Кращі бойові вертольоти сучасності + відео

Бойові вертольоти — це люті хижаки, які діють на великій швидкості і висоті, переслідуючи військові формування ворога і оберігаючи своїх. Наступні 9 моделей вертольотів ефективно зарекомендували себе на полі бою:

1. Ка-52 «Алігатор»

e5500.jpg

Двомісний Ка-52, який може працювати на великій висоті і швидкості, забирає перше місце у традиційного переможця «Апача».Протикорабельні ракети «Алігатора» мають велику дальність, ніж у «Апача», до того ж вертоліт може похвалитися аналогічною бронею і можливістю запуску ракет «повітря-повітря». Версія вертольота з одним сидінням, Ка-50, не менш смертоносна.

2. AH-64 «Апач»

999c7.jpg

AH-64 має на борту багато зброї, включаючи ракети Hellfire, 70мм ракети і 30-мм автоматичну гармату. Він відстежує і ставить на пріоритет 256 об’єктів за допомогою просунутого радара і системи самонаведення.

Додаткові ракети Stinger або Sidewinder можуть перетворити його на платформу для ракет «повітря-повітря». Новітня версія, AH-64E-Гардіан, є більш ефективною, швидкої і може зв’язуватися з безпілотними літальними апаратами.

3. Ми-28Н «Havoc»

Версія для нічних польотів Мі-28 «Хавок» несе протитанкові ракети, які можуть пробити метрову броню. Він також має комплект обладнання для 80-мм некерованих ракет, п’ять пускових установок для 122-мм ракет, 23 мм гармат, 12,7 мм або 7,62 кулемети чи бомби. Під носовою частиною вертольота встановлені 30-мм гармати.

4. Єврокоптер «Тайгер»

ff301.jpg

«Тайгер» мінімізує свої радар, звук та інфрачервоні реєстровані характеристики, щоб уникнути ворожих ракет, прикрившись товстою бронею, про всяк випадок.

На його борту 30 мм вежа, 70мм ракети, ракети класу «повітря-повітря», широкий спектр протитанкових ракет, а також перешкоди для входять ракет.

5. Z‑10

c10cb.jpg

Z‑10 може заносити на висоту майже 20 000 футів. На боту він несе дієздатні протитанкові ракети TY-90 класу «повітря-повітря» і 30-мм гармати. Z‑10 спочатку вважається тріумфом китайської оборонної промисловості, але фактично був розроблений російським виробником Камовим, який створив гвинтокрили Ка-52 і Ка-50.

6. Т‑129

2577e.jpg

Модернізована версія італійського A‑129, турецький вертоліт Т‑129 несе на борту протитанкові міни UMTAS, ракети і ракети Стінгер. Має відносно невелику 20 мм гармату, але може промайнути по полю бою зі швидкістю 150 вузлів, складаючи конкуренцію новітнім «Апач».

7. Ми-24 «Хінд»

45843.jpg

Мі-24 несе некомплектні, за сучасними стандартами, протитанкові ракети, але вони незамінні в застосуванні проти піхоти.Кілька 30 мм кулеметів змітають ворожі війська, в той час як товста бойова броня гарантує практично повний імунітет від вогню із землі. На його борту можна перевозити до восьми піхотинців або чотирьох носилок.

8. AH-1Z «Вайпер»

9d1c5.jpg

Сильно оновлена версія першого бойового вертольота, «Гадюці» (так перекладається назва вертольота) все ще є чим вкусити.Ракети Hellfire знищують ворожі танки і кораблі, в той час як 20 мм гармата збиває легкі транспортні засоби. Ракети Sidewinder дозволяють стріляти у ворога з повітря на чималій відстані.

9. АН‑2 Rooivalk 

AH‑2 — південноафриканський вертоліт, який відрізняє непримітний дизайн, електронні перешкоди, і броня, щоб захищати від різних загроз на полі бою. На полі бою вертоліт стріляє з 20мм гармати, протитанковими ракетами TOW або ZT‑6 Mokopa. Є плани зробити можливим запуск ракет класу «повітря-повітря».