Найдорожчі ринки нерухомості в світі

Користуючись даними лондонської агенції нерухомості Knight Frank, BusinessWeek.com визначив 20 найбільш дорогих ринків житла.

Попри глобальне економічне напруження, кредитну кризу в США та зростання цін на товари першої необхідності, на землі усе ще лишаються ринки, де продаж нерухомості приносить шалені прибутки. Якщо десь у Тампа чи Клівленді за $1,5 млн. можна придбати чудовий кам’яний будинок із чотирма спальнями, гаражем на кілька машин і, можливо, басейном та ігровою кімнатою, то у лондонському районі Белгравія чи славнозвісній мангеттенській П’ятій авеню вам вистачить хіба що на взуттєву шафу.

Найдорожчі у світі ринки нерухомості (Business Week)

1. Лондон Ціна: $61,91 тис./м² Що ви можете отримати за $1,5 млн.: невеличку квартиру-студіо Щорічна зміна ціни: 29%* Лондон Бум на нерухомість почався у центральному Лондоні у вересні 2005 року і тривав до 2007, коли місто заполонили багатії з усього світу. Цього року ціни на первинному ринку нерухомості знизили темпи зростання, і очікується, що тенденція утримається. Проте сегмент дорогого і розкішного житла не здає позицій, і суми продажів від будиночків за $20 млн. за шість місяців тут зросли на 190%.

* щорічна зміна у ціні є результатом порівняння цін четвертого кварталу 2007 року та четвертого кварталу 2006 року.

2. Монако Ціна: $58,88 тис./м² Що ви можете отримати за $1,5 млн.: квартиру-студіо Щорічна зміна ціни: 25% Монако Не лише казино, привітні мешканці та приголомшливі краєвиди на Середземне море роблять Монако привабливою домівкою для багатих людей з усього світу. Насправді приваблює те, що резиденти не платять податку на прибуток.

3. Сен-Жан-Кап-Ферра (Франція) Ціна: $58,53 тис./м² Що ви можете отримати за $1,5 млн.: невеличку квартиру-студіо Щорічна зміна ціни: 39% Сен Жан Кап Ферра (Франція) Сен-Жан-Кап-Ферра на Французькій Рив’єрі залишається популярним серед європейської аристократії та багатіїв, які люблять тут насолоджуватись чудовими пляжами і теплою погодою.

4. Куршевель (Франція) Ціна: $47,1 тис./м² Що ви можете отримати за $1,5 млн.: квартиру-студіо Щорічна зміна ціни: 5% Куршевель (Франція) Ви любите кататись на лижах і ходити на шопінг? Тоді вам напевне сподобається це високогірне курортне містечко, відоме своїми дорогими готелями, бутиками та веселими вечірками. Цю прегарну місцинку, що в області Савой у Французьких Альпах, облюбували представники російської еліти.

5. Гонконг Ціна: $45,07 тис./м²Що ви можете отримати за $1,5 млн.: квартиру-студіюЩорічна зміна ціни: 21% Гонконг Ринок нерухомості Гонконгу зобов’язаний своїм швидким злетом потужному економічному зростанню Китаю. Незважаючи на обмежену площу, потреба у житлі тут дещо зменшилась, а ціни знизились під впливом від кризи нерухомості у США.

6. Мангеттен Ціна: $43,2 тис./м² Що ви можете отримати за $1,5 млн.: квартиру-студіо Щорічна зміна ціни: 25% Манхеттен Навіть в умовах поглиблення кредитної кризи в Америці на Мангеттені попит на нерухомість тільки зростає. Як підтвердження цьому – збільшення цін у першому кварталі 2008 року на 19% та зростання вартості квадратного метра майже на майже на 16% (згідно з даними Corcoran Group). На це є багато причин: захищеність міста від загальної кризи через те, що нерухомість на Мангеттені не по кишені середньому покупцеві з нестабільним і невеликим прибутком. Також те, що місто популярне серед зірок шоу-бізу та кіно, підприємців та фінансистів. Зіграло роль також зниження курсу долара, що зробило купівлю житла на Мангеттені ще більш доступною.

7. Кортіна д’Ампреззо (Італія) Ціна: $30,28 тис./м² Що ви можете отримати за $1,5 млн.: 1 спальню Щорічна зміна ціни: 22% Кортіна д'Ампреззо (Італія) Північноіталійське курортне містечко стало популярним «другим домом» для гірськолижників та бізнес-еліти Мілана. Зі зростанням кількості багатіїв ціни на дачні будиночки у цих місцях суттєво підскочили, ніби змагаючись з італійськими Альпами.

8. Портофіно (Італія) Ціна: $26,92 тис./м² Що ви можете отримати за $1,5 млн.: 1 спальню Щорічна зміна ціни: 14% Портофіно (Італія) Хоча тут немає пляжу, але гавань цього курортного селища на Італійській Рив’єрі заповнена яхтами, що належать найбагатшим та найвідомішим людям планети. Селище розташоване за 32 км від аеропорту Генуї.

9. Сінгапур Ціна: $24,23 тис./м² Що ви можете отримати за $1,5 млн.: 1 спальню Щорічна зміна ціни: 31% Сингапур Сектор нерухомості класу «люкс» у місті суттєво виграв від притоку іноземних покупців і є особливо міцним неподалік від шопінг-центру «Очард Роуд» та на курортному острівці Сентоса.

10. Токіо Ціна: $23,34 тис./м² Що ви можете отримати за $1,5 млн.: 1 спальню Щорічна зміна ціни: немає даних Токіо Незважаючи на традиційно астрономічні ціни та більш ніж скромні життєві умови усіх, окрім найбагатших людей, ринок нерухомості Токіо починає зменшувати оберти внаслідок кредитної кризи та великої пропозиції нового житла, котре нещодавно надійшло на ринок.

11. Фербір (Швейцарія) Ціна: $23,25 тис./м²Що ви можете отримати за $1,5 млн.: 1 спальнюЩорічна зміна ціни: 6% Фербір (Швейцарія) Прихильники лижного спорту, особливо з Великобританії, зумовили зростання цін на дачні будиночки у цьому швейцарському курорті в Альпах. Було навіть накладено мораторій на купівлю нерухомості іноземцями протягом року.

12. Москва Ціна: $22,35 тис./м² Що ви можете отримати за $1,5 млн.: 2 спальні Щорічна зміна ціни: 35% Москва Бум на ринку нерухомості Москви, котрий підігрівало швидке зростання російської економіки, починає дещо сповільнюватись. Проте ціни на розкішні апартаменти і будинки класу «люкс» продовжують опановувати нові вершини. До слова, багато хто з російських товстосумів заробив свої статки саме на ринку нерухомості.

13. Сен-Тропе (Франція) Ціна: $21,06 тис./м²Що ви можете отримати за $1,5 млн.: 2 спальніЩорічна зміна ціни: 5% Сен Тропе (Франція) Деякі з найбагатших людей планети вирішили пристати до тихої бухти, кинувши якір своїх яхт у славному Сен-Тропе. Серед них Джонні Депп, Джоан Коллінз та Елтон Джон…

14. Санкт-Петербург Ціна: $19,37 тис./м²Що ви можете отримати за $1,5 млн.: 2 спальніЩорічна зміна ціни: 38%Санкт Петербург Як і в Москві, ціни на нерухомість у Петербурзі зросли, оскільки збільшується кількість заможних росіян, котрі створюють попит на дороге розкішне житло.

15. Сідней Ціна: $19,26 тис./м²Що ви можете отримати за $1,5 млн.: 2 спальніЩорічна зміна ціни: 9% Сідней Австралійські мільйонери, що зробили бізнес на копальнях, «допомогли» підняти ціни у Сіднеї. Уповільнюватися зростання почало тільки після різкого злету цін на будинки у другій половині 2007 року. Серед рекордсменів також опинились: 16) Париж із ціною $18,72 тис./м²; 17) Рим із ціною $15,78 тис./м²; 18) Ґштаад (Швейцарія) із ціною $16,22 тис./ м²; 19) Венеція із ціною $15,41 тис./м²; Вале (Швейцарія) $13,73 тис./м².