Напій, який коштує дорожче золота

Да Хун Пао – чай​улун, який росте в горах Вуйі, в провінції Фуцзянь. Назва в перекладі з китайської мови означає «Великий червоний халат». Даний сорт чаю коштує не просто дорожче золота, а перевершує його більш ніж в 30 разів за ціною. Завдяки унікальним природним умовам і ґрунту в районі Вуйішань, чай має яскраво виражений мінеральний присмак. Незважаючи на величезну кількість сортів чаю в усьому світі, «Да Хун Пао» залишається найціннішим – його вартість становить 1400 доларів за один грам.

96e27.jpg

Чим обумовлена​висока ціна?

Перш за все, висока вартість пояснюється обмеженим урожаєм. Природний заповідник, на території якого ростуть чайні дерева, невеликий за розміром. До того ж, через чайну плантацію страждає екосистема, тому місцеві чиновники щорічно контролюють кількість чайних кущів.

Збір чайного листя відбувається один раз на рік для поліпшення його якості. Тому гурмани і любителі «Да Хун Пао» очікують у черзі по кілька років для того, щоб отримати на руки кілька грамів даного сорту.

64213.jpg

Тож через обмежену кількість і високий попит ціна чаю злітає до неймовірних висот.

Найбільш вигідні аукціони

У 1998 році під час Фестивалю чайної культури в місті Уйшань 20 грамів чаю «Да Хун Пао» було продано на аукціоні за 22 тисячі доларів США. Через сім років (у 2005 році) на Шанхайському міжнародному чайному фестивалі аналогічну кількість чаю було продано на аукціоні за 28 тисяч доларів США.

78f83.jpg

Рекордна вартість склала 30 тисяч доларів за 20 грамів чайного листя. Сталося це під час аукціону на Фестивалі чаю в 2005 році в місті Уйшань.

Топ найдорожчих сортів чаю в усьому світі

«Да Хун Пао» займає почесне перше місце за вартістю серед всіх сортів. Друге місце належить китайському чаю «Тай Ши У‑лун». У перекладі з оригіналу назва означає «Тайванський чорний дракон». Цей чайний сорт містить в собі багато мікронутрієнтів і вітамінів, завдяки чому сприяє поліпшенню діяльності імунної системи і має антивіковий ефект.

438a9.jpg

На третій позиції знаходиться білий китайський чай «Ан-Сі». Його вартість становить 160 тисяч доларів за кілограм. Ціна обумовлена​трудомістким виробничим процесом по підсушування і прожарюванню великого чайного листя.

f3dc9.jpg