Основні тенденції у світі технологій у 2013-му році

1. Блиск та злидні Microsoft

Microsoft

Компанія Microsoft все ще здійснює успішний бізнес, але її діяльність вже перебуває під величезним тиском конкурентів: продажі смартфонів і планшетів стрімко ідуть у гору, все більше операцій здійснюється на мобільних пристроях, а ринок ПК вкрай пересичений.

До сих пір, спроби Microsoft закріпитися в нових секторах не давали величезних успіхів: пошуковик Bing обходиться занадто дорого і як і раніше відстає від Google, програмна оболонка Windows Phone пасе задніх не лише перед Android і IOS, але навіть у порівнянні з відверто слабкою BlackBerry. Так що Біллу Гейтсу доведеться напружитися.

2. Тяжкі часи для Apple

Ipad Mini-2

Стів Джобс якось заявив, що його найбільшим винаходом була не продукція, а сама кампанія Apple. У 2013 році у нас з’явився шанс знайти підтвердження або спростування його слів. Після декількох флуктуацій в 2012 році, в тому числі проблем з додатком Maps і уходу голови IOS Скотта Форстеллма, кампанія Apple дещо змінила політику.

Джонатан Ів успадкував роль Джобса і тепер виступає людиною, яка говорить «так» чи «ні» в питаннях запуску виробництва апаратного та програмного забезпечення. Саме його вдумливий підхід повинен забезпечити тріумфальний хід для IOS 7, OS X 10.9, iPhone 6, Ipad міні‑2 і Ipad 5, і, можливо, нового Apple TV.

3. Смерть SMS

Пік популярності текстових повідомлень був пройдений. У багатьох країнах світу обсяг повідомлень SMS істотно зменшується. Багато людей все частіше користуються так званими «поверхневими системами»: додатками WhatsApp, IMessage, Skype, а також Facebook повідомленнями.

Ці системи можуть використовувати службу SMS для відправки повідомлень, але їх можливості не обмежені, так що ви можете використовувати їх, щоб спілкуватися через широкосмуговий доступ і Wi-Fi, а також традиційний мобільний зв’язок.

4. Скачування, а не покупка

Скачивание из Интернет

Все частіше мешканці розвинутих країн світу віддають перевагу скачуванню відео-та аудіо-продукції через Інтернет (зрозуміло, оплачуючи це), а не покупці на ДВД та інших носіях. Ліцензована продукція на традиційних носіях в кілька разів дорожче, ніж скачана через Інтернет.

5. Падіння чи новий прорив для платформи BlackBerry

платформа BlackBerry

Наступний рік — вирішальний для популярної колись операційної системи для смартфонів BlackBerry: її маркетингові показники знаходилися у вільному падінні весь цей час.

Нова операційна система BlackBerry 10 OS виходить з деякою затримкою, що викликає побоювання. Завдання не з легких, так як BlackBerry належить відвоювати клієнтів у Android, Apple і Windows Phone.

6. Використання 4 G зв’язку

Навряд чи ця тенденція торкнеться столиці України, в якій ще й 3G немає, але європейські міста готуються до повсюдної присутності 4G і жорстокої конкуренції операторів мобільного зв’язку.

7. Бій за вашу кімнату

Игровые приставки

Можливо, що в 2013 році ми побачимо останнє покоління ігрових приставок. Приставка Wii U вже вийшла, на черзі такі безсумнівні хіти, як Xbox 720 і PlayStation 4.

Вже зараз ми бачимо тенденцію, що на ігрових консолях, крім гри в ігри, ви можете слухати музику, спілкуватися в соціальних мережах і дивитися відео. Все це пояснюється тим, що ігрові приставки змушені конкурувати з пристроями, які не призначені виключно ігор — планшетами та смартфонами. Останні впевнено відвойовують територію у приставок.

8. Фірми, які не виготовляють обладнання, починають успішно його випускати

Kindle Fire от Amazon

У 2012 році ми побачили ряд продуктів від Google — планшети Nexus 7 і 10, смартфон Nexus 4, планшети Kindle Fire від Amazon, електронну книгу Nooks від книжкових магазинів Barnes & Noble і планшет Surface від Microsoft.

Ситуація збережеться і в 2013 році: Amazon, як повідомляється, працює над смартфоном і, можливо, те саме робить і компанія Facebook; Microsoft планує випускати більше планшетів в наступному році, а також заявлено про новий телефон.

9. Техніка, яку виготовлено в США

iMac от Apple

Злощасний Nexus Q від Google був американського виробництва, і деякі з останніх iMac від Apple зібрані в США, а не Китаї, як це було раніше.

Це може стати справжньою тенденцією: такі компанії як GM і GE починаються знову «спиратися на внутрішні ресурси», а не наймати субпідрядників за кордоном.

Для багатьох фірм, переваги аутсорсингу зникли на тлі рекордних цін на нафту (що сильно збільшує витрати з доставки), зростання азіатських заробітних плат, збільшення продуктивності кваліфікованої робочої сили на Заході, а також зниження витрат на електроенергію у зв’язку з нинішнім бумом на природний газ.

10. Домашні пристрої , під контролем одного мобільного пристрою

Удаленный контроль

Оскільки різні прилади стають все менше і дешевше, то за допомогою одного смартфона або планшета можна управляти дверними замками і лампочками, і навіть кухонними комбайнами і плитами.