Що почитати в ніч на Хеллоуїн: 9 найстрашніших книг

У ніч на Хеллоуїн прийнято розповідати страшні історії. Якщо вам складно придумати щось самим, то можна почитати книгу, від якої стигне кров. І в бібліотеку не потрібно йти. Більшу частину представлених книг можна легко знайти в мережі.

1. «Підміна», Бренна Йованофф

849fe.jpg

Що робити, якщо ви були предметом перешіптування сусідів, похмура тінь, присутність якої всі відчувають, але ніхто не визнає у відкриту?

У місті час від часу відбуваються заміни: новонароджена дитина замінюється на зовсім ідентичного їй двійника, який незабаром помирає. Вся історія розказана з точки зору однієї із замінених істот, яка таємничим чином дожила до підліткового віку.

2. «Роги», Джо Хілл

6b379.jpg

Прочитайте цей роман, написаний старшим сином самого короля жахів Стівена Кінга, перш ніж вийде екранізація з Деніелом Редкліфом в ролі скривдженої, глибоко стурбованої людини.

Головний герой — живий доказ того, що страшні істоти в художній літературі — це не примари або вампіри, а понівечені горем і ненавистю до невпізнання люди.

3. «Непристойна Мара Дайер», Мішель Ходкін

d8221.jpg

Коли люди говорять про те, які вони хотіли б мати надздібності, то найбільш поширеними є, як правило, політ, невидимість і читання думок. Сила Мари Дайер полягає в її страху і гніві, і вона не знає про неї до тих пір, поки дивним чином виявляється єдиною, хто вижив в інциденті.

4. «Блаженні мерці», Ліндквіст Юн Айвіде 

75a0b.jpg

Нині читача не здивуєш черговою історією про зомбі. Хоч будь-яка історія про нежить, яка харчується мізками і плоттю, напевно буде страшною. Але в цій історії є зворушлива нота: переконаність головних героїв, що їхні кохані-зомбі не заподіють їмшкоди. Двугий роман шведського письменника, автора всім відомої книги «Впусти мене».

5. «Найхолодніша дівчина в Колдтауні», Холлі Блек

5c256.jpg

Кращі трилери — це ті, які тиснуть на конкретний (і вельми реалістичний) страх. Найхолодніша дівчина в містечку Колдтаун прокидається після веселої вечірки. Але замість злегка п’яних і веселих людей, її оточують мерці. І це лише моторошний початок.

6. «Привид Хілл Хауса», Джексон Ширлі 

99795.jpg

Що справді моторошно в цьому вже класичному творі Ширлі Джексон, так це численні питання, які залишаються на розгляд читачів. Наприкінці більшості трилерів ви, принаймні, знаєте, чого не треба боятися.

У цьому романі ви до кінця сумніваєтеся, чого варто побоюватися більше: будинків із привидом або загадкової жінки, що живе неподалік.

7. «Анна, одягнена в кров», Кендарі Блейк

9970b.jpg

Кас вбиває примар з тих пір, як може тримати в руках особливий ніж свого батька. Він веде самотнє життя, поки не зустрічається лицем до лиця з Ганною — примарою мертвої дівчинки-підлітка, яка вбиває все своєю люттю, але чомусь зберігає життя Касу. Кас страшитися її чорних очей і просоченої кров’ю одягу, але щось змушує його коливатися.

8. «Жахіття Амітвіллю», Джей Енсон

ef492.jpg

Це справжнісіньке «Паранормальне явище», і, безумовно, не книга, яку варто читати, перш ніж в’їхати в новий будинок. Роман може поставити вас перед питанням: скільки незвичайних звуків, запахів потрібно почути і відчути, щоб зважитися з’їхати з дивного житла.

9. «Будинок міс Перегрін для особливих дітей», Ренсом Ріггс

2a2be.jpg

У цього роману всі кращі задатки шикарного фільму жахів: занедбаний дитячий будинок, діти, які бродять по ньому, і жахлива трагедія. Якщо ви сумніваєтеся в здатності своєї уяви відтворити моторошні картини роману, то вам допоможуть моторошні старовинні фотографії, що додаються до книги.