Стрес може бути корисним: кілька способів змінити власне мислення

Психолог Меган Арролл розповіла про те, як отримувати максимальну віддачу від усього, чим ви займаєтеся. Вона стверджує, що, змінивши своє ставлення до поняття «стрес», можна навчитися контролювати себе. Не завжди стрес шкідливий для вас, іноді він може бути корисний. Наприклад, з його допомогою можна підвищити продуктивність і досягти нових висот.

Також доктор Арролл зачіпає тему причин стресу і пояснює, що робити, якщо ви відчуваєте себе напруженим, але не знаєте, чому це відбувається.

У 21 столітті люди стикаються зі стресовими ситуаціями щодня. Однак дослідження довели, що стрес – не завжди погано. Він може приносити користь нашому організму.

Якщо стрес спрямований на творення, то його вплив буде позитивним. Ті, хто займаються улюбленою справою і отримують задоволення від результатів роботи, нехай здобутих і важким шляхом, зазвичай менше схильні до хвороб.

Однак як змінити власне мислення? Як направити стрес в потрібне русло? Психолог Меган Арролл розповіла про декілька способів вилучення користі зі стресових ситуацій.

c38fa.jpg

Чи завжди стрес – це погано?

Сам по собі стрес не є добрим і не є поганим. Це всього лише фізична реакція організму, яка дозволяє домогтися потрібного результату і без якої люди давно б вимерли.

Під час екстремальних ситуацій стрес може бути використаний на благо. Наприклад, наші предки під час полювання, зіткнувшись з небезпекою (хижим звіром), завдяки стресу ставали жвавішими і сильнішими. Переживаючи стрес, наш організм виробляє адреналін. Цей гормон прискорює серцебиття, а також надає сил, що дозволяє краще зосередитися.

ac749.jpg

Що таке «стресовий менталітет»?

Ми не можемо позбутися стресу в повсякденному житті, однак ми можемо направити його в потрібне русло і змінити власне мислення.

Позитивний «стресовий менталітет» – це стрес на благо, який допомагає підвищити продуктивність і концентрацію. У свою чергу, не можна забувати і про негативну сторону стресу, яка носить шкідницький характер.

Тому для того, щоб стресові ситуації лише допомагали організму, важливо зберігати позитивне мислення.

В Університеті Мангейма було проведено дослідження на 171 працівнику в сферах охорони здоров’я, освіти та соціальної допомоги. Три рази в день співробітники заповнювали свої щоденники, а перед цим розповіли про своїх очікування щодо робочого навантаження під час трудових буднів.

Після роботи в щоденниках було описано, чи робили працівники якісь конструктивні кроки для того, щоб справлятися зі своїм робочим навантаженням. Наприклад, планування завдань і трудового дня.

Нарешті, співробітникам перед сном поставили запитання про те, наскільки позитивно вони мислили протягом дня. Виявилося, що люди, які мали більш позитивне мислення, легше справлялися із завданнями під час роботи і змогли розпланувати час.

У свою чергу, ті, хто негативно мислив протягом дня, відчували втому після роботи і не змогли якісно впоратися з поставленими цілями.

e34e8.jpg

Гарна новина полягає в тому, що ми всі можемо змінити наше мислення

Це дослідження показує нам, наскільки важливо зберігати позитивний настрій і вміти знаходити підхід до складних ситуацій.

Коли щось здається дуже важким, спробуйте проаналізувати ситуацію і зрозуміти, яку вигоду ви зможете витягти із неї.

По-друге, будьте завжди лояльні до власної персони. Якщо ви навчитеся балувати себе і будете співчутливі, то зможете легше справлятися з проблемами.

Регулярно нагадуйте собі про всі перешкоди, які змогли подолати. Це допоможе закріпити у вашій свідомості думку про власні досягнення.

f5117.jpg

Що, якщо я відчуваю стрес, але не знаю, чому?

Неможливо точно визначити, що саме викликає в нас почуття стресу. Іноді це відбувається через велику кількість проблем, що накопичилися в житті або постійних роздумів про майбутнє.

Незважаючи на те, що відбувається на даному етапі життя, занепокоєння щодо розвитку подій в майбутньому викликає стрес. Тому важливо вміти зосереджуватися на сьогоденні і відсіювати погані думки.

c4460.jpg

Заключне слово

Повністю позбавитися від стресу для багатьох не є можливим, адже все одно потрібно заробляти гроші, справлятися з важкими навантаженнями і побутовими проблемами.

Тому для зниження рівня стресу важливо мислити позитивно і переглянути своє ставлення до навколишнього світу. Це може потребувати трохи практики і часу, проте результат того вартий.