Найбільш атеїстичні країни світу

Популярність релігій в усьому світі повільно, але впевнено, йде на спад. Вперше за всю історію було офіційно засвідчено факт, що в Норвегії проживає більше людей, які не вірять в Бога, ніж тих, хто вірить — 39 відсотків атеїстів проти 37 відсотків віруючих.

Тим часом, в США, де на банкнотах авторитетно написано «Ми віримо в бога», кількість переконаних віруючих-християн теж невелика.

Дослідження показали, що в 2014 році майже вдвічі більше американців, ніж в 1980 році, заявили, що не вірять в Бога, ще в п’ять разів менше людей моляться. Дослідники вважають, що таким радикальним зрушенням в релігійності суспільство зобов’язане поколінню мілленіалів.

Наведена нижче карта показує країни з найбільшою кількістю людей, які вважають себе «переконаними атеїстами».

ec70e.jpg

Проте, не дивлячись на тенденцію у всьому світі до зменшення кількості віруючих, лише в небагатьох країнах налічується понад 20 відсотків громадян, які з легкістю і повністю відкидають поняття божественності.

Ось шість з найбільш атеїстичних країн світу, не рахуючи Норвегії:

1. Китай

4d99c.jpg

На сьогоднішній день в Китаї з усіх країн світу найвищий відсоток — навіть більше половини — переконаних атеїстів. Відповідно до даних Win / Gallup, між 40 і 49,9 відсотками китайців зізнаються, що не вважають себе агностиками, коли мова йде про віру в найвищу силу.

Комунізм, в рамках якого правляча партія Китаю управляє країною з 1949 року, розглядає релігію як засіб пригнічення пролетаріату.

Мао Цзедун придушував будь-які релігійні рухи під час свого 27-річного правління до 1976 року. Одне з найстаріших філософських світоглядів країни, конфуціанство, також відрізняється тим, що не робить акцент на вірі в надприродне божество.

2. Японія

24db2.jpg

Сусідкою Китаю є ще одна зі східних країн з великою кількістю людей, які дотримуються світогляду, де для бога немає місця.

Від 30 до 39 відсотків людей на японських островах говорять, що вони є «переконаними атеїстами». В Японії релігія історично була зосереджена навколо синтоїзму, в основі якого не Бог, який все бачить, а ритуали і міфологія, що беруть свій початок в далекому минулому країни.

Проте, синтоїзм має духовне начало і його не можна назвати атеїстичною релігією. В Японії в синтоизмі, як і буддизмі, в останні роки спостерігається зменшення кількості послідовників.

3. Чехія

e9335.jpg

Можливо для когось це буде сюрпризом, на третій серед шести найменш релігійних країн світу є Чеська Республіка, де від 30 до 39 відсотків громадян вважають себе атеїстами.

Слабка підтримка традиційної католицької релігії може бути наслідком сильного націоналістичного руху в Чехії протягом 19-го і 20-го століть.

Католицизм вважався релігією, нав’язаної австрійськими загарбниками, а протестантизму так і не вдалося зайняти важливе місце в серцях більшості жителів Чехії. Відзначимо і комуністичне минуле країни, в якому з 1948 по 1989 рік всякі релігії гнобили.

4. Франція

b0d22.jpg

Родина романтиків відрізняється від багатьох своїх європейських сусідів тим, що, щонайменьше, одна п’ята частина громадян заявляє, що є «переконаними атеїстами».

Як і в Китаї, у Франції держава прагнула зменшити владу релігійних установ в межах своїх кордонів.

Французька революція 1789 року скинула католицизм як державну релігію, а в 1905 році був прийнятий закон який відділяв церква від держави.

У Великобританії, навпаки, глава держави — королева — також є главою Церкви.

5. Австралія

08219.jpg

Близько 10 до 19 відсотків австралійців кажуть, що вони є «переконаними атеїстами». Це й не дивно для країни з сильною традицією світського уряду.

Всього протягом декількох десятиліть існування країни правова база гарантувала релігійне рівність для колоністів, які вперше приїхавши на континент в 1788 році, скинув привілеї англіканської церкви.

Представники багатьох інших релігій, включаючи іудеїв і мусульман, зацікавлені новими можливостями, прибули до Австралії. Сьогодні, однак, кількість християн неухильно знижується — і більшість відносить себе до атеїстів.

6. Ісландія

e631a.jpg

У 1550 році в цьому північному куточку Європи католицизм був оголошений поза законом. Законне право мати релігійну свободу було закріплено в 1874 році.

Хоча багато ісландців вважають себе лютеранами, невелика частина слідують народним релігіям, а хтось вважає себе «переконаними атеїстами». Це всього 19 відсотків від населення країни, але така пропорція дає право Ісландії вважатися атеїстичною країною.