10 кращих першоквітневих розіграшів у ЗМІ

Всі ми звикли до жартів друзів на перше квітня і рідко дійсно попадаємося на них. Але у нас, як і раніше, сильний авторитет телебачення, газет та інтернет-видань, тому засоби масової інформації з легкістю можуть підловити пару сотень або навіть тисяч невдалих простаків. Сайт Ranker вибрав десять відомих першоквітневих жартів за історію існування телебачення та Інтернет.

1. Спагетті, які ростуть на деревах

Урожай спагетти

У 1957 році ведучий авторитетної програми «Панорама» на каналі ВВС Річард Дімблей в прямому ефірі показав сюжет, в який розповідав, що завдяки теплій зимі жителі Швейцарії збирають небувалий урожай спагетті з дерев. Що б ви думали? Сотні британських телеглядачів після ефіру буквально зірвали телефони редакції, запитуючи: «Як можна виростити свої дерева із спагетті?»

2. Фарбовані собаки

Крашеные собаки Копенгаген

Одна копенгагенська газета в 1965 році надрукувала постанову мера міста, в якому говорилося що всі міські собаки повинні бути пофарбовані в білий колір, щоб їх було легше розпізнавати вночі. Популяція білих тварин у місті суттєво зросла.

3. Невагомість

Мур невесомость

У 1976 році відомий британський астроном Патрік Мур оголосив по радіо ВВС, що в результаті унікального положення планет Сонячної системи, очікуються незвичайні фізичні явища на Землі. Він заявив, що коли Плутон (у той час він ще вважався планетою) стане за Юпітером — це призведе до тимчасової невагомості на Землі о 9.47 ранку. Після призначеного часу тисячі людей подзвонили на станцію і заявили, що перебували в стані невагомості.

4. Острови Сан-Серріффе 

Острова Сан-Серриффе

До 1977 року британська преса не приділяла уваги такому чудовому святу, як День дурня. І ось в нещасливому 77-му році шановна британська газета «The Guardian» надрукувала на семи сторінках захоплюючу історію про загадкові острови Сан-Серріффе у формі коми в Індійському океані.

Автори статті в подробицях описали два головні острови: Верхню і Нижню Каїсси, столицю Бодоні і правителя — генерала Піка. Наведені у статті назви були всього лише своєрідним каламбуром з друкарською термінології. Але це не завадило тисячам читачів повестися на жарт.

5. Перший в світі Інтернет-розіграш

Usenet Интернет

У 1984 році членам Usenet було розіслано повідомлення від користувача chernenko @ kremvax в якому говорилося, що радянські користувачі планують приєднатися до мережі Usenet, яка була та той час праформой сучасного Інтернету. Враховуючи, що СРСР і США перебували в стані холодної війни, подібний безпрецедентний крок викликав бурю відгуків.

Всі чекали подальших повідомлень і дій від chernenko @ kremvax, але їх не було. Тоді один з американських користувачів зізнався в жарті.

6. Гамбургери для лівшів

Бургер-Кинг для левшей

У 1988 році керівництво мережі американських фаст-фудів Burger King вирішило визнати права лівшів всієї Америки і дали величезне оголошення в газеті «USA Today» про нове меню із спеціальними гамбургерами для лівшів. Гамбургери мали всі стандартні інгредієнти, але розгорнуті на 180 градусів для зручності лівшів.

Тисячі людей вишикувалися в черги, щоб спробувати оригінальні гамбургери для лівшів. Тисячі людей так же просили продавати їм гамбургери для правшів. На наступний день Burger King надрукували в тій же газеті заяву, що «гамбургери для лівшів» — всього лише жарт.

7. Обмеження швидкості бігу

Ограничение скорости белка

Німецька радіостанція в 1993 році повідомила, що згідно новому міському закону спортсмени-бігуни повинні бігати зі швидкістю, яка не перевищує 10 км / ч. Подібні заходи були прийняті міською адміністрацією для збереження популяції білок в парках, у яких починався шлюбний сезон.

8. По кому дзвонить Тако

Розыгрыш Тако Белл

Першого квітня 1996 найвпливовіші друковані видання країни: «New York Times», «USA Today», «Washington Post» і ще три опублікували повідомлення, що для покриття національного боргу був проданий легендарний американський Дзвін свободи. Покупцем виступила мережа ресторанів компанії Taco Bell.Приголомшені читачі обривали телефонні дроти газет і компанії Тако Белл. Компанія пізніше зізналася в жарті, який їй приніс збільшення продажів на мільйон доларів.

9. Нове число Пі 

Новое число Пи Алабама

Організація під назвою «Нові мексиканці за науку і розум» видали бюлетень в квітні 1998 року, де повідомлялося, що законодавча влада штату Алабама вирішила округлити число Пі з 3, 14159 до більш «біблійного» значення 3,0.

Це повідомлення викликало бурю суперечок і обурення в науковому співтоваристві і колах, близьких до науки. В результаті законодавчі органи штату Алабама отримали шквал дзвінків від обурених вчених зі всього світу. І були дуже здивовані, оскільки нічого не знали про бюлетені.

В ході розслідування з’ясувалося, що бюлетень, автором якого був фізик Марк Бослоу, замислювався як пародія на викладання еволюційної теорії в американських школах.

10. Літаючі пінгвіни

Летающие пингвины шутка

Жартівники на каналі ВВС щороку підтримують традицію і в 2008 році показали сюжет про літаючих пінгвінів, які мігрують на літо до теплого сонця південноамериканських берегів. Їх нібито виявила випадково знімальна команда каналу.