10 схованок, де не слід зберігати гроші

10 схованок, де не слід зберігати гроші

За статистикою МВС, кожен дев’ятнадцятий зареєстрований злочин – це квартирна крадіжка, повідомляє «Обозреватель».

Убезпечити себе від таких неприємностей практично неможливо. У ваших руках – можливість зменшити втрати: не зберігати великі суми грошей вдома, застрахувати майно і встановити сигналізацію.

Якщо ви станете жертвою злодія-професіонала, найвірогідніше, усіх цінних речей все-таки позбудетеся. Але від «гастролерів» можна захиститись. Головне – не робити дурниць, які навіть зафіксовані у статистичних таблицях. Не слід ховати речі в «потаємних місцях», куди злодії навідуються в першу чергу.

Топ-10 найбільш популярних і ненадійних сховків для грошей («Обозреватель»)

1. У шухлядах тумбочок, столів, стінок, секретерів, у скриньках, піаніно і т. д. Навряд чи ці місця взагалі можна назвати схованками, але для тих, хто зберігає гроші у будинку, вони одні з найбільш популярних.

2. В одязі: у панчохах, шкарпетках, кишенях, у підкладці, у кошику із брудною білизною. Навіть не сподівайтеся, що злодій погидує або ж виявить тактовність і не буде ритись у вашій білизні. Звичайно, є шанс, що грабіжник розгубиться від кількості ганчір’я і в нього опустяться руки, але це навряд.

3. У книгах, дисках і відеокасетах. Злодії теж стежать за статистикою, і вона їм підказує, що гроші у книгах зберігає кожен п’ятий. Перерита домашня бібліотека – одна з головних деталей картини злочину.

4. Під матрацом. Мало хто в цьому зізнається, але люди за давньою традицією воліють зберігати гроші саме там.

5. За дзеркалами, картинами, фотографіями та настінними килимами. Ви старались, акуратно приклеювали скотчем купюри до заднього боку, потім вішали цю складну конструкцію на стіну. Після цих зусиль більш недоступними гроші стали тільки для вас (коли-небудь вам доведеться робити ту ж процедуру у зворотному порядку). Злодій же всі ваші зусилля знищить одним ривком.

6. У бачку унітаза й за ґратами вентиляції. Може, це фільми так впливають на людей, але 99% зберігають гроші саме там.

7. На кухні: у холодильнику, у металевих банках чи духовці. Після того, як злодій перевірить вашу кухню на наявність грошей, він може обстежити її також на предмет делікатесів. Якщо ви у відпустці, і він точно знає, що йому ніхто не перешкодить, то по приїзду ви побачите сліди не лише пограбування, а й чаювання.

8. На антресолях. Грабіжника не зупинить купа різного мотлоху – він просто вивалить його на підлогу, перевірить усі підозрілі предмети, а порожні антресолі – на наявність сховку.

9. У побутовій техніці. Швидше за все, якщо злодій не знайде схованки, то просто віднесе її разом з апаратурою.

10. Під паркетом, кахлями чи за шпалерами. Від «гастролерів» там можна приховати гроші, але для професіоналів такі сховки не перешкода.

Спробуйте зберігати свої цінності в акваріумах, горщиках із кактусами, банках із варенням і стоптаних кросівках. Є вірогідність, що злодій просто не зверне уваги на ці речі.

Як свідчить статистика, від крадіжок не застрахований ніхто. Але ви маєте бути пильні; ваші запобіжні заходи допоможуть спантеличити новачків – у поспіху вони можуть не побачити, не перевірити, не здогадатися. Проте від досвідчених «домушників» практично немає рятунку. Вони здатні зламати будь-який замок, проникнути в будь-яку квартиру, розкрити сейф або просто винести його.