Спритники, що зробили гроші з повітря

Тяжко працювати, доводити свій професіоналізм, доробитися до підвищення й нарешті отримувати гарні гроші – це уявлення про кар’єру переважної більшості людей.

Проте виявляється, що зовсім не обов’язково працювати день і ніч, аби ваш гаманець поповнювався грішми. Цю істину нещодавно відкрив для себе головний виконавчий директор великого банківського холдингу Washington Mutual Алан Фішман. На момент банкрутства фінустанови Фішман пропрацював на своїй новій посаді лише 17 днів, проте всі необхідні документи щодо його заробітної плати й премій були належно оформленні. Таким чином за 17 днів роботи Фішман отримав майже $20 млн. – непогано як для двох тижнів на посаді.

Проте Фішман – далеко не єдиний, хто так вдало прилаштувався. Автори журналу Mental floss уклали список чотирьох спритників, які отримали найбільші чеки за невелику роботу.

Спритники, що зробили гроші з повітря (Mental floss)

Майкл Овітц1. Майкл Овітц (Michael Ovitz) Майкл Овітц, відомий голлівудський агент і продюсер, одного разу вирішив змінити амплуа й перейти працювати у компанію Disney. Перебування Овітца на новій посаді було для нього бурхливим часом через постійні розбіжності у поглядах із головним виконавчим директором Майклом Айснером. Під час роботи в Disney Овітц придбав чимало цінної нерухомості, отже, пропрацював там 16 місяців недаремно. І все ж настав день, коли його звільнили. Хоча зусиль він доклав більше, ніж Фішман за 17 днів, проте й отримав значно більшу винагороду – пакет акцій на суму $100 млн. А якщо зважити на той факт, що акції Disney зростають, то на сьогодні його частка оцінюється в $140 млн.

Біллі Ді Вільямс2. Біллі Ді Вільямс (Billy Dee Williams) Критики ще досі в захваті від того, як Аарон Екгарт зіграв Дволикого в «Темному лицарі». І наголошуючи на його таланті, не можуть не порівняти його гру з тією, яку показав Біллі Ді Вільямс у 1995 році в картині «Бетмен назавжди». Тоді Вільямс зіграв роль другого плану, але він наперед вирахував, що в сиквелі неодмінно стане суперником головного героя – Бетмена. Саме тому в контракті він вказав такий пункт: або він зніматиметься у сиквелі, або йому заплатять компенсацію. Розрахунки виявились правильними: Екхарт зіграв головну роль, а Вільямс отримав компенсацію – легкі гроші завдяки своїм кмітливим агентам.

Карл Павано3. Карл Павано (Carl Pavano) Усім відомо, що коли професійний гравець підписує нову угоду, він отримує зазначені гроші в будь-якому разі, навіть якщо не гратиме. Цим вирішив скористатись професійний бейсболіст Карл Павано. У 2005 році він підписав угоду з командою «Нью-Йорк Янкіз» на $39,95 млн. І після цього почалися травми… Спочатку це були професійні пошкодження, і вболівальники дуже співчували зірці. Але потім почались незрозумілі аварії та напади. Коли Павано все ж виходив на ігрове поле, то показував не найкращий результат. Контракту з ним ніхто не продовжив, але свої майже $40 млн. бейсболіст отримав за сидіння на лаві запасних.

Едвард Максвіган4. Едвард Максвіган (Edward McSweegan) Едвард Максвіган працював у Національному інституті охорони здоров’я США над вивченням хвороби Лайма. Проте, як зазначив сам пан Максвіган, він нічим не займався на своїй посаді з 1996 року. До цього він дійсно досліджував хворобу Лайма, але після суперечок із керівництвом інституту (вони мали різні думки щодо результатів досліджень) Максвігана відсторонили від цієї справи й не давали йому жодних наказів і завдань протягом 7 років. За свою «важливу» роботу він отримав платню у розмірі $100 тис. В офіційних заявах Національний інститут охорони здоров’я спростовує свідчення Максвігана, проте той наполягає, що саме так все і було: сім років він убивав на роботі час. Науковець написав кілька романів і долучився до Клубу нероб. Але найцікавіше навіть не те, що йому вдалося втриматись на посаді протягом 7 років неробства, а те, що він отримував схвальні відгуки від комісій та керівництва, які проводили періодичні перевірки. Максвіган прокоментував це так: «Усе-таки я дуже добре вмію нічого не робити».