Кращі класичні парадокси в науці + відео

Сучасна наука заповнена загадками, які часто суперечать здоровому глузду. Ми можемо осмислити відстані до найближчої зірки Альфа Центавра, на інтелектуальному рівні, але наш мозок просто не підготовлений до розуміння фактичної цифри відстані чотирьох світлових років.

Багато наукових парадоксів, як і сама наука, мають своє коріння в математиці і філософії. Незважаючи на те, що наші почуття говорять нам, ці загадки можуть передбачити і пояснити, як Всесвіт дійсно працює. Тут наведено 10 найвідоміших наукових парадоксів.

1. Французький парадокс

Чому французи п’ють, курять і переїдають, але залишаються відносно здоровими? Медичні дослідники протягом багатьох років ламають голову над французьким парадоксом. Багато наводять як превентивний захід від раку і хвороб серця присутність ресвератрола в червоному вині.

Інші вважають, що високий рівень вітаміну К2 (менахінон) запобігає затвердіння артерій. Або, можливо, парадокс полягає в способі життя. Багато європейських народи люблять щодня ходити пішки або їздити на велосипедах, що зовсім не властиво багатьом американцям.