8 міфів про їжу

Останнім часом стільки говорять про користь або, навпаки, шкоду різних продуктів, що голова йде обертом. Здавалося б, усі найпопулярніші міфи про їжу давно вже розвінчані. Однак багато вигадок сприймають за правду й дотепер, пише prochitano.ru. Тож час від часу не завадить переглядати нову інформацію про харчування й дієти.

8 міфів про їжу (prochitano.ru)

1. Деякі продукти можуть спалювати жир грейпфрут Існує думка, що не просто вживання, а саме тривале, ретельне пережовування так званих «грубих» продуктів спалює набагато більше калорій і сприяє ефективному схудненню. Огірки, селера й грейпфрут очолюють список продуктів, які, згідно з поширеними міфами, найкраще сприяють схудненню. Багато хто вважає, що під час тривалого пережовування таких продуктів витрачається багато енергії, насправді ж на це йде всього 11 ккал./год. Низькокалорійні, «грубі» продукти певним чином допомагають позбуватися зайвої ваги. Але лише за рахунок того, що люди просто починають уважніше стежити за підбором продуктів взагалі, відмовляються від висококалорійних чіпсів, печива, випічки й тому не переїдають.

2. Краще їсти потроху і часто, ніж рідко і багато годинник Важливо не тільки правильно скласти раціон харчування на день, але й підбирати режим харчування. Через відсутність чіткого розпорядку дня, великої зайнятості, а може, й через гарний апетит люди зазвичай їдять рідко, але багато. Якщо ви належите до таких людей, то вам просто треба ретельно стежити за калорійністю продуктів, які входять у ваш щоденний раціон, і за тим, щоб інтервал між прийомами їжі не перевищував 4 – 5 годин. Це допоможе вам знизити рівень цукру в крові, що, у свою чергу, приведе до вповільнення обмінних процесів і зменшення витрат енергії. Ви перестанете переїдати, і ваше самопочуття помітно покращиться. Постійні невеликі перекуси навіть фруктами, нежирним йогуртом або морквиною не дуже-то й корисні. Вони лише віддалюють час обіду й вечері, але не замінюють їх.

3. Свіжі фрукти й овочі корисніші від заморожених овочі Деякі заморожені фрукти й овочі містять набагато більше корисних речовин і вітамінів. Часом свіжі продукти, щойно куплені в магазині, виявляються не зовсім свіжими. Після збирання далеко не одразу фрукти й овочі сортують, упаковують і відправляють на прилавки магазинів. Імпортовані фрукти їдуть у країну призначення довгі місяці. За цей час, зазнаючи впливу коливань температур, світла, овочі й фрукти втрачають такі важливі елементи, як вітамін С і фолієвую кислоту. Заморожені продукти зберігають смак свіжих. Слід зазначити, що овочі заморожують при низькій температурі відразу після збирання, так що більша частина вітамінів і корисних речовин у них зберігається. Головне, щоб не були порушені умови зберігання.

4. У декофеїнізованій каві зовсім немає кофеїну кава Так звана кава без кофеїну може містити від 8 до 32 мг кофеїну на чашку. Звичайно, це значно менше, ніж у звичайній каві (у 200-грамовій чашці звичайної кави міститься 100 – 150 мг речовини). Але навіть незначна її кількість впливає на людей, чутливих до кофеїну. Якщо у вас безсоння, призвичайте себе у вечірні години пити зелений або трав’яний чай, котрий зовсім не містить кофеїну.

5. Маргарин корисніший за вершкове масло вершкове масло Вершкове масло містить насичені жири. Якщо вжити їх забагато, вони можуть призвести до підвищення LDL («поганого» холестерину). Це, у свою чергу, погано позначається на роботі судин і збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. З цієї причини деякі люди замінюють масло на маргарин. Але з маргарином справи ще гірші: у ньому містяться трансжири, які не тільки підвищують «поганий» холестерин (LDL), але й знижують «хороший» (HDL). Подвійна шкода! Розв’язання проблеми: вживайте тільки м’які масла, рослинні олії, котрі не містять трансжирів і вирізняються низьким вмістом насичених жирів. Якщо ви постійно стежите за своєю вагою, зверніть увагу на рослинне масло зі «зниженим вмістом жирів» або так зване «легке» масло («light»).

6. Від бананів гладшають банани У банані середньої величини всього 105 калорій і майже немає жирів. Саме тому банани радять вживати під час дієт для схуднення. Щоб отримати стільки ж калорій, скільки містить 1 шматок піци, вам доведеться з’їсти шість бананів. При цьому банани багаті на вітаміни, мінерали, особливо калій і магній, корисні для серцевої діяльності; також це чудове джерело клітковини. Вітамін B6, котрий є у бананах, сприяє зміцненню імунітету. Додавайте банани в кашу, нежирний йогурт, м’який сир, готуйте з них різноманітні десерти. Єдине, про що треба пам’ятати, особливо тим, хто сидить на дієті – не варто зловживати банановими чіпсами. У них додають масло і цукор, тож це висококалорійний продукт (від 270 до 400 ккал./100 г).

7. Постійне бажання з’їсти що-небудь свідчить про те, що вашому організму чогось бракує солодощі Це тільки зручне виправдання. Якщо вас постійно тягне чим-небудь перекусити, це зовсім не означає, що ваш організм відчуває потребу в якихось поживних речовинах. Учені провели чимало досліджень, аби підтвердити це припущення. Уявіть: вам раптом дуже захотілося шоколаду. На вибір вам пропонують багатий на поживні речовини коктейль, за хімічним складом абсолютно ідентичний до шоколаду (але без шоколадного смаку), або шоколадний батончик, який виглядає, пахне як шоколад і за смаком схожий на нього, але за складом дуже відрізняється від справжнього шоколаду. Як ви думаєте, що більше вгамує ваш «голод»? В усіх проведених психологами дослідженнях перемогу з явною перевагою завжди брав смак. Така «тяга» зазвичай виникає на тлі емоційних переживань. Найчастіше хочеться з’їсти саме той продукт, який викликає приємні емоції. Приміром, вам подобаються гамбургери, тому що з ними у вас зв’язані приємні спогади про сімейний пікнік, а не тому що вашому організмові не вистачає протеїну або заліза. Хоча не варто зовсім нехтувати гормональними змінами, які теж можуть бути причиною появи нав’язливого бажання чим-небудь перекусити.

8. При готуванні овочів вітаміни руйнуються овочі Приготовлені овочі легше засвоюються, а організм одержує корисні поживні речовини. Наприклад, дія лікопіну (речовини, котра міститься у помідорах і має захисні властивості проти раку й пухлин) стає більш ефективною в приготовленій, а не в сирій страві. Корисні речовини втрачаються лише при порушенні технології готування. Головне правило: не переварюйте овочі! Для збереження корисних речовин в овочах варіть, тушкуйте, смажте їх із якнайменшою кількістю води й скоротіть до мінімуму час термічної обробки.