10 рис характеру успішного фотожурналіста

1b1fa.jpg

Що робить фотожурналіста успішним? У світі існує безліч талановитих фотожурналістів, роботи яких так не отримують визнання у широкої громадськості.

Ви можете запитати у себе: «Як я можу досягти вершин своєї професії?», «Якщо в мені потенціал?», «Що важливіше: вроджені задатки або працьовитість?» «Успішний» є вельми відносним поняттям: ви можете досягти успіху в якості фотожурналіста, при цьому потерпіти крах як особистість. Можете бути «відомим» і ледве зводити кінці з кінцями. Успіх, як і краса, завжди в очах дивиться.

«Успішний» фотожурналіст — ця людина, неодноразово відзначений на міжнародних конкурсах, представлений на різних експозиціях і культурних заходах високого рівня. Фотожурналісти такого роду представляють нечисленну «еліту», яка становить чи 25% від числа їх побратимів по всьому світу.

Успішний фотожурналіст це:

1. Самотній вовк.

Варто поставити наголос на слові «самотній». Самотні вовки бродять далеко від зграї у пошуках сюжетів і історій, у які вони можуть встромити свої зуби. Вони можуть переміщатися на величезні дистанції, поневірятися по чужих територіях, позбавлені всіляких благ цивілізації і зручностей, в одвічній гонитві за здобиччю. Коли вони на завданні, то у близькій бесіді їх агресія може осадити вас і навіть настрашити. Але нічого особистого. Вони на полюванні.

2. Людина з гнучким графіком сімейного життя або холостий.

Найвідоміші фотографи ведуть самотнє життя, або місяцями не бачать рідних і близьких. Якщо ви працюєте над серйозними речами для серйозних видань і людей у​віддалених місцевостях, то ви не можете фізично бути в двох місцях одночасно. Часто сімейне життя фотокора закінчується розлученням, а їх єдиною коханої часто стає фотографія.

3. Має незламну віру в силу зображення.

Це не віра розміром з гірчичне зерно, а потужний позив, здатний зруйнувати гори, або яка дозволяє трястися на спині вислюка тиждень ‚або виїжджати в гори, в яких ховаються озброєні повстанці. Все це в гонитві за фото, яке має стати ще однією великою історією. Є ще одна сторона цієї пристрасті: образ, який несе фото, звичайно мислиться в позитивному ключі. Оскільки ви б не стали докладати які-небудь зусилля, якби знали про негативні наслідки.

4. Безстрашний.

Пам’ятаєте сцену з фільму «Апокаліпсис сьогодні, де герой Роберта Дюваля прогулюється по джунглях в зоні бою, навіть не здригаючись від вибухів, в той час як інші повзуть по землі? Якщо ви вірите в силу зображення, але у вас немає безстрашності, то ви навряд чи коли-небудь зможете зняти бажане фото. Причина, по якій деякі роботи успішних фотожурналістів більш захоплюючі, ніж інші в тому, що у них є цей компонент: «Ти що з глузду з’їхав? Як тебе туди тільки могло занести? »

5. Швидкий і рішучий.

Якщо в справі фотожурналістики ви вагайтесь — ви програли. Можливо завдяки своїй безстрашності, агресії і впевненості успішні фотожурналісти розуміють це. Точніше, вони часто діють на емоціях і інстинктивно. Їх фотографії мають перевагу над іншими, тому що вони краще за інших знають, де дія буде краще. І вони ганяються за нею, навіть усвідомлюючи, що можуть когось образити або ж отримати кулю в лоба.

6. Здатність до саморедагування

Коли мова заходить про передачу зображень на конкурси або в галереї, успішні фотографи можуть редагувати свою роботу надзвичайно добре. Вони безжальні в хорошому сенсі цього слова. Вони не зациклюються на якості зображення. Їх історії працюють завдяки рішучій зйомки та редагування. У той час як для деяких фотографів їх менш вдалі роботи можуть бути дорогими з особистих причин.

7. У ньому присутній дух суперництва

Ця риса поза сумнівами. Кажуть, що як людина ставиться сама до себе, так вона ставиться і до інших людей. Людина, в якій живе дух суперництва, буде штовхати себе до наміченої мети, навіть якщо навколо нього не буде нікого.

8. Розумний

Фотожурналіст має бути хитрим, здогадливим і розумним. Ніяк не менше. Щоб отримати бажану картинку, він повинен потрапити в потрібне місце в правильний час. Для цього йому, можливо, доведеться подолати безліч технічних, бюрократичних і особистісних бар’єрів.

9. Невідступний.

День за днем. З року в рік. Без відпочинку та перерв. Їх пристрасть до роботи і амбіції отримують верх над іншими бажаннями. Навіть, якщо вони не мають завдання, будьте впевнені, успішний фотокореспондент знайде його собі сам. Зніматиме на вихідних, вранці і ввечері.

10. Призначення вищою силою

Всі ці вищеперераховані якості сходять нанівець, якщо пані Удача вам не усміхається. На кожного фотографа-лауреата різних міжнародних премій припадають тисячі невизнаних, задавлених, що зійшли зі шляху. Існує безліч талановитих фотографів, яким у силу непереборних обставин, нестачі волі і терпіння, і … просто везіння, не вийшло заявити про себе, пробитися наверх.