Технологічні інновації, які змінили світ до невпізнання

Розвиток технологій сильно вплинув на наш спосіб життя. Наприклад, в 2018 році ми швидше дізнаємося новини за допомогою Інтернету, ніж газети.

В епоху інформаційних технологій швидкий доступ до інформації – головна умова для прогресу. У ряді галузей технологічні інновації зробили справжній переворот.

Телевізійна компанія CNBC опублікувала список п’яти нововведень за всю історію існування людства, які найсильніше змінили стиль спілкування і перетворили медіа-сектор.

Друкарська машина Гутенберга

81132.jpg

Створення першого ручного друкарського верстата в Європі Іоганном Гутенбергом відносять до середини XV століття. Дзеркально відображені дерев’яні літери збиралися в відбиток для тексту і друкувалися на папері.

Винахід Гутенберга справив величезний культурний вплив, особливо в Європі. Його першими роботами були офіційні документи і підручники, а незабаром Йоганн взявся за друк Біблії на латині.

Газети

8e326.jpg

Газети зіграли важливу роль в свій час, інформуючи людей про події у світі і політичну ситуацію в країнах.

Попередниками газет традиційно вважаються повідомлення новин, що розповсюджувалися в Стародавньому Римі про події, що сталися в місті. Найперша друкована газета була створена в Німеччині, в кінці 1400 року в формі інформаційних брошур.

Сьогодні традиційні засоби масової інформації, в тому числі газети, втратили колишні позиції. Це пов’язано зі зростаючою популярністю медіа-ресурсів.

Радіо

9d4da.jpg

Сьогодні сотні мільйонів (якщо не мільярди) людей використовують радіо, щоб бути в курсі того, що відбувається у світі, слухати музику і новини.

Завдяки великому вибору радіостанцій з улюбленою музикою, перервами на новини і прогноз погоди, а також всілякими вікторинами, — радіо залишається актуальним в наш час.

Інтернет і Всесвітнє павутиння

7fb3b.jpg

У сучасному світі людям більше не потрібно купувати друковані видання, щоб бути в курсі того, що відбувається. Вони можуть миттєво отримувати інформацію про останні події з Інтернету.

Він настільки міцно увійшов в наше життя, що вже важко уявити, як ми жили без нього кілька десятиліть тому.

Вперше Інтернет був вигаданий в 1960 році в рамках оборонної програми США. Важливо відзначити, що за чотири роки число його користувачів зросло до 50 мільйонів чоловік.

Смартфони

b01d2.jpg

Зовсім недавно можливість постійно бути на зв’язку і отримувати будь-яку інформацію з невеликого, кишенькового пристрою здавалася неможливою.

Але вже сьогодні для багатьох з нас смартфон – предмет, який ми першим беремо до рук вранці і останнім перевіряємо перед сном.

Смартфони роблять наше життя набагато простішим. Вони замінюють цілу валізу речей: телефонний довідник, карту, камеру, інтернет-термінал, калькулятор, а в екстрених випадках – навіть ноутбук.