Найдорожчі міста світу

Відповідно до нового звіту Economist Intelligence Unit ( EIU ) Сінгапур очолив список з 131 міста світу і став найдорожчим містом для життя в 2014 — му році.

Піднесенню Сінгапуру сприяли сильна валюта міста, високі ціни на утримання автомобіля і захмарна вартість комунальних послуг.Це також найдорожче місто для покупки одягу.

Сінгапур змістив з почесного першого місця Токіо, яке очолювало список в 2013 — му році.Серед інших міст, які увійшли до п’ятірки найдорожчих — Париж, Осло, Цюріх і Сідней.

Опитування «Вартість життя в світі», підготовлене The EIU, як еталон цін використовує ціноутворення міста Нью — Йорку. При порівнянні розглядалося більше 400 цін на товари і послуги.

У той час як більшість у топ — 10 списку складають європейські, азійські і австралазіатскі мегаполіси, міста на Близькому Сході та азіатському субконтиненті є найдешевшими для проживання.

Державні субсидії, нерівність між багатими і бідними в таких великих містах Індії, як Мумбаї і Нью ‑Делі, сприяє підтримці цін на низькому рівні.Крім того, сирійська криза істотно знизила ціни в столиці країни — Дамаску.

1. Сингапур

e2c56.jpg

У місті мало хто має в своєму розпорядженні вільно доступні грошові кошти. Незважаючи на те, що середньостатистичний житель заробляє 1600 фунтів на місяць, квартира з однією спальнею обходиться в таку ж суму.

Що стосується пересування по місту, то новий сімейний автомобіль Volkswagen Golf коштуватиме цілих 65 000 фунтів.

2. Париж

6491f.jpg

Ціна за квадратний метр квартири, розташованої в центрі міста складає більше 8200 фунтів, завдяки чому місто стало одним з найдорожчих для купівлі житлової площі в світі.

3. Осло

f265a.jpg

Що вже говорити, коли пляшка середньостатистичного Піно Нуар обійдеться вам в норвезькій столиці в 17 фунтів-стерлінгів.

4. Цюрих

6491f.jpg

Якщо ви відвідуєте Цюріх у справі, то спершу це може здатися гарною ідеєю. Але в разі застуди ви зрізу ж розлучитеся з 12 фунтами за маленьку пляшечку мікстури. Крім того, міська квартира з трьох спалень в середньому коштує 2200 фунтів на місяць.

5. Сідней

196c2.jpg

Сідней залишається найдорожчим містом Австралії для покупки нерухомості. Можливо тому, що це найбільше місто в країні. Проте, посередній будинок в Сіднеї обійдеться в не менш ніж у 375 000 фунтів.

6. Токіо

f3698.jpg

Японська столиця славиться високими цінами на нерухомість. Двокімнатна квартира, яку нещодавно виставили на продаж, була заявлена​за ціною 13 мільйонів фунтів-стрелінгов. Не дивно для міста, де навіть скромний похід до кінотеатру коштує не менше 35 фунтів.

6. Женева

3ef32.jpg

Враховуючи, що заможні мешканці міста в середньому за місяць заробляють 4100 фунтів, досить дивно бачити Женеву в списку найдорожчих міст для покупки квартири. Квадратний метр житлового приміщення тут коштує 9 400 фунтів.

6. Мельбурн

a0aaf.jpg

Якщо ви завзятий курець, то не варто їхати в Мельбурн. Пачка сигарет тут коштує 10 фунтів, що приблизно в два рази дорожче, ніж у Парижі та Лондоні.

6. Каракас

26c0b.jpg

Середньостатистичний робітник заробляє в Каракасі 385 фунтів на місяць. Двокімнатна квартира в столиці Венесуели обходиться в 970 фунтів на місяць.

Правда, як стверджують експерти, Каракас потрапив до списку найдорожчих міст виключно через штучно завищений обмінний курс.

10. Копенгаген

84266.jpg

Дволітрова пляшка кока-коли в Англії обійдеться вам 1,50 фунти. Але в Копенгагені за цю ж пляшку ви заплатите вдвічі більше.

Десять найменш дорогих міст світу

  1. Мумбаї
  2. Карачі
  3. Делі
  4. Дамаск
  5. Катманду
  6. Алжир
  7. Бухарест
  8. Панама
  9. Джедда
  10. Ер-Ріяд