Країни-лідери із виробництва спаму

Спам Украина

Маловідома історія походження слова «спам», але його значення може пояснити навіть учень молодшої школи. Найскромніші дані підрахунку обсягу спаму говорять самі за себе: 80% повідомлень та листів електронної пошти — це спам. Потрібно врахувати те, що й ці 80% становлять лише половину від реальної кількості непотрібної інформації, з якою успішно впоралися різноманітні анти-спам фільтри.

По мірі поширення всесвітньої павутини, більшість країн зіткнулося з проблемою спаму. У боротьбу проти нього включилися не тільки лабораторії, які створюють антивірусні програми і фільтри, але і різні фонди, а також правоохоронні органи, які ведуть боротьбу з кібер-злочинністю.

Законодавство деяких країн передбачає чималі штрафи за створення та розповсюдження спаму. У цей же час є країни, які недостатнім чином захищають себе, виконуючи роль штаб-квартир для продукції і розсилки спаму по всьому світу.

За даними проекту Spamhaus Україна входить у топ-10 країн-лідерів за створенням та поширенням спама, займаючи «почесне» 5 місце і поступаючись таким країнам, як Китай, США, Росія і Великобританія. Рейтинг визначається кількістю спаму, що виходить з доменів, що належать тій чи іншій країні.

Країни-лідери із виробництва спаму
Місце КраїнаОб’єм
1США3101
2Китай1294
3Російська Федерація947
4Великобританія547
5Україна393
6Японія393
7Бразилія368
8Голландія332
9Франція323
10Індія321