7 рекомендацій з вирішення конфліктів

Ми живемо у світі, який наповнений конфліктами. Виникнення сварок і конфліктних ситуацій є природним аспектом у відносинах. Коли ми були дітьми, вирішення таких ситуацій давалося дуже легко. Все, що потрібно було зробити – це кричати досить голосно для того, щоб дорослі втрутилися і розрядили обстановку.

1c6bb.jpg

Зараз вирішити конфлікти в повсякденному житті набагато складніше. Це вимагає наполегливості і терпіння, але не у кожного для цього достатньо сил. Нижче представлено кілька стратегій вирішення конфліктів, які допоможуть налагодити відносини з оточуючими.

Намагайтеся зберігати спокій

Перше, що потрібно робити під час назрівання конфлікту – зберігати спокій. Прояв емоцій тільки погіршить ситуацію і не призведе ні до чого хорошого. Тому перед тим, як зберетеся відповісти на словесний випад співрозмовника, постарайтеся зробити кілька глибоких вдихів і зібратися з думками. Переконайтеся, що ваші слова будуть сказані не на емоціях і не призведуть до загострення конфлікту.

Вирішіть, якого результату хочете досягти

Перш, ніж сперечатися з людиною і продовжувати посилювати конфліктну ситуацію, слід розібратися в тому, чого ви хочете цим досягти. Ви намагаєтеся змінити чиюсь думку? Ви хочете захистити себе або близьку людину? Наскільки важлива проблема і чи варто через неї сперечатися? Якщо ви не можете відповісти собі на перераховані вище питання, то чому створили конфліктну ситуацію? Можливо, варто спробувати погасити конфлікт у зародку і заспокоїтися.

d56cd.jpg

Будьте готові знайти компроміс

Не настільки важливо, хто з вас правий, а хто ні. Якщо б обидві сторони не були впевнені у власній правоті, конфліктна ситуація не виникла б. Іноді люди сперечаються з вами не тому, що хочуть донести свою точку зору, а просто так. Зрозумійте, що вам не вдасться вийти переможцем з кожної подібної ситуації.

Іноді необхідно піти на поступки, щоб вирішити конфлікт або суперечку. У подібних випадках не буде переможців та програвших. Вирішіть найголовнішу проблему, постарайтеся проковтнути свою гордість і знайти «золоту середину».

Навчіться слухати співрозмовника

Ви не зможете знайти компроміс, якщо не почуєте свого опонента. Єдиний спосіб зійтися в думках – це зрозуміти, чим керується ваш співрозмовник. Якщо ви навчитеся брати до уваги слова іншої людини, то зможете також бути почуті.

Так, іноді може здаватися, що ви вже знаєте, чим керується інша людина і чому чинить саме так, але не завжди це буде відповідати істині. Важливо вміти почути історію до кінця і тільки потім приймати рішення.

612f8.jpg

Намагайтеся не ображати інших

Ніколи не ображайте іншу людину. Люди схильні ніколи не погоджуватися з тими, хто хоч раз негативно про них відгукнувся. Уникайте принижень, сарказму і пліток. Намагайтеся сприймати себе як політичного діяча, який намагається набрати голоси. Адже ви ніколи не станете голосувати за того, хто погано відгукується про вас або нападає. Якщо хочете схилити когось на свою сторону, спробуйте заслужити повагу.

5bd07.jpg

Неспівпадіння думок – це нормально

Незалежно від того, наскільки ви впевнені в своїй правоті і вмієте переконувати інших, завжди є можливість того, що вас не вдасться досягти бажаного результату. Тому хороший спосіб припинити конфлікт – прийняти точку зору іншої людини і погодитися з тим, що кожен з вас по-своєму правий.

Легше ставтеся до ситуації

Як і все інше в житті, важливо не сприймати конфлікти занадто серйозно. Подумайте про це. Чи зможете ви відновити втрачені нервові клітини? Чи готові ви дозволити комусь зіпсувати вам апетит? Чи варто так близько до серця сприймати чергову конфліктну ситуацію або сварку? Життя триває, тому немає сенсу витрачати своє здоров’я через дрібниці. Постарайтеся скоріше вирішити конфлікт і залишити його в минулому.

4a8fd.jpg