10 знаменитостей, які намагались обманути податківців

Американський тижневик TIME уклав список знаменитостей, які намагалися обдурити податківців, приховавши свої прибутки. Стаття вийшла у переддень національного дня подачі декларацій про доходи – як нагадування про те, що закон один для всіх, і зірковий статус чи вплив не звільняють від виконання громадянських обов’язків. Спроби обманути державу закінчилися для горе-хитрунів серйозними неприємностями: від величезних штрафів до тюремного ув’язнення.

10 знаменитостей, які намагались обманути податківців (TIME, 2009)

Al Capone1. Аль Капоне (Al Capone) На піку своєї кар’єри Аль Капоне був наймогутнішим американським гангстером. У розпал «сухого закону» він очолював чиказький кримінальний синдикат. Врешті-решт поборникам закону вдалось упіймати хрещеного батька, та не за численні вбивства, а за ухилення від сплати податків! Саме за цією статтею Аль Капоне отримав тюремний строк. По закінченню його терміну в США вже не діяв «сухий закон», а на кримінальній арені з’явились нові гангстерські угрупування.

Wesley Snipes2. Веслі Снайпс (Wesley Snipes) Відомий актор випробував усі можливі способи, щоб не сплачувати податків. Зірці трилогії «Блейд» ледь вдалося уникнути серйозного покарання у 2008 році за спроби приховати прибутки від податкової служби. Згарячу Снайпс заявив, що податкова служба США – незаконна структура, а він, Снайпс, взагалі не повинен сплачувати ні долара, бо проживає в Америці тимчасово. Судді вислухали непереконливу промову, проте дали актору три роки умовно.

Pete Rose3. Піт Роуз (Pete Rose) Грати у баскетбол Піту Роузу вдавалося краще, ніж уникати проблем із податковою службою. Спортсмен на пенсії попався відразу на кількох злочинах: не задекларував своїх гонорарів і виграшу в азартній грі (кінські перегони). За це у 1990 році він отримав 5 місяців ув’язнення. Здавалося б, гарна наука на майбутнє. Але та сама історія повторилася з Роузом у 2004 році. Покаранням стала сплата штрафу у розмірі $1 млн.

Willie Nelson4. Віллі Нельсон (Willie Nelson) Справжній артист дасть собі раду у складній ситуації. А справжні фани залюбки допоможуть кумирові, навіть якщо улюбленцю загрожує в\“язниця за несплату податків на суму $16,7 млн. Отримавши саме такий вирок суду, Віллі Нельсон випустив альбом під назвою «Хто купуватиме мої мемуари?» Прихильники співака сприйняли назву буквально і викупили на аукціоні реліз Нельсона. Вже за три роки співак зумів владнати конфлікт із податківцями.

Richard Hatch5. Ричард Гетч (Richard Hatch) Зірка телевізійного реаліті-шоу Survivor Ричард Гетч зміг усіх перехитрити, переграти й вижити, але це стосується лише телегри. За свою «забудькуватість» у стосунках з податковою службою Гетч поплатився 51 місяцем ув’язнення. Чоловіка, який не сплатив податки із мільйонного виграшу, незабаром звільнять.

Leona Helmsley6. Леона Гелмслі (Leona Helmsley) Саме їй належить неодноразово повторюваний вислів про те, що податки платять маленькі люди, а не великі корпорації. Королеву готельного бізнесу цитували зокрема й на суді. У 1989 році Леона Гелмслі отримала покарання строком на 16 років за борг податковій службі у кілька мільйонів доларів. Суддя спеціально почав відлік строку покарання з 15 квітня – дня, коли всі громадяни США декларують свої прибутки.

O. J. Simpson7. О. Джей Сімпсон (O. J. Simpson) Колишня зірка футболу Сімпсон не схожий на людину, яка ніколи не мала проблем із законом. Борги перед державною податковою службою на суму $1,4 млн. зробили із Сімпсона одного з найбільш злісних неплатників податків. Проте не цей злочин вирішив його долю: футболіст уже відбуває 33-річне покарання у в’язниці Невади за збройне пограбування.

Helio Castroneves8. Геліо Кастроневс (Helio Castroneves) Перемогти на шоу «Танцюючи з зіркою» виявилося простіше, ніж обманути податкову. Бразильцю інкримінують створення офшорної компанії та ухилення від сплати податків у США. Вирок ще не винесено, але, найімовірніше, ним стане 5 років позбавлення волі.

Sinbad9. Сінбад (Sinbad) Комедійний актор Сінбад потрапив до переліку злісних неплатників через борг на суму $2,5 млн. Єдине питання полягає в тому, як же йому це вдалося? Тут варто відзначити, що останню більш-менш відому роль актор зіграв у фільмі Jingle All the Way (1996), а його ім’я останнім часом згадують лише у контексті конфлікту з податківцями.

Walter Anderson10. Волтер Андерсон (Walter Anderson) Бізнесмена, що заробив чималий статок на телекомунікаційних компаніях, у 2005 році звинуватили в тому, що він намагається приховати свої прибутки у низці офшорів. Сума боргу перевищила $200 млн. Андерсон розробив дуже хитру схему ухилення від податків, але зрештою вона обійшлася йому в $400 млн. штрафу, які він зобов’язаний сплатити округу Колумбія, США.