Найкращі країни для інвестицій у нерухомість під час кризи.

Криза європейської валютної системи. Ринки у вільному падінні. Два європейських прем’єр-міністри було знято з посади. Рекордно високий рівень заборгованості Італії і дострокові вибори в Іспанії. За океаном справи йдуть не краще: річний дефіцит бюджету США вимірюється в трильйонах доларів.

Один за одним європейські мисливці за нерухомістю звертають свої погляди у бік раніше менш популярних місць для інвестицій в нерухомість. Краще шукати кращих пасовищ, ніж залишатися углиб оком болоті й очікувати змін. Якщо не впадати у відчай і бути наполегливим у пошуках, завжди можна знайти надійний прихисток для себе. Навіть за межами США і єврозони кращою тактикою залишається придбання дорогої і елітної нерухомості. Згідно із цим правилом, ви маєте більше шансів отримати добрий дохід від ваших інвестицій.

Слід бути обережним у проведенні операцій з нерухомістю у такий неспокійний і мінливий час. Британська газета «The Daily Telegraph» пропонує декілька рекомендацій, де і чому потрібно купувати нерухомість, щоб звести ризики до мінімуму.

1. Канада

3b9b6.jpg

Американський ринок нерухомості перебуває в інтенсивній терапії. На чотири будинки перепадає один закладений, який має негативну маржу. Але в сусідній Канаді справи йдуть інакше. Канадська іпотечна і житлова корпорація припускає, що ціни і продажі в наступному році збільшаться на 5%. Процес купівлі відбувається за таким сценарієм: нотаріус здійснює процедуру передачі, вартість витрат при транзакції становить 15% від усієї вартості. При продажі ви платите 25% податку на приріст капіталу, але на відміну від решти Північної Америки, люди в Канаді все ще отримують приріст капіталу з нерухомості. Вибір широкий: можна купити лижні шале в Мон-Тремблан за 200 000 £, а можна задовольнятися скромним будиночком за більш демократичною ціною на узбережжі Нової Шотландії.

2. Гонконг

05e89.jpg

Натовпи людей, міріади неонових вогнів, які освітлюють вуличні ринки. На все це з висоти пагорбів дивляться розкішні висотки для іноземних резидентів. Місцевий ринок житла переживає стрімке зростання, оскільки тепер тут особливо не покладаються на щедрість закордонних покупців. Третина угод тепер припадає на частку китайських покупців. Не дивлячись на те, що двокімнатна квартира коштує від 200 000 £ і вище, за даними органів житлового будівництва Гонконгу попит на 20% перевищує пропозицію. Втім, за останній рік ціни зросли на 11%, а з середини 2005-го року — на 80%. Експерти впевнені у стійкості даної тенденції.

3. Швейцарія

35dc8.jpg

Згідно з даними агентства нерухомості Knight Frank, близько 12% покупців будинків в Швейцарії є громадянами Великобританії, на п’яти їм наступають росіяни, німці, французи і вихідці з Азії. Вони віддають перевагу цій маленькій європейській країні з трьох причин: розкішні лижні курорти, податковий статус для іноземців та стабільні ціни на нерухомість. Не дивлячись на те, що у франкомовній секторі країни ціни впали на 15% в 2008-му, зміни цін на нерухомість з тих пір не було помічено. Є маленьке «але»: іноземцям дозволяється купувати нерухомість лише в деяких кантонах, Во і Вале, наприклад. І ціни тут можуть бути шаленими.

4. Маврикій

15d98.jpg

Острів, що здобув любов відпочиваючих всього світу, тепер відкритий для іноземних покупців, перш за все завдяки новій схемі інвестицій. Більшість людей були б раді просто насолоджуватися водними видами спорту, незайманими пляжами і колоритними селами. Тепер цей острів так само приваблює своїми фінансовими пільгами. Ви платите 310 000 £ або більше за віллу або апартаменти у відведеній прибережній зоні, а також маєте право стати резидентом острова Маврикій і насолоджуватися низькими податками. Політична ситуація тут не викликає побоювань, а економіка зростає в середньому на 4% на рік за останні вісім років.

5. Гібралтар

41ff2.jpg

Не дивно, що Іспанія хоче керувати Гібралтаром. Ця крихітна британська колонія, як і раніше нагадує про безтурботні сонячні шістдесяті і є острівцем стабільності, на відміну від свого материкового сусіда. Більше того, тут не знають, що таке ПДВ, податок на приріст капіталу і спадщину, а податок на прибуток відносно низький. Крім сфери фінансових послуг, судноплавства і туризму, економіка країни орієнтована на сектор інтернет- ігор. Зараз на даний сектор припадає 11% внутрішнього валового продукту. Купити нерухомість тут легко, але існує ряд місцевих особливостей. Наприклад, 2% депозит при обміні контрактів. Любителі широких просторів і малолюдних місцевостей теж можуть засмутитися — Гібралтар є одним з найбільш густозаселених місць у світі.

6. Південна Африка

834be.jpg

Прекрасна країна! За межами її нечисленних міст лежать безкрайні рівнини, села, до яких ще не дійшла цивілізація, і всесвітньо відомі виноградники. І все це у світлі прекрасного клімату протягом усього року. Приємним доповненням стануть ціни на нерухомість: апартаменти з однією спальнею в Кейптауні можна купити за 60 000 £, а будинок на три спальні обійдеться вам всього за 200 000 £. До того ж, за словами експертів, місцева економіка уникла коливань, які зараз відбуваються в США і Європі.

7. Барбадос

59d49.jpg

Барбадос зберігає ауру престижу і надійного притулку. А все тому, що і правова і політична система має багато спільного з британською. Завдяки щоденним авіа рейсам із Британії, Канади, США та Європи тут процвітає туристичний бізнес і досить високі ціни на оренду житла. На Барбадосі люблять іноземних покупців, і немає податку на приріст капіталу. Іпотека так само є досі доступною навіть для іноземців. Але ціни «кусаються»: будинок із двома спальнями може коштувати 400 000 £ і вище.

8. Сент-Люсія

acd5b.jpg

Цей острів Карибського басейну вже давно здобув популярність у британців і американців. Не дивлячись на те, що дороги тут погані, а деякі мальовничі прибережні зони заповнені власниками круїзних яхт і їхніми гостями. Зате тут є скелясті гори, тропічні ліси і коралові рифи. Створення власної компанії може допомогти в полегшенні податкового тягаря. Найбільш популярною серед покупців є північно-східна частина острова, ближче до затоки Родні-бей.

9. Кенія

8a870.jpg

Не дивлячись на фінансову кризу і загрозу тероризму, в Кенії спостерігається стале економічне зростання. У деяких районах країни існують додаткові тижні туристичного сезону. Це робить її привабливою для інвесторів, які хочуть отримувати прибуток з оренди. Більша частина землі належить уряду, тому іноземцям дозволяється купувати вже на забудованих курортах, багато з яких поєднують розкішне узбережжя і різноманіття дикої природи.

10. Кайманові острови 

f89f4.jpg

Більш ніж 200 банків і емігранти з 100 країн світу вважають своєю домівкою ці острови. Тут можуть похвалитися чотирнадцятим місцем по ВВП на душу населення і найвищим рівнем життя в країнах Карибського басейну. Острови Малий Кайман і Кайман Брак — відносно незаймані й негусто населені. А ось Гранд Кайман набагато більший і розкішніший. Сюди з’їжджаються як любителі низьких податків, так і шанувальники чистого піску і яскравого сонця. Апартаменти на Гранд Каймані можна купити всього за 110 000 £, але слід пам’ятати, що при цьому з іноземців стягується 6% мита.