Гаджети з найбільш невдалим дизайном

Часто високотехнологічні новинки працюють зовсім не так, як хотілося б. Деяка техніка просто-таки уславилася своїм непродуманим дизайном. Прикро, коли дорогий гаджет має багато корисних функцій, але через прорахунки розробників ним неможливо нормально користуватися.

Сайт popularmechanics.com розповідає про п’ятірку пристроїв, у дизайні яких розробники припустилися фатальних помилок.

Топ‑5 гаджетів з найбільш невдалим дизайном (popularmechanics.com, 2009)

1. Гострий корпус MacBook Pro MacBook Pro Новий MacBook Pro був випущений у жовтні минулого року і є чудовим прикладом комп’ютерної інженерії. Він потужний, швидкий, прекрасно виглядає і практично не висне в силу добре реалізованої багатозадачності. Але, на жаль, ним дуже боляче користуватися. Справа в тому, що нижній край металевого корпуса настільки гострий, що друкувати на цьому комп’ютері не те що незручно, а просто боляче для зап’ясть. І навіть через тривалий час після того, як ви відійшли від комп’ютера, у вас на зап’ястях буде видно червоні натерті смуги. Прикро ще й те, що цей недолік у дизайні допустила компанія Apple, котру вважають взірцем ергономіки і продуманого дизайну. Уже багато років споживачі працюють на лептопах Apple, і практично вся ця техніка дуже приємна у використанні. Але тепер, через 20 років після виходу першого лептопа від Apple, компанія підклала споживачам капкан у вигляді вбудованого в корпус ножа. Але ж це не дешевинка якась, а дорогий престижний комп’ютер, що коштує не менше $2000.

2. Гіперчутливі кнопки електронної книги Amazon Kindle Amazon Kindle Зараз у продаж надійшло вже друге покоління Amazon Kindle, пристрою для читання електронних книг, а перше покоління Kindle заполонює ринок зі зниженими цінами (зараз на ebay можна знайти Kindle менше ніж за $200). Обидва покоління гарні тим, що їхні дисплеї працюють за технологією E‑Ink, котра при читанні зменшує навантаження на очі, у гаджет вбудований бездротовий Інтернет, завдяки чому нові книги можна завантажувати безпосередньо на пристрій, а батарея, схоже, здатна працювати без підзарядки вічно. Але в першому поколінні дивайсів є особливість, яка може відштовхнути від купівлі – це гіперчутливі кнопки перегортання сторінок. З боків пристрою є довгі вузькі кнопки для переміщення по файлу. На жаль, вони розташовані так, що, коли тримаєш Kindle, досить часто випадково натискаєш на ці клавіші й перегортаєш сторінки. Доводитися дуже акуратно тримати пристрій. На щастя, у новому поколінні усунули цей недолік, змінивши чутливість клавіш. Тепер, щоб перевернути сторінку, потрібно натиснути клавішу до кінця, що спрощує поводження з новим зразком Kindle.

3. Чутливий зовнішній екран телефона Razr2 Razr2 Велика перевага телефонів-«розкладушок» полягає у тому, що в них неможливо випадково натиснути клавішу. Кнопки просто розташовані всередині, під кришкою мобільного. У новій моделі Razr2 зовнішній екран зробили чутливим і розмістили на ньому швидкий доступ до трьох функцій: перегляд телебачення, плеєр і відеокамера. Проблема полягає не лише у тому, що чутливий екран, реагуючи на будь-який дотик, запускає ці функції. З якихось незрозумілих міркувань розробників телефона під час перегляду ТБ чи користування камерою неможливо прийняти вхідний дзвінок чи sms. З цього погляду Razr2 – явний крок назад.

4. Слизький пульт керування від Nintendo Wii Nintendo Wii Nintendo Wii – один із сучасних ігрових пристроїв, що містить сенсорні датчики. Вони реагують на зміну положення кисті руки і призначені для імітації справжніх спортивних ігор. Проте єдина вада цього пульта могла б дорого коштувати компанії: якщо долоня хоч трошки спітніє, пульт вислизає з руки. Передбачивши катастрофу, компанія Nintendo випустила спеціальні латексні чохли для пультів.

5. Нечутливий сенсорний екран BlackBerry Storm BlackBerry Storm З огляду на популярність сенсорних екранів потрібно згадати про недолік, який може траплятись у таких моделях. Часто-густо сенсорний екран перетворює управління телефоном на муку через довготривале очікування відповіді. Новий Blackberry Storm не став винятком. До того ж, нові моделі ускладнюють виконання простих функцій. Щоб набрати одну літеру на старих «кнопкових» телефонах, треба було натиснути на клавішу, а у нових потрібно чекати, доки у відповідь на екрані з’явиться обрана літера, а потім ще раз її обрати. Усе це значно обмежує користування мобільним Інтернетом, наприклад.