Прагнення до щастя: 7 порад, які допоможуть частіше посміхатися

Чи дозволяєте ви маленьким неприємностям у повсякденному житті засмучувати вас і збивати з пантелику? Психолог Тім Боно пояснює у своїй книзі «Коли лайків недостатньо», що треба робити, щоб відчувати себе щасливішими при сучасному ритмі життя.

Доктор Тім Боно – викладач психології у Вашингтонському університеті, який щодня проводить майстер-класи на тему щастя для студентів. Він як ніхто інший орієнтується в цій темі і роздає прості, але дієві поради, які позитивно позначаються на житті людини і збільшують рівень задоволеності навколишнім світом.

Нижче викладена коротка інформація про кожну із запропонованих автором книги порад, які допоможуть стати щасливішим.

Щоденні прогулянки на свіжому повітрі

ba71f.jpg

Сидіння в офісі протягом робочого тижня негативно впливає на наше здоров’я. У 2014 році агентство «Time» навіть порівнювало подібний пасивний спосіб життя з курінням.

Багато з нас день у день сидять перед комп’ютером, не маючи бажання виконати фізичні вправи або прогулятися. Це збільшує ризик виникнення серцевих захворювань, діабету, ожиріння і злоякісних утворень.

Фізична активність впливає не тільки на здоров’я, але і на настрій людини. Щоденні прогулянки на свіжому повітрі або зарядка вранці допомагають нам краще справлятися зі стресовими ситуаціями і підвищують концентрацію.

Коли ми відчуваємо себе спустошеними і засмученими, фізична активність – остання річ, про яку ми думаємо в такі моменти. Насправді, саме вона може дати найкращий ефект і поліпшити настрій.

За словами доктора Боно, якщо ми вдамося до фізичних вправ в той час, коли відчуємо занепад сил або перші ознаки депресії, це підвищить нашу впевненість в собі і поліпшить настрій.

Тому наступного разу, якщо відчуєте занепад сил і погіршення настрою, вирушайте на прогулянку.

Посміхніться своєму відображенню в дзеркалі

eb8f6.jpg

Обдуріть свій мозок за допомогою посмішки і прямої постави. Це дозволить почувати себе щасливішими і впевненішими.

Коли ви посміхаєтеся, активізуються м’язи обличчя і мозок отримує сигнали про те, що ми задоволені. Крім лицьових м’язів, поліпшити власне самопочуття і відчути себе щасливіше допоможе пряма постава.

Одна з учениць доктора Боно вдалася до методу, описаного вище, перед важливою співбесідою. Перед співбесідою вона підійшла до дзеркала, розправила плечі і посміхалася власному зображенню протягом декількох хвилин. Це дозволило їй розслабитися і допомогло успішно пройти співбесіду.

Тому наступного разу, коли ви відчуєте брак впевненості в собі або перші ознаки поганого настрою, спробуйте вдатися до «силового позування».

Поставте на зарядку телефон і відновіться самі

5e0a9.jpg

Що таке інсомнія?

Інсомнія – це безсоння. Якщо ви прокидаєтеся часто ночами, довго не можете заснути і постійно відчуваєте втому після пробудження, то вам слід прислухатися до ще однієї поради доктора Тіма Боно.

Він стверджує, що висипатися нам заважають всілякі гаджети, світло від яких заважає нормальному виробленню гормону сну (мелатоніну). Той, хто висипається, набагато менше дратується, краще себе почуває, у нього більше енергії.

Психолог стверджує, що нам необхідно отримувати «дозу» сну регулярно. Якщо ритм збивається, це призводить до стресу, негативних емоцій і знижує рівень щастя. Він радить поставити смартфон на зарядку в сусідній кімнаті за годину до того, як плануєте лягати спати. А також спробувати викроїти 15 – 20 хвилин для щоденного відпочинку в обід.

Тренуйте силу волі

441c3.jpg

Якщо ви займаєтеся фізичними вправами протягом 45 хвилин, після цього ви будете почувати себе втомленими і виснаженими. Але зробивши процес регулярним, після декількох місяців роботи в тренажерному залі, ви станете фізично сильнішими і витривалішими.

Точно так само, тренуючи силу волі і дотримуючись встановлених термінів, ви будете зміцнювати її. Це допоможе надалі легше справлятися з поставленими завданнями.

«Сила волі подібна м’язам: чим більше ми її використовуємо, тим сильніше вона стає», — говорить д‑р Боно.

Не перевіряйте пошту занадто часто

21bed.jpg

Ви перевіряєте пошту кожні 5 хвилин і відповідаєте на електронні листи відразу, як тільки отримуєте їх? Це може здаватися розумним з точки зору роботи, але не в психологічному плані. Постійне перебування «в мережі» негативно позначається на вашому самопочутті.

Постійно відволікаючись на телефон або перевірку поштової скриньки, ви турбуєтеся і надто збуджуєтесь.

Психолог Боно радить ставитися до перевірки електронної пошти як до прийому їжі, а саме виділяти на це трохи часу тричі на день.

Перш, ніж що-небудь зробити, запишіть це

159b2.jpg

У кожного з нас бувають дні, коли гнів просто неможливо тримати в собі. У такі моменти хочеться кричати або зігнати злість на комусь із близьких. Але це не кращий спосіб позбавлення від негативу.

Доктор Боно радить взяти аркуш паперу, ручку і написати про все, що турбує. Для цього можна встановити таймер (наприклад, на 15 хвилин) і як можна більш детально описати власні емоції.

Після того, як ви це зробите, можете акуратно спалити написане або розірвати лист на дрібні частини. Це буде символізувати позбавлення від негативу.

Створюйте спогади, а не фотографії

e32cd.jpg

В даний час ми настільки захоплені створенням ідеальної картини для нашого облікового запису в Instagram або Facebook, що забуваємо насолоджуватися тим, що відбувається навколо.

Під час відпустки, вечірки або спільного відпочинку з близькими людьми, ми намагаємося сфотографувати все підряд. На пам’ять. Але чи варто воно дійсно цього?

Щоб дійсно відчути себе щасливими, спробуйте наступного разу, коли вирушаєте кудись, обмежитися однією-двома фотографіями. А потім вимкніть телефон і просто насолоджуйтеся моментом.