Легендарні фотографії сорокових років

1. Гітлер в Парижі, 1940 рік 

Фотографія була зроблена в розпал Другої світової війни, після того, як Адольф Гітлер узяв Париж. На одному з найбільш знакових фото Другої світової війни Гітлер гордо йде по площі Трокадеро зі своїми товаришами-керівництвом Рейху.

81b2d.jpg

2. Смерть останнього єврея у Вінниці, 1941

Ця сумна фотографія, яка відображає останні хвилини життя вінницького єврея, була знайдена в альбомі солдата з Айнзацгрупи поліції безпеки або просто — карального загону.Назва зображення походить від напису на зворотному боці фотографії та лаконічно описує трагедію, яка сталася у Вінниці: всі 28000 євреїв, що жили там, були вбиті.

ffaf9.jpg

3. Повстання у Варшавському гетто, 1943 

Знята в 1943 році, фотографія передає жах, викликаний вторгненням нацистів. На фотографії зображено руйнування Варшавського гетто, в якому жили десятки тисяч євреїв, що ховались від нацистського режиму.

4f689.jpg

4. Початок операції з висадки союзних військ у Нормандії, 1944

Фото було зроблено відомим репортером Робертом Каппою в знаковий день початку операції висадки в Нормандії. Зображення розмите, нечітке, але наші сучасники не представляють той день по — іншому.

Адже насправді: «Працівник фотолабораторії так хвилювався, що при просушуванні перегрів негативи. Емульсія попливла прямо на очах у співробітників лондонської редакції» Life «. Зі ста шести фотографій врятувати вдалося тільки вісім».

Ця розмитість найкращим чином показує хаос і сум’яття війни.

528df.jpg

5. Безумовна капітуляція, 1945

Ця фотографія стала для мільйонів американців символом закінчення Другої світової війни. 14 серпня 1945 Японія оголосила про капітуляцію. Жителі Нью — Йорка масово вийшли на вулиціТакий момент не міг упустити штатний фотокореспондент журналу » Лайф» Альфред Айзенштадт, який озброївшись камерою, вийшов на Манхеттен.На Таймс — сквер він запримітив моряка, який в душевному пориві обіймав і цілував дівчат, жінок, які траплялися у нього на шляху. Коли в обійми матроса потрапила симпатична медсестра, фотограф моментально зробив кадр, який потрапив на обкладинку журналу і став легендарним.

6e613.jpg

6. Підняття прапора над Рейхстагом (Прапор Перемоги над Рейхстагом), 1945

Знакове фото радянських солдатів, ставлять прапор на будівлі німецького Рейхстагу, було зроблено Євгена Халдея під час битви за Берлін 2 травня 1945 року.

Халдей, за завданням Фотохроніки ТАРС, зробив фотознімки 2 травня 1945, коли вже закінчилися вуличні бої і Берлін був повністю зайнятий радянськими військами.

До того ж, на Рейхстазі було встановлено безліч червоних прапорів. Фотограф попросив перших солдат, які зустрілися йому, допомогти зробити фотознімки.

Незабаром він відзняв з ними дві касети.Прапор, який на фотографії тримає Олексій Ковальов, фотограф привіз із собою. Зображення вважається одним з найпопулярніших і ідентифікованих образів війни і символом перемоги Радянського Союзу.

99165.jpg

7. Підняття прапора на Іводзімі, 1945

Фотографія Джо Розенталя, що отримала, згодом, Пулітцерівську премію, показує героїчне підняття прапора на вершині гори Сурібачі, під час битви за Іводзіму під час другої світової війни. Половина солдат, зображених на фото, загинула в бою.

732bb.jpg

8. Атомний вибух над Хіросімою, 1945

На фотографії зображено момент вибуху атомної бомби 6 серпня в Хіросімі, Японія. Це була перша атомна бомба, використана на мирному населенні. Величезний ядерний гриб на фото показує масштаби втрат: 150 000 осіб було вбито або поранено.

6799e.jpg

9. Перший комп’ютер, 1946

Фотографії першого комп’ютера з’явилися в пресі в лютому 1946 року. Тоді пристрій складався з 18 000 вакуумних трубок, безлічі проводів і мав потужність в 170 000 ват. Машина заповнювала кімнату в 450 квадратних метрів.

b1770.jpg

10. «Атомний Далі», 1948

Одна з найвідоміших фотографій всіх часів і народів. Вона поклала початок нової епохи у фотомистецтві. Це сюрреалістичне зображення було створено фотографом-портретистом Філіпом Халсманом як данина поваги до нової атомної ері і до сюрреалістичному шедевру Сальвадора Далі «Атомна Леда».

У створенні фотошедевру брали участь численні асистенти, які випліскували воду, кидали котів. Протягом шести годин відомому художнику довелося стрибнути 28 разів, а асистентам підкинути нещасних котів і речі в повітря.

63947.jpg