інтернет-магазинах збільшилися на 11% в порівнянні з попереднім роком.

Интернет шоппинг

9. Операції на мозку і серці — неможливі.

Нині тривалість життя середньої людини значно збільшилася в порівнянні з 19 століттям, часто завдяки можливостям операцій на мозку і серці. Але ще в 1873 році особистий лікар королеви Вікторії сер Джон Ерік Еріксен заявив «Живіт, груди і мозок будуть завжди закриті для вторгнення мудрого і гуманного хірурга». Але вже в 1884-му році британський хірург Рікман Гудлі вдало провів операцію з видалення пухлини мозку. Через одинадцять років після цього норвезький лікар Аксель Каппель здійснив операцію на серці.

Операции

10. Кінець історії не за горами.

У 1989 році стаття гарвардського академіка Френсіса Фукуями справила ефект вибуху бомби, а через три роки він опублікував свою найвідомішу роботу «Кінець історії та остання людина». У той час світ стежив за подіями в колишньому СРСР, режим в якому припинив існування завдяки рухам за демократизацію і свободу. Фукуяма припустив, що незабаром у всіх країнах світу восторжествує ліберальна демократія. На його думку, цей процес є вершиною розвитку людського суспільства. Але надії академіка не виправдалися: світ не виглядає як величезний Європейський Союз, а аж ніяк не демократичний Китай продемонстрував успіх, якому заздрить весь світ.

Фукуяма