Найдорожчі помилки в історії сучасності

Кожна людина припускається помилок, але не за кожну доводиться так дорого платити. Деякі випадкові помилки можуть коштувати не один мільйон доларів. Саме про такі розповідає блог prochitano.ru.

Найдорожчі помилки в історії людства (prochitano.ru)

1. Випадкова помилка, що коштувала японському банку $340 млн. Mizuho Securities Через випадкову помилку трейдера Mizuho Securities (брокерський підрозділ другого за величиною банку Японії Mizuho Financial Group Inc.) на початку грудня 2006 року акції рекрутингової фірми J‑Com Co. були продані за ціною 1 ієна замість 610 тис. ієн. Непорозуміння, котре виникло частково тому, що комп’ютерна система Токійської біржі не відреагувала на спроби скасувати помилкову пропозицію, обійшлася торговому дому в 40,5 млрд. ієн ($340 млн.) і стала прикладом, мабуть, однієї з найдорожчих помилок у світі.

2. Помилка чилійського трейдера вартістю $175 млн. біржа У 1994 році через допущену під час інтернет-торгів трейдером чилійської Державної гірничодобувної компанії Codelco помилку (коли замість того, щоб вигідно продати, він невигідно купив акції), фірма, а отже, й уся країна втратила $175 млн. На той період ця сума дорівнювала 5% ВНП країни.

3. Помилка підвищила суму виграшу з $1 тис. до $50 млн. лотерея У липні 2007 року один з дилерських автоцентрів Розвелла, Нью-Мексико, США, випустив 50 тисяч білетів моментальної лотереї з головним призом $1 тис. Малося на увазі, що головний приз виграє один квиток із 50 тис. надрукованих. Але при друку лотерейних квитків у друкарні Atlanta-based Force Events Direct Marketing Co. була допущена помилка. В результаті вийшло, що нібито 50 тис. чоловік стали щасливими власниками призу в $1 тис. Чудово розуміючи, що виплатити суму $50 млн. нереально, та фірма наче й не зобо’язана, дилерський центр запропонував усім людям, котрі «виграли», обміняти «неправильно надруковані» лотерейні квитки на подарункові карти $5 Wal-Mart, які обійшлися фірмі в $250 тис. Після цих подій Force Events, щоб хоч якось заспокоїти незадоволених громадян, випустила лотерейні квитки з головним призом у $5 тис., пізніше ще 20 серій лотерейних білетів із головним призом у $1 тис.

4. Найдорожча кома вартістю понад $2 млн. телеграфний стовп Серпень 2006 року, справа про «найдорожчу кому в історії Канади». Йдеться про конфлікт канадських компаній Rogers Communications Inc. та Aliant Inc. Суд зобов’язав найбільшого канадського провайдера послуг бездротової передачі даних Rogers Communications Inc. виплатити додаткові $2,13 млн. Aliant Inc. після розірвання угоди між ними. У 2002 році між компаніями був укладений договір, який містив пункт про те, що він «набуває чинності в день підписання й залишається в силі протягом п’яти років від дня підписання, а потім може бути продовжений на п’ятирічні періоди, якщо тільки не буде розірваний кожною зі сторін, що подала про те письмове повідомлення не пізніше, ніж за рік до розірвання». Таким чином, Rogers вважала, що до 2007 року договір є нерозривним, а в 2006 році стане ясно, чи буде він автоматично продовжений ще на п’ять років. Однак у 2005 році Aliant надсилає повідомлення про розірвання угоди. Каменем спотикання стала горезвісна кома, через яку даний пункт угоди сторонами інтерпретувався (в англійському написанні) по-різному: представники Rogers затверджували, що умови ставляться тільки на додатковий термін, а представники Aliant, посилаючись на пунктуаційну норму англійської мови, – як до додаткового, так і до основного. Рішення було винесене на користь компанії Aliant, котра здобула право розірвати контракт у 2006 році. Це дозволило їй значно підвищити плату за свої послуги (з $9,6 за кожну використовувану вишку до $28,05), через що Rogers втратила понад $2млн. – така вартість однієї коми.

5. Помилка, що коштувала Нью-Йорку понад $1 млн. затор Помилка бухгалтерії Міністерства освіти штату Нью-Йорк призвела до того, що сума, призначена на розвиток міського шкільного транспорту, збільшилась удвічі. Виявилося, що в одному зі слів через неуважність бухгалтера з’явилася зайва буква, і бухгалтерська програма не змогла розпізнати помилку. Її виявили тільки під час аудиторської перевірки у червні 2006 року. Через цю помилку на транспорт було витрачено $2,8 млн. замість запланованих $1,4 млн. Міській владі довелося відшкодувати різницю.