Поради по зйомці підводного відео і фото

Камера – один з найбільш визнаних винаходів. Фотоапарати надають можливість зафіксувати світ навколо нас. Йдеться також про підводний світ, в якому вирує життя.

Підводні фото- і відеозйомки сьогодні доступні кожному. Той, хто опуститься під воду, може зафіксувати на камеру барвистий підводний світ. Однак перш, ніж приступати до процесу зйомки, необхідно ознайомитися з декількома правилами та порадами, які допоможуть отримати більш якісні і красиві кадри.

Зафіксуйте своє становище і руки

d8f44.jpg

Постарайтеся тримати камеру в одному стійкому положенні, наскільки це можливо. Нерухомо зафіксувати фотоапарат під водою – дійсно проблема, так як вода знаходиться в постійному русі.

Різкі рухи, тряска і дрібні вібрації на великому екрані будуть сильно помітні. Намагайтеся уникати розмахувань, всі рухи робити м’яко і плавно. Якщо не вийде зафіксувати руки, фотографії вийдуть змащені і негідні до використання.

Правильно обирайте час для підводної зйомки

8c733.jpg

Ідеальний час для фотозйомки під водою – пізній ранок. В середньому, найкрасивіші кадри виходять в період з 8 ранку до 11, тому що вам знадобиться багато природного світла.

Слідкуйте за сонцем

24203.jpg

Слідкуйте за положенням сонця. Переміщайте камеру завжди так, щоб сонячні промені падали з‑за вашої спини. Якщо є можливість, використовуйте фотоспалах. Так-так, вам не почулося.

Фотоспалах допоможе зробити фотографії м’якше і не такими жорсткими. Якщо на фотоапараті є розсіювач, використовуйте його.

Підпливайте якомога ближче до об’єктів, що фотографуєте

f7642.jpg

Вам необхідно знати про те, що вода збільшує тиск на ваше тіло під час занурення. Занурення на 5 футів під воду веде до набагато більшої різниці в тиску, ніж підйом на 5 футів над поверхнею. Такі речі також важливо враховувати при зйомці підводного відео і фото.

Саме тому так важливо підібратися якомога ближче до об’єкта, який фотографуєте, не спугнувши його. Чим менше товща води між вами і вашим об’єктом, тим яскравіші будуть кольори. Хоча багато відтінків потім можуть не бути відображені на великому екрані, краще спробувати для початку зафіксувати всі можливі кольори і знімати з малої відстані.

Фотографуйте об’єкти в одній площині

b8028.jpg

При зйомці рифів розміщуйте камеру з такого кута, щоб різні частини об’єкта зйомки були рівновіддалені від камери. Це кращий спосіб уникнути поглинання кольору водою при збільшенні дистанції.

І, звичайно ж, зосереджуйтесь на самому процесі зйомки. Не варто постійно думати про те, що вийде в результаті. Отримуйте задоволення від процесу.