Головні вина на столі, які слід знати

Існує кілька речей, про які повинен знати кожен інтелігентна і вихована людина. Серед них — вибір відповідної пляшки вина з нагоди. Нещодавно редактори сайту AskMen.com відвідали Монреальську виставку алкогольних напоїв і визначили найбільш популярні сорти вина, щоб ознайомити з ними читачів.

1. Каберне Совіньйон

b10e7.jpg

Каберне Совіньон вважається одним з найпопулярніших видів червоного вина. Каберне Совіньон з’явилося в Бордо, Франція, в 17‑м столітті і з тих пір його можна знайти в кожній великій виноробної країні світу, в тому числі Канаді, Австралії, США, Чилі та Італії.

Це зухвале вино зроблене з суміші сортів винограду Каберне Фран і Совіньйон Блан. У міру старіння вина (принаймні від 10 до 15 років) воно набуває дубовий аромат, під яким ховаються нотки кави, шоколаду, шкіри і тютюну.

Каберне молодшого віку (від 3 до 7 років) має більш легкий фруктовий запах і смак з ароматами журавлини, малини і сливи.

Так що знаменитий «Король червоних вин» може догодити всякому і зайняти почесне місце у винному погребі.

Поєднується з:

Витримане Каберне Совіньон є дуже зухвалим вином, смак якого пригнічує легкі страви.

Найкраще поєднується з червоними м’ясним стравами, а також з шоколадними десертами.

Рекомендовані марки і роки:

2006 McWilliam’s Hanwood Estate Cabernet Sauvignon

2006 McWilliam’s Hanwood Estate Cabernet Sauvignon, Australia

2004 Cono Sur 20 Barrels Cabernet Sauvignon, Chile

2005 Janzen Estate Cloudy’s Vineyard Cabernet Sauvignon, California

2. Шираз

0185c.jpg

Червоне вино, зроблене з темношкірого винограду, відомого як Сіра, сьогодні є одним з найпопулярніших вин на ринку.

Стало відомим як чоловіче вино — тому що, як і більшість чоловіків, Шираз стійке, надійне і має неповторний смак. Сортові та купажні вина Шираз мають відмінний виразний аромат, за який їх полюбила широка публіка.

У той час як світовій громадськості це вино відомо за назвою «Шираз», на його батьківщині у Франції його позначають як «Сіра».

Не дивлячись на те, що свій родовід вино веде з Франції, саме австралійці сприяли його популяризації, багато в чому завдяки численним виноградникам в Південно-Східній Австралії.

Такі марки столових вин, як Penfolds, Wolfblass і Wyndham Estate випускають настільки різні вина сорту Шираз, що ви будете вражені, дізнавшись, що вони виготовлені з одного і того ж сорту винограду.

Проте, в цьому вся принадність Шираза: на аромат і смак впливають методи виготовлення, клімат і навіть грунт. Тому кожна марка вина Шираз має свою яскраву індивідуальність.

Поєднується з:

Більшість вин Шираз краще всього поєднуються із стравами з червоного м’яса і дичини, а так само з жирними сирами.

Рекомендуемые марки:

2005 Wyndham Estate Bin 555 Shiraz, Australia

2006 Sebeka Shiraz, Sebeka, South Africa

2004 Vina la Rosa Don Reca Shiraz, Chile

3. Гевюрцтрамінер

7d324.jpg

Гевюрцтрамінер — легке на смак біле вино, яке розкривається в роті оксамитовим післясмаком, довгим і захопленим. Сорт винограду Гевюрцтрамінер визріває краще в холодному кліматі.

Його вирощують як у Канаді та США, так і в Австралії, Італії, Німеччині та Ізраїлі, а кращі зразки надходять з Ельзасу, Франція.

Само вино напівсухе та часто супроводжується смаком плодів лічі, але не завжди. Гевюрцтрамінер, як правило, насичене, солодке вино з солом’яно ‑жовтим відтінком, наповнене квітковими та екзотичними фруктовими нотами, збагачене такими спеціями, як імбир.

Поєднується з:

Рекомендується як аперитив, а так само в якості супроводу до жирної їжі і морепродуктів.

Рекомендовані марки:

2006 Riefle Gewürztraminer Bonheur Exceptionnel, France

2006 Pfaffenheim Cuvee Bacchus, France

2003 Ruhlmann Gewürztraminer Grand Cru Frankstein, France

4. Шардоне

a63a2.jpg

Серед білих вин, що успішно продаються в Америці, належить Шардоне.

Цьому сприяє низька вартість вина і широкий вибір.

Своєю популярністю воно багато в чому зобов’язане універсальності винограду, який використовується для його виготовлення. Сорт винограду Шардоне дуже невибагливий і може адаптуватися до різного клімату.

Завдяки цій властивості винограду, його використовували винороби (а саме для того, щоб швидко вийти на міжнародний ринок вина). Тому існує величезна різноманітність білих вин Шардоне, щорічно вироблюваних по всьому світу, від Англії і Чилі до Австралії та Америки.

Шардоне, як вважають, народилося в Бургундії — головному виноробному регіоні Франції. Його успіх в Бургундії і в Шампані допомогли йому стати вином зі зростаючою репутацією.

І в наш час ринок вина Шардоне постійно розвивається і росте. Різноманіття представлеників на ринку виноробства, що випускають це вино, обумовлює і середню ціну на нього в 8 – 17 доларів.

Поєднується з:

У смаку хорошого Шардоне відчуваються нотки дуба, а також присутні обертони груші, яблука, лимона, персика і різних цитрусових. Враховуючи це, Шардоне підійде до рибних страв, свинині та домашній птиці.

Рекомендовані марки:

2006 Deakin Estate Chardonnay, Australia

2006 Vina La Rosa La Capitana Chardonnay, Chile

2005 Pierre Andre Bourgogne Chardonnay Reserve, France

5. Мерло

0f8d2.jpg

Мерло поступово завоювало популярність. Завдяки гнучкості і легкості смаку воно стало одним з найпопулярніших червоних вин по обидві сторони океану.

Ягоди винограду середньої щільності , які вивели в регіоні Бордо, використовуються як для сортових, так і для купажних вин. Його м’якість і раннє дозрівання роблять Мерло ідеальним сортом винограду для купажів з його кузеном Каберне Совіньон .

Основна відмінність між ними полягає в тому, що шкірка у винограду Мерло більш тонка. Володіє трохи меншою кислотністю і терпкістю, ніж Каберне Совіньон.

Його часто називають жіночим вином. Можливо тому, що Мерло не така складна як Шираз або Каберне Совіньон. У його смаку є фруктові ноти, такі як чорниця, вишня, ожина, трохи тонів чорного перцю, і навіть ванілі.

Залежно від бочки, в якій визрівало вино, ви можете також відчути нотки дуба, ванілі і диму. Але тут варто зауважити, що якщо присмак дерева у вина посилений — це буде вказувати на його неідеальність, оскільки таким чином продавець намагається замаскувати інші недоліки вина.

Поєднується з:

Це вино поєднується з щільними м’ясними стравами. З такими як телятина, смажені сосиски, печеня з баранини. Непогано його доповнять юшки з сочевиці й бобів, сири Чеддер і Гауда.

2003 Calvet Reserve, France

2004 Francis Ford Coppola Diamond Series Merlot Blue Label, California

2005 Château Pey La Tour, Reserve du Château

2005 Bordeaux Superieur, France