Продукти, які заборонено експортувати з США

Неймовірно, але факт: велика частина продуктів, які продаються в США, гірше тих же самих продуктів, що продаються в інших країнах. Більше того, заборонено експорт цих продуктів із США на території інших країн світу.

Згідно з матеріалами, представленим у недавній статті MSN, американський блог призводить 10 продуктів, які заборонені в різних країнах Європи та світу.

1. Лосось, вирощений на фермах

Лосось, выращенный на фермах

Якщо ви хочете вживати в своєму харчовому раціоні м’ясо риб з користю для здоров’я, то тримайтеся подалі від штучно вирощеної риби, особливо лосося, якого годують небезпечними хімічними речовинами.

М’ясо дикого лосося отримує свій яскраво рожево-червоний колір завдяки надходженню в організм натуральних каротиноїдів.

На фермах лосось вирощується в абсолютно неприродною для нього дієті з зернових (в тому числі генно-інженерних сортів), а також суміші антибіотиків та інших лікарських засобів і хімічних речовин, потенційно небезпечних для людини.

Через подібної дієти плоть риби набуває сіруватого відтінку, і щоб якось компенсувати це фермери згодовують рибам синтетичний астаксантин, який виготовляється з токсичних нафтопродуктів. Дана речовина викликає ризик серйозних проблеми із зором і інші небезпеки для здоров’я.

Як же відрізнити м’ясо дикого лосося і вирощеного на фермах? Плоть дикої нерки яскраво-червона завдяки природному вмісту астаксантину.

Крім того, дикі особини дуже худі, тому смужки жиру у вигляді білих прожилок в м’ясі — дуже тонкі.

Якщо ж риба блідо-рожевого кольору з широкими прожилками жиру — значить, цього лосося виростили на фермі.Уникайте атлантичного лосося, так як в основному, лосось з написом «Атлантичний лосось» нині поставляється з рибних ферм. Слід знати, що і в ресторанах подають в основному штучно вирощений лосось.

Де це заборонено: Австралія та Нова Зеландія

2. Генетично модифікована папайя 

Генетически модифицированная папайя

Більшість гавайської папайї тепер є продуктом генної інженерії. Модифікацію провели, щоб зробити рослину стійкою до вірусу кільцевої плямистості.

Дослідження показують, що тварин, яких годували такими генетично модифікованими продуктами, як кукурудза і соя, страждають від широкого спектру хвороб, включаючи кишкові ушкодження, множинні ураження органів, масивні пухлини, вроджені дефекти.

Також вони піддані передчасної смерті і майже повної стерильності в третьому поколінні потомства.

На жаль, цей лабораторний експеримент зможе відкрити завісу таємниці лише через10 років, і до цього часу багато активних споживачів цього продукту, залишаючись необізнаними, будуть страждати від його шкідливого впливу.

Де це заборонено: Європейський Союз

3. М’ясо з додаванням рактопоміна

Мясо с добавлением рактопомина

Препарат — бета-агоніст рактопамін (перерозподіляє агент, який збільшує синтез білка) був завербований для використання в якості корму худоби, після того як дослідники виявили його вплив на збільшення м’язової маси мишей.Препарат зменшує загальний вміст жиру в м’ясі.

В даний час Рактопамін використовується в США — це близько 45 відсотків свинячого виводка і 30 відсотків раціону корми для худоби, також для індичок (приблизний відсоток споживання ними невідомий), яких додають цей препарат за кілька днів до забою.За словами ветеринара Майкла В. Фокса, до 20 відсотків рактопаміна залишається в м’ясі, яке продається в супермаркетах.

З 1998 року понад 1700 осіб було «отруєними» вживанням в їжу м’яса свиней, яких годували препаратом.Рактопамін заборонено додавати в їжу тварин не менш ніж у 160 різних країнах через його шкідливого впливу на здоров’я!

Примітно, що 11 лютого 2013 Росія заборонила імпорт м’яса з США.Заборона триватиме до тих пір, поки США документально не підтвердить відсутність змісту у експортованому м’ясі рактопаміна.

Але на даному етапі в США навіть не проводять тести на вміст у м’ясі препарату перед продажем в торгових точках.Де це заборонено: 160 країнах по всій Європі, Росії, Китаї та Китайській Республіці (Тайвань)

4. Важкозаймисті напої

Трудновоспламеняющиеся напитки

Якщо ви живете в США і п’єте Mountain Dew або деякі інші цитрусові напої та напої для занять спортом, то ви також отримуєте дозу синтетичного хімічної речовини, званого бромований рослинним маслом (БРМ), яке спочатку було запатентовано хімічними компаніями як речовина, що знижує займистість.

БРМ накопичується в людських тканинах і грудному молоці. Дослідження на тваринах показали, що речовина викликає поведінкові порушення і проблеми репродуктивних функцій.

Бром пригнічує діяльність центральної нервової системи і діє як руйнівник ендокринної системи. Бром відноситься до сім’ї галогенідів — групі елементів, що включає фтор, хлор і йод.

При попаданні в організм, бром конкурує за ті ж рецептори, які використовуються для захоплення йоду.Це може призвести до дефіциту йоду, який може мати дуже негативний вплив на ваше здоров’я.

Токсичність брому може проявлятися у вигляді шкірної висипки, акне, втрати апетиту, втоми і серцевої аритмії.Де це заборонено: Європа і Японія

5. Оброблені харчові продукти, що містять штучні харчові барвники і фарби

Обработанные пищевые продукты, содержащие искусственные пищевые красители и краски

Більше 3000 харчових добавок — консервантів, ароматизаторів, барвників та інших інгредієнтів — додають у США в харчові продукти, включаючи дитяче харчування і продукти, орієнтовані на дітей молодшого віку.

Тим часом, багато хто з них заборонені в інших країнах на основі досліджень, що показують токсичність і небезпечних наслідків для здоров’я, особливо щодо несприятливого впливу на поведінку дітей.

У країнах, де ці харчові барвники і фарби заборонені, такі харчові компанії, як Kraft, використовують природні барвники. Наприклад, екстракт паприки, буряка, і аннатто.

Де це заборонено: Норвегія і Австрія.

У 2009 році британський уряд порадив компаніям припинити використання харчових барвників до кінця 2013 року. Європейський союз також вимагає ставити попереджувальну табличку на більшість продуктів, що містять барвники.

6. Курка із додаванням миш’яку

Курица с добавлением мышьяка

Препарати на основі миш’яку схвалені для використання в кормах для тварин у США, тому що вони сприяють більш активному росту тварин і роблять м’ясо рожевіші («свіже»).

Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) заявило, що ці препарати є безпечними, тому що містить органічну сполуку миш’яку, яке менш токсична, ніж інші неорганічні форми, є відомими канцерогенами.Але наукові звіти показують, що органічні сполуки миш’яку можуть перетворитися на неорганічний миш’як, який у підвищених дозах змісту був виявлений в курях з супермаркету.

Неорганічний миш’як також забруднює гній, звідки він в кінцевому підсумку може мігрувати в питну воду, а також може бути причиною підвищеного вмісту миш’яку в вирощую рисі. Європейський союз ніколи не дозволяв використання органічного миш’яку в тваринництві.

Где это запрещено: Европейский Союз

7. Хліб із броматом калію

Хлеб с броматом калия

Дуже часто в борошні для комерційної випічки хліба та хлібобулочних виробів, використовується бромат калію. Бромований борошно «збагачена» броматом калію.

Компанії, що спеціалізуються на комерційній випічці, стверджують, що це речовина робить тісто більш еластичним і пружним.

Дослідження показали, що бромат калію діє на нирки і пошкоджує нервову систему, а також викликає захворювання щитовидної залози, шлунково-кишковий дискомфорт і рак.Міжнародне агентство з вивчення раку класифікує бромат калію як можливий канцероген.

Де це заборонено: Канада, Китай і ЄС

8. Олестра / Олін 

Олестра / Олин

Продукт Олестра, інакше Олін — це замінник жиру без калорій і холестерину. Створено компанією Procter & Gamble. Використовується в знежирених закусках, таких як чіпси і картопля фрі.

Три роки тому журнал Time Magazine назвав його одним з найгірших серед 50 винаходів усіх часів і народів. Це не зупиняє виробників використовувати Олестра у виготовленні закусок і переконувати споживачів, що знежирена їжа здоровіше.

У 2011 році в Університеті Пердью було проведено дослідження, в ході якого щурів годували чіпсами, зробленими із застосуванням Оліна. Не дивлячись на це, піддослідні тварини набрали вагу.

Так само було кілька повідомлень про побічні реакції кишечника на підроблений жир, включаючи діарею і судоми.

Штучний жир заважає засвоєнню жиророзчинних вітамінів А, D, Е і К, тому Управління з контролю за продуктами і ліками США вимагає, щоб ці вітаміни додавалися в будь-який продукт, вироблений з Олін або Олестра.

Де це заборонено: Великобританія і Канада

9. Консерванти ВНА и ВНТ 

Консерванты ВНА и ВНТ

ВНА (бутилгідроксіанізол) і BHT (бутильований гідрокситолуол) — консерванти, які зазвичай використовуються в сухих сніданках, горіхових сумішах, жувальній гумці, додаються в масло, м’ясо, використовують для виготовлення зневодненого картоплі та виробництві пива.

ВНА, як відомо, викликає рак у щурів, і може бути канцерогенним агентом в організмі людини.За даними американського Міністерства охорони здоров’я і соціальних служб США за 2011 рік ВНА може викликати алергічні реакції і гіперактивність у дітей, а BHT може викликати токсичний вплив на організм людини.

Де це заборонено: Великобританія не дозволяє використання ВНА в дитячому харчуванні. ВНА і ВНТ заборонені в деяких частинах Європейського Союзу та Японії.

10. Молоко і молочні продукти із домішкою RBGH 

Молоко и молочные продукты

Рекомбінантний бичачий гормон росту (RBGH) є найбільш продаваним препаратом в молочній промисловості Америки. RBGH є синтетичною версією природного бичачого соматотропіну (BST) — гормону, що виробляється в гіпофізі корів.

Була розроблена версія з рекомбінантної генно-інженерної бактерією E.coli, яка продається на ринку під маркою Posilac.Препарат вводиться коровам для збільшення виробництва молока, але є забороненим щонайменше в 30 інших країн.

RBGH становить небезпеку для здоров’я людини, викликаючи підвищений ризик розвитку колоректального раку, раку простати і раку молочної залози шляхом сприяння перетворенням нормальних клітин тканини на ракові.

Неорганічні молочні ферми часто вводять RBGH коровам, якими лікують мастит. Багато хто намагався інформувати громадськість про ризики використання цього гормону у дійних корів, але їх спроби були заблоковані потужною опозицією молочної та фармацевтичної промисловості, які мають зв’язки в уряді.

Де це заборонено: Австралія, Нова Зеландія, Ізраїль, ЄС і Канада.