Найкорисніші мови з точки зору жителів Європи

afd0f.jpg

Європа — це етнічний строкатий і красивий континент, де говорять на найрізноманітніших мовах і говірками. Люди, які говорять на по-валлійська, по-фламандські або каталонською мовою у себе вдома, вже давно зрозуміли, що не завадило б додати ще кілька мов в свій лінгвістичний запас.

При проведенні опитування Євробарометра 386 у респондентів цікавилися про їх мовних здібностях і відношенні до вивчення іноземних мов.

Одне з питань звучало наступним чином: Знання яких двох мов, крім вашої рідної, було б найбільш корисно для персонального розвитку? Опитані мали можливість вибрати до двох мов, які вони вважаються корисними. Також могли і зовсім не вибирати мову.

У результаті була створена ця інфографіка від бюро Statista, яка показує другу найбільш популярну серед європейських громадян іноземну мову.

621c4.jpg

Досить дивно, але англійська мова домінує на звуковій карті Європи. Лише Люксембург є єдиною країною, де вона не є найпопулярнішою іноземною мовою.

Громадяни цієї крихітної країни вивчають французьку через давні і міцні економічні і культурні зв’язки з Францією і Бельгією. Французька мова також більш бажана в Ірландії і Великобританії, що логічно, оскільки тут англійська є практично для всіх мовою основного спілкування.

У той час як мандаринська (одна з китайських мов) є найбільш широко розповсюдженою мовою, лише в Іспанії вважають, що її знання згодилося б у житті. І те, іспанці ставлять її на третє місце після французької.

Сусіди Росії — Фінляндія, Латвія, Естонія і Литва, а також жителі середземноморської острівної держави Кіпр вважають, що другою корисною для вивчення в їхній країні мовою є російська.

Німецька була третьою за популярністю для вивчення в Європі. За неї проголосували представники Греції, Польщі та Ірландії, в той час як британці після французької віддають перевагу іспанській. Як видно, тенденції в корисності мов, в основному, встановлюються географічним сусідством жителів.

d6ce1.jpg

Народи, які мають спільні кордони з Францією, надають перевагу французькій, що розділяють кордони з Німеччиною та Австрією, надають перевагу німецькій, а країни, що мають спільні кордони з Росією, віддають перевагу російській.