10 людей, які перехитрили кризу

10 людей, які перехитрили кризу

У світі бізнесу все непросто. Але якщо ви знаєте його закони і вмієте в потрібний час діяти правильно – то банкрутство вам не загрожує. Скоріше навпаки. «Дело» наводить цікаві факти про людей і компанії, які примудрилися скористатись навіть із такого, здавалося б, «неприбуткового» явища як світова фінансова криза.

1. Ендрю Ладе

Ендрю Ладе, керівник каліфорнійського хедж-фонду. Його хедж-фонд Lahde Capital зробив ставку проти інструментів, забезпечених високоризикованими іпотечними кредитами, і заробив в 2007 році 888% річних. У вересні 2008 року Ладе вирішив вийти з бізнесу, закрив свій фонд і опублікував прощальний лист, який викликав в Інтернеті справжній фурор.

У першому абзаці листа йдеться: «Я пишу це не для того, аби позловтішатися, що було б зараз зовсім недоречно, а щоб сказати: прощавайте. Я закриваю фонд і йду». Крім усього іншого в листі Ладе дорікає американському уряду за брак «законопроектів, спрямованих на захист звичайних громадян» і відсутність «достойних філософів, в усякому разі, таких, які замислювалися б над поліпшенням державного управління…»

2. Джон Полсон

У 2007 році Джон Полсон, керуючий нью-йоркського хедж-фонду, заробив близько $2 млрд., зробивши ставку на падіння ринку високоризикованих іпотечних облігацій. Полсон не вважає, що він розбагатів за рахунок чужого розорення, про що він висловився у Wall Street Journal: «У мене ніколи ще не було такого комерційного підйому…»

3. Демократ Барак Обама

Кінець передвиборчих перегонів у США збігся з обвалом світової фінансової системи, що послужило чудовим знаряддям маркетингу для Обами. Виборці, шоковані падінням ринку, прийняли «на ура» обіцянки демократів розібратися з економічною розрухою, до якої призвело правління республіканців.

4. Гордон Браун

Гордон Браун уславився як рятівник банків. Пол Крюгмен, який нещодавно удостоївся Нобелівської премії з економіки, пише в New York Times: «На щастя для світової економіки, Гордон Браун і його оточення набираються розуму… Вони могли б і раніше показати нам, як вийти з кризи». В результаті рейтинги прем’єра і його лейбористської партії підвищилися.

5. Рональд Макдональд

У той час як більш дорогі заклади харчування й ресторани потерпають через відсутність клієнтів, продажі дешевого і яскравого фаст-фуду з «Макдональдса» неухильно піднімаються вгору. Порівняно з 2007, у 2008 році мережу закусочних «Макдональдс» щомісяця відвідують на 2 мільйони клієнтів більше. І планується відкриття 4000 нових робочих місць.

6. Карл Маркс

Зітріть пил із книжкової полиці – Карл Маркс повертається. Протягом останніх місяців німецькі книгарні відчувають 300-процентне зростання продажів «Капіталу», цієї знаменитої праці Маркса. Крім того, відвідувачі потекли нестримною хвилею на історичну батьківщину відомого письменника – 40 тис. людей відвідали його рідне місто Трієр від початку 2008 року. Єрн Шутрумпф, глава берлінського видавничого дому Dietz, що випускає роботи Маркса, каже: «У нас росте нове покоління читачів, вражених фінансовою кризою, яким доводиться визнавати, що неолібералізм виявився облудною мрією».

7. Джеймі Даймон, керівник JP Morgan Chase

JP Morgan Chase із більш ніж $900 млрд. внесків – одна з найстаріших і найповажніших фінансових компаній на планеті. Незважаючи на фінансову кризу, премії в JP Morgan Chase тільки зростають. Навіть ходять чутки про те, що Даймон незабаром замінить Хенка Полсона на посаді міністра фінансів США.

8. The Magic Circle

Юристи з The Magic Circle не сидять без роботи. Відколи ісландські банки збанкрутували, Clifford Chance, Linklaters й Allen&Overy (фірми «магічного кола») заробляють на своїх послугах як ніхто іншої. Деякі з юристів цих організацій заробляють по £900 за годину консультації з питань порятунку від фінансової неплатоспроможності.

9. Еміліо Ботін

Ботін – глава іспанської фінансової групи Grupo Santander й Banco Santander Central Hispano, найбільшого банку в Іспанії. Завдяки своїй жорсткій позиції в інвестуванні Ботін уже став власником банку Abbey й Alliance & Leicester. Все йде до того, що незабаром він здобуде ще один банк – Bradford & Bingley, а разом з ним і 25 мільйонів клієнтів.

10. Барт Бехт, глава компанії Reckitt Benckiser

Світовий лідер з виробництва мийних засобів для дому і провідний виробник товарів для здоров’я компанія Reckitt Benckiser влітку 2008 року заробила £373 млн. У зв’язку з фінансовою кризою ми рідше виходимо на вулицю й більше займаємося домашніми справами. От тут-то нам і приходять на допомогу пасти й інші корисні в хатньому господарстві засоби від цієї компанії.