П’ять найбільших труднощів при роботі вдома

П’ять найбільших труднощів при роботі вдома

Робота вдома має численні переваги перед роботою в офісі. Ви не мусите їхати на інший кінець міста, встигати рівно на дев’яту, ділити офісний простір з іншими людьми. Ці плюси беззаперечні, але разом з тим робота вдома має й мінуси.

Людина, хибно або не повністю поінформована про особливості роботи вдома, може наразитися на певні труднощі. Сайт essortment.com розповідає про п’ять найбільших підводних каменів, що чекають на працівника, який погодився прийняти статус фрілансера.

П’ять найбільших труднощів при роботі вдома (essortment.com)

1. Сім’я і робота Невміння відокремлювати родинні справи від робочих обов’язків – поширена проблема. Необхідність зробити щось по господарству чи доглянути дитину, котра сьогодні не пішла до школи, може запросто забрати весь час, відведений на роботу. Це відволікає і знижує продуктивність праці. Від самого початку виробіть чіткі правила і стежте за тим, щоб усі домашні їх дотримувались. Якщо ж ви не з тих батьків, котрі здатні підтримувати сувору дисципліну, від ідеї працювати вдома краще відмовитись.

2. Забагато роботи Роботодавці нерідко сходяться на тому, що їхні дистанційні працівники не виконують роботу вчасно, проводячи весь час біля телевізора чи пліткуючи по телефону. Проте часто картина буває прямо протилежною: людина працює безвідривно, бо робота – ось вона, прямо перед нею. Такий режим може призвести до «згоряння на роботі». Розмежуйте періоди роботи і відпочинку. Зрозумійте: відпочинок – це не розтринькування часу, а те, що дає наснагу для успішної праці.

3. Відірваність від світу Те, що ви не крутитесь весь час серед колег, дає певні бонуси. Наприклад, ви не втягнуті в офісні інтриги, не мусите слухати чуток і пліток, шеф не підкине додаткової роботи, бо саме ви першим трапились йому на очі. Але для багатьох людей відірваність від колективу набуває форм справжньої ізоляції. Рішень проблеми може бути кілька. По-перше, заплануйте дві-три робочі зустрічі на тижні – звісно, не вдома. По-друге, візьміть за правило час від часу з’являтися в офісі – це і ділу допоможе, і дасть вам змогу бути в курсі подій. По-третє, можна вступити до профільної організації, котра є частиною вашого сегменту виробництва – так ви познайомитеся з корисними людьми і переймете потрібний досвід.

4. Самодисципліна Багатьом із нас бракує самодисципліни. Але робота в домашніх умовах вимагає величезної самодисципліни, і якщо ви справді хочете працювати поза офісом, треба терміново виховати в собі цю рису. Створіть обстановку, в якій ніщо вас не відволікатиме. Не сідайте працювати на кухні – організуйте собі робочий кабінет чи частину кімнати і поводьтесь там, як в офісі. Якщо це мало допомагає, запишіть на спеціальні курси, які допоможуть чітко ставити мету і йти до неї, не відволікаючись на стороннє.

5. Вас не сприймають всерйоз Дистанційних працівників зазвичай цінують менше, ніж офісних. І часто небезпідставно. Уявіть: вам телефонує клієнт, а у слухавці лунає галас ваших дітей. Звичайно, в нього залишиться враження, що ви або недочули, чого він від вас хоче, або виконаєте це абияк, бо зайняті іншими справами. Природно, це не викличе в людини бажання працювати з вами в перспективі. Забороніть дітям пустощі й біганину в той час, коли ви працюєте. Подбайте про телефон, який глушить фонові шуми. Нарешті, організовуйте зустрічі з клієнтами поза домом – це налаштує і вас, і їх на робочий лад.