10 сервісів від Google

10 сервісів від Google

У найсучасніших словниках є таке дієслово – гуглити. І оскільки ви маєте доступ до блакитних моніторів з виходом в Інтернет, вам напевне відомо, що йдеться про синонім слова «шукати», похідний від назви пошуковика Google.

Великий і могутній Google невтомно пропонує користувачам нові розробки. Спираючись на досвід попередників, досягнення конкурентів і мізки власної команди, G надає користувачам дедалі більше можливостей та опцій.

Інтернет-ресурс toptenz.net виніс із моря послуг Google десятку найбільш хітових – таких, що й самі стали вже брендами, як і найпопулярніший пошуковик.

10 сервисів від Google (toptenz.net, 2009)

1. Власне пошуковик – Google  Головне, завдяки чому ми знаємо про Google – це, звичайно ж, пошукова система. І це те, на чому корпорація робить основний наголос. Якщо людям потрібно знайти якусь інформацію, куди вони заходять? Звісно, на Google. До речі, варто відзначити новий сервіс – Google Knol, який у перспективі може повністю замінити Вікіпедію.

2. Мережа сайтів Google – YouTube, Blogger, Orkut Що Google не встиг створити сам, те він купив і приліпив свій логотип. YouTube та Blogger – лише два приклади сайтів, які приєдналися до імперії G. Практично всі популярні сервіси рано чи пізно знайшли своє відображення на Google: інтернет-пейджер (Google Talk), соціальна мережа на зразок Facebook (Orkut). Єдиний ризик такого підходу полягає в тому, що продуктів стане настільки багато, що жоден з них неможливо буде створити якісно.

3. Документи – Google Docs  Стережіться, компанії-розробники текстових редакторів, стережися, Microsoft! Сьогодні кожен, у кого є акаунт G‑mail, можуть створювати документи на зразок накладних, листів, календарів. І презентації, як у PowerPoint. Google docs дає безліч можливостей, і до будь-якого документу ви можете відкрити доступ для сторонніх користувачів. Кому після цього потрібен Word?

4. Пошта – G‑mail Як і Yahoo, і навіть як Microsoft, Google створив свою систему електронної пошти. Незважаючи на те, що мільйони людей уже десяток років користуються скриньками інших брендів, це важливий крок у маркетингу великої G.

5. Стартова сторінка – iGoogle  Google зробив собі інтерфейс не просто пошуковика – це повноцінна стартова сторінка, на яку можна ставити додаткові модулі, такі як рядок новин, прогноз погоди, гороскопи та інші. І найголовніше – кожен користувач може самостійно створювати цю стартову сторінку відповідно до своїх потреб.

6. Шопінг – Google Shopping  Продавці з усіх куточків світу відчувають прикрість через те, що одним кліком ціну їхнього товару можна порівняти з іншими. Опція Google Shopping шукає веб-сайти з бажаними для клієнта пропозиціями, цінами та іншими параметрами. Тремтіть, гіганти eBay та Paypal – Google Checkout не за горами, і завдяки цьому сервісу покупці зможуть замовляти товар безпосередньо через Google.

7. Новини – Google News  Хочете отримати всі статті на тему з новин, що вас зацікавила? Google News на один запит запропонує кілька тисяч матеріалів із різних газет, інтернет-видань, телеканалів. Можливо, це приносить користь і медіа-компаніям, що таким чином підвищують свій рейтинг. А з іншого боку, кілька джерел інформації створюють більш об’єктивну картину події, ніж одне.

8. Книги й довідники – Google Books & Google Scholar Бібліотеки усього світу чекають того дня, коли всю необхідну інформацію можна буде віднайти за допомогою Google. Зокрема, у Google Books заявили, що невдовзі через пошуковик можна буде знайти чи не кожну сторінку будь-якого твору. Перепоною поки є авторські права та їх передача.

9. Карти – Google Maps & Google Earth  Кілька років тому компанія запропонувала сервіс Google Earth. За його допомогою можна знайти не лише необхідне місце на карті, а й переглянути зображення місцевості на мапі у 3D-режимі. Достатньо лише ввести адресу, і ви побачите найсвіжіші фото, зроблені з супутника. Одним словом, ресурс поєднав легкість і гнучкість Yellow Pages із максимальною деталізацією місцевості.

10. Відео – Google Video  Щоб переглянути відео, більшість іде на YouTube. Але не поспішайте – Google уже за крок від YouTube. Адже він пропонує не лише результати пошуку відео, що є в архіві YouTube, а й решту файлів на інших ресурсах.