Європейські робітники, які працюють довше за всіх

55394.jpg

У той час, як європейські лідери збираються разом, щоб обговорити план порятунку середземноморських країн і захисту єдиної валюти, деякі популісти у своїй риториці проти подальшого існування Євросоюзу вдаються до використання національних стереотипів про розумних і працьовитих німців і ледачих греків.

І це не випадково. Адже нещодавно Міністри фінансів Єврозони дорікнули Греції у навмисному відкладанні рішучих дій з порятунку економіки країни, які були заплановані в результаті обопільною домовленістю.

Дані Організації економічного співробітництва та розвитку показують, що робітники в Греції в середньому працюють щотижня по 42 години, навіть більше, ніж німці, які витрачають на трудову діяльність всього 35,3 години.

Деякі експерти стверджують, що це через особливості ринку праці в Греції — люди в основному зайняті на сільськогосподарських роботах і в магазинах, які закриваються дуже пізно.

Правда, як показують дані Євростату, тривалі робочі години не означають ефективність праці, яка в Греції одна з найнижчих в Європі.

Цікаво, що інші країни, які посилено борються з кризою — Португалія та Іспанія, теж зайняли високі місця в списку країн з найбільшими тривалими робочими годинами — втричі і третє місця відповідно.

Що стосується поширеного стереотипу про те, що греки рано йдуть на пенсію, то середній пенсійний вік в країні становить 57, 8 років.

Це менше, ніж в інших країнах ЄС, але для порівняння, у Великобританії середній пенсійний вік — 58,3 років. Щодо достовірності грецької статистики є деякі упередження — вже дуже великий розрив у порівнянні з даними по інших країнах Єврозони.

Тим не менш, греків можна зрозуміти: у країні буквально лютує безробіття, частка зайнятості молоді на ринку праці складає всього 43,5%. Так що будь-який середньостатистичний грек буде радий отримати роботу, нехай на ній доведеться засиджуватися допізна.

Можливо тому, греки впевнені, що їх не варто звинувачувати у створенні кризи в країні.

Середня кількість робочих годин за тиждень в деяких європейських країнах 2013
КраїнаКількість годин
1Греція42,0
2Португалія39,3
3Іспанія38,0
4Франція37,5
5У середньому по ЄС37,2
6Італія36,9
7Великобританія36,5
8Ірландія35,4
9Німеччина35,3
10Нідерланди30,0