13 порад, які допоможуть краще спати

Сон – важлива складова продуктивного життя. Хороший сон гарантує належний фізичний і психічний стан здоров’я, а його порушення загрожує дратівливістю. Експерти склали список з 13 речей, які допоможуть стабілізувати процес сну і вирішити проблему з безсонням.

Стабільний графік сну

287d8.jpg

Звичайно, іноді хочеться повалятися в ліжку довше на вихідних, а час від часу доводиться засиджуватися допізна через великий обсяг роботи. Але якщо ви страждаєте безсонням, то перше, що потрібно зробити – стабілізувати режим сну.

Намагайтеся щодня лягати спати і прокидатися приблизно в один і той же час. Через кілька тижнів, ви відчуєте, як зникнуть проблеми з засипанням, покращиться настрій і психологічний стан.

Ритуал перед сном

Спробуйте пом’якшити перехід від безсонного стану до сну. Уникайте будь-яких неоднозначних ситуацій, які можуть змусити ваше тіло виробляти кортизол, гормон стресу.

Комфортні умови

Перед сном переконайтеся, що температура у вашій кімнаті комфортна. Неможливо настроїтися на міцний сон, якщо вам холодно або занадто жарко. Також важливо, щоб зайве світло не потрапляло в кімнату і не заважало сну.

Відмова від гаджетів перед сном

58da4.jpg

Використання телефону або іншої техніки безпосередньо перед сном негативно позначається на сні. Гаджети відволікають нас, наводять на непотрібні роздуми, не дають розслабитися і забути про повсякденні турботи. Відмова від електроніки за годину до сну частково вирішить проблему з безсонням.

Спальня для сну

Спальня – це місце для сну і сексу, а не роботи і Інтернету. Ваш мозок повинен автоматично асоціювати спальню з відпочинком. Тому, щоб уникнути порушень зі сном, використовуйте цю кімнату за призначенням.

Сон тільки вночі

488cb.jpg

Коли виникають проблеми зі сном в темний час доби, з’являється бажання подрімати кілька годин вдень. Але цього краще не робити.

Якщо вам дійсно потрібно відпочити, постарайтеся вкластися в 20 хвилин. Кращий спосіб позбутися від такого спаду активності – холодна склянка води або прогулянка на свіжому повітрі.

Кофеїн в другій половині дня – зло

eacaa.jpg

Більшість з нас любить каву. І всі ми знаємо, що кофеїн є потужним енергетиком, який допомагає тримати нас в тонусі. Лікарі рекомендують уникати вживання кофеїну за кілька годин до сну. Це правило також поширюється на нікотин і алкоголь.

Зручна постіль

ef32e.jpg

Скільки років вашому матрацу? Коли в останній раз ви міняли подушку? Експерти повідомляють, що матрац повинен змінюватися кожні 10 років і бути зручним. Спробуйте також усунути джерела шуму, які заважають заснути.

Фізична активність – в який час доби?

1972a.jpg

Будьте обережні зі спортом. Фізична активність допомагає зміцнити сон, але не за 20 хвилин до нього. Оптимальний час для спорту – вранці або за кілька годин до сну.

Вплив харчування на сон

248f3.jpg

Слідкуйте за тим, що ви їсте і п’єте. Не рекомендується вживати важку їжу прямо перед сном, проте голодними йти в ліжко теж не слід.

Надлишок або нестача їжі перед сном впливає не тільки на його тривалість і якість, а й на здоров’я в цілому.

Домашні тварини

10a3b.jpg

Багато хто полюбляє спати з домашніми улюбленцями. Але, з точки зору здорового сну, це не найкраща ідея. Тепло, що йде від тварин, їхнє хропіння або звичка постійно рухатися уві сні – причини, через які вам важче засипати.

Не дивіться на годинник

ccecd.jpg

Напевно ви помічали, що під час безсоння любите поглядати на годинник. Насправді, це є зайвим джерелом стресу. Відверніть годинник від себе і покладіть телефон екраном донизу. Якщо заснути як і раніше не вдається, спробуйте почитати книгу і послухати розслаблюючу музику.

Ведіть записи

92087.jpg

Стрес і велика кількість думок в голові негативно позначаються на якості сну. Рекомендується робити записи в щоденник. Це допоможе зосередитися на позитивних, а не негативних аспектах життя.