10 принципів хорошого менеджера у період кризи

10 принципів хорошого менеджера у період кризи

Кожному вже ясно, що нинішня криза прийшла всерйоз і надовго. Вона не закінчиться швидко й не мине сама собою. Тож менеджери мають навчитися правильно керувати колективом і компанією в умовах зменшення прибутків, зниження зарплати, скорочення штату й загальних песимістичних настроїв. Така ситуація – справжнє випробування для керівника, але можливість не втратити фірму і повагу колег все-таки є.

Що і як робити з колективом у нелегкі часи, радить сайт techrepublic.com.com.

10 принципів хорошого менеджера в період кризи (techrepublic.com.com, 2009)

1. Будьте об’єктивні, справедливі й покладайтеся на факти Перш ніж приймати будь-які критично важливі рішення, будь то закриття проекту чи десятипроцентне скорочення працівників, зважте усі можливості, щоб ваш план дій не виявився суперечливим. Визначайтесь із вибором, зібравши факти, розставивши пріоритети й проаналізувавши усі дані. Не варто діяти імпульсивно чи навмання.

2. Нехай ваші працівники допомагають вам приймати нелегкі рішення Полегшити болючий процес урізання витрат може допомогти думка ваших працівників. Можливо, гнучкий робочий графік і дистанційна робота хоч якось компенсують зменшення зарплат і премій. Гелен Кук, директор нью-йоркської фірми, розповідає, що недавно вона запросила працівників до себе в кабінет і прямо спитала, що вони обрали б: тимчасові скорочення робочих місць чи десятивідсоткове зниження зарплати і бонусів. Було обрано останнє, й конфлікту вдалось уникнути.

3. Частіше спілкуйтеся з працівниками Ведіть якомога прозорішу політику. Не сидіть зачинившись у кабінеті – вийдіть і розкажіть людям, що відбувається в компанії, опишіть можливі наслідки тих чи інших подій. Погані новини краще повідомляти вчасно, не приховуючи їх. Сповіщати інформацію такого характеру потрібно не по розсилці електронної пошти, а в особистій розмові. Не забувайте наголошувати на тому, що в майбутньому компанію чекає розвиток. Але якщо справи кепські, не кажіть відвертої неправди – ситуації це не врятує.

4. Нехай ваші слова не розходяться з ділом Ви збираєтесь на Гаваї після того, як у компанії пройшла хвиля скорочень? Краще цього не робити. Ви не вписали свого імені до плану зменшення зарплатні? Напевно, вам слід переглянути своє рішення.

5. Будьте винахідливі Якщо є найменші можливості заощадити гроші завдяки економії – скористайтесь ними. Нехай це буде бережне використання електроенергії чи друк на обох боках паперу, але у період кризи й така економія відчутна.

6. Не робіть хорошої міни при поганій грі Коли життя показує свої темні сторони, багато людей люблять натягувати на себе маску іншої особистості. Думайте позитивно, будьте енергійними, запрошуйте своїх співробітників на пиво у п’ятницю ввечері, влаштовуйте корпоративи. Але якщо ви явно не налаштовані на жарти і розваги, то краще навіть не намагайтесь робити все перелічене. Люди зрозуміють вашу нещирість і помітять натягнуту посмішку.

7. Скорочуйте штат справедливо Якщо ви змушені проводити скорочення, проконсультуйтеся з працівниками компанії у цій нелегкій справі. Так зможете звільнити робітника на максимально об’єктивних підставах. Обов’язково докладно поясніть причини, через які ви скорочуєте саме цю людину, інакше в неї залишиться відчуття несправедливості вашого вибору.

8. Не відкидайте професійного розвитку Не ігноруйте ініціативи своїх співробітників. Криза кризою, але в кожного з них є свої ідеї, напрацювання і кар’єрні цілі. Давайте молодим колегам можливість практикуватись на кількох посадах, стажуватись у досвідчених працівників або просто відвідувати засідання, де обговорюють важливі проекти.

9. Продовжуйте боротись за доходи У несприятливому економічному кліматі життєво важливо не випускати з поля зору головної мети бізнесу – отримання прибутків. Що ефективнішим буде робочий процес, то більше можливостей для їх отримання. Тому вносьте зміни в роботу залежно від потреб часу. Покажіть колективу, що ви знаєте план дій і на вас можна розраховувати.

10. Дивіться у майбутнє Усіх зараз турбує єдине питання: як вижити? Але не забувайте про майбутнє: кілька годин на тиждень присвячуйте планам розвитку компанії. Що ви можете зробити для того, щоб привернути на свій бік клієнтів, коли економіка почне стабілізуватися? Що ви можете зробити для того, щоб ваш бізнес протримався до того часу? Крім суто практичної користі від планування ви відчуєте ще один позитивний момент: думки про розвиток не дають опустити руки і рятують від стресу.