Від літаючих скейтів до лазерних мечів: п'ять кінематографічних винаходів, які скоро стануть реальністю

Вчені відправляються назад у майбутнє, щоб втілити кінематографічні науково-фантастичні нововведення в життя. Найчастіше новини про більшість виробничих удосконаленнь проходять повз вуха простих обивателів через безліч нудних технічних подробиць.

І дарма. Не так давно південнокорейська компанія Daewoo оголосила, що планує оснащувати своїх працівників на суднобудівних заводах роботизованими екзоскелет, які б використовувалися при піднятті вантажів.

Нагадаємо, що подібними пристосуваннями були оснащені астронавти в фантастичному фільмі сімдесят дев’ятому року «Чужий».

Майбутнє як ніколи близько від нас! Нові технології часто з’являються на великому екрані, перш ніж стають повсякденною реальністю. Комунікатори з «Стар Трек», бионічні кінцівки, видеотелефония і сенсорні технології — список запозичених із кінематографу винаходів довгий, і його можна продовжувати.

Які ж ще кіноновація вчені збираються реалізувати найближчим часом?

1. Літаючий скейтбоард із фільму «Назад у майбутнє»

562dd.jpg

Спроби скопіювати футуристичний літаючий скейт Марті МакФлая дають неоднозначні результати.

Винахідник з міста Фенікс, Аризона, зібрав прототип даного пристосування, який трохи розчарував фанатів фільму. Міні-скейт на повітряній подушці працює на стабілізаторах, але своїм видом прагнути довести прийнятну вишуканість нових технологій.

Більш інтригуючим є Mag Surf, розроблений розумними людьми в білих халатах. Він повністю заснований на технологіях з фільму «Назад у майбутнє»: тут присутні і надпровідники, і силові трубки. Правда працює винахід поки що тільки на магнітній доріжці, але його самостійне майбутнє не за горами.

2. Робот із фільму «Загублені у космосі»

169ea.jpg

Не дивлячись на те, що три чверті науково-фантастичних творів застерігають про потенційну небезпеку, яку несуть божевільні творіння рук людських, люди продовжують розробляти роботизовані технології. Грунт для серйозних побоювань підготовлено​: у нас є безпілотні машини, програма Сірі, таргінг алгоритми роботи соціальної мережі Facebook і ін.

А ще група вчених нещодавно представила величезного робота Atlas з фільму. Здається, що він може вигукнути свою фірмову фразу «Небезпека, Уілл Робінсон!» скласти вас в гармошку і відфутболити куди подалі.

При цьому він може, немов кращий приятель, вигулювати вашого пса. Якщо ж додати трохи зарозумілого відношення до людства, то отримаєте потенційну загрозу для роду людського.

3. Світлові мечі із фільму «Зоряні війни» 

12252.jpg

Головна проблема у створенні світлових лазерних мечів в тому, що за своєю природою світло не має маси і може проходити через інші джерела світла, немов жалюгідний боягуз: не стикаючись з ним і не створюючи відомого нам по фільму шуму типу «Дзззз! Джжж!».

Вчені з Массачусетського технологічного інституту Центру ультрахолодних атомів визнали проблему, яка викликає пацифізму у світла, і зробили кілька кроків по її усуненню. Шляхом маніпуляцій з фотонами вони змусили їх реагувати один з одним, утворюючи, по суті, новий тип речовини.

Що ж стосується безпосередньо світлових мечів, то вчені стверджують, що згаданий метод можна використовувати для 3‑д конструкцій зі світла. Поки що застосування такої технології стане можливим лише у віддаленому майбутньому.

4. Домашня віртуальна реальність як у «Матриці»

80dc5.jpg

У той час як технології, які дозволяють нам безпосередньо взаємодіяти з віртуальним світом, перебувають лише в зародковому стані, за допомогою правильної комбінації приладів можна виробляти занурення у віртуальну реальність безпосередньо вдома.

VR гарнітури, прилади, які працюють безпосередньо на місці, одяг зі зворотним зв’язком і навіть особливо чутливі геніталії-протези можна виявити на продажу в мережі Інтернет.

5. Натуралізатор як у «Люди у чорному» 

7f080.jpg

Електрошокова терапія з часів фільму «Пролітаючи над гніздом зозулі» була істотно вдосконалена. Тепер її використовують для виявлення і видалення з мозку інформації про травматичний епізоді в житті. Найбільше ж турбують нові успіхи в цій галузі.

Так вчені з Університету Каліфорнії виявили новий спосіб використання світла для формування, видалення і відновлення спогадів у щурів. Так може виявитися, що милі спогади про чудову відпустку на Лазурному березі — всього лише фікція, а ви вже котрий рік невтомно працюєте в задушливому офісі.