Поширені хибні уявлення, які всі вважають правдою

У дитинстві навіть на уроках у школі нам говорили, що Еверест найвища гора в світі, що не можна їсти солодощі, а то будете надто активними, і потрібно носити шапку, а то замерзнеш.

В даний час фахівці розвіяли ці, здавалося, незаперечні істини і склали список кращих оман сучасного життя, або «штучних фактів» як їх назвали на сайті організації Ripley’s Believe It or Not!

Музей курйозів на лондонській вулиці Пікаділлі провів дослідження і склав список найпоширеніших міфів. Серед популярних помилок: Велика Китайська стіна видна з космосу, а «суші» означає «сира риба».

Але не варто соромитися своєї наївності: понад 82 відсотків дорослого населення Великобританії визнали, що вважали, один з цих «фактів» істиною.

Кава

1. Більшість людей вважають, що кава виробляється з бобів, але експерти кажуть, що вони насправді зроблені з насіння, яке називають бобами.

54ec5.jpg

Хамелеони

2. Прийнято вважати, що хамелеони змінюють колір, щоб відповідати навколишньому середовищу. Проте, насправді вони змінюють колір залежно від власного настрою, температури повітря і впливу на них світла.

0bae3.jpg

Гора Еверест

3. Еверест часто називають найвищою горою на Землі. Вершина гори Еверест вище над рівнем моря, ніж вершина будь-який інший гори. Тим не менш, Мауна-Кеа є найвищою горою, якщо вимірювати від основи до вершини гори.

b0bb4.jpg

Велика китайська стіна 

4. Люди кажуть, що можна побачити Велику Китайську Стіну з космосу. Але астронавти підтвердили, її не побачиш з Місяця. Єдине, що можна побачити — це біло-блакитне забарвлення нашої планети.

03fa6.jpg

Вік собак

5. Один людський рік є еквівалентом семи років життя собак. Насправді, це залежить від розміру і породи собаки.

ce9d9.jpg

Тепловтрата

6. Часто кажуть, що швидше за все тепло втрачається через голову. Це міф, кажуть експерти, так як тепло втрачається незалежно від частини тіла.

aeb07.jpg

Земля

7. Ми всі ще зі школи знаємо, що Земля обертається навколо Сонця. Все ж правильніше сказати, що Земля, Сонце і всі планети обертаються навколо центру мас Сонячної системи.

a4920.jpg

Смакові відчуття

8. Різні частини вашої мови відчувають різні смаки, вірно? А ось і не так. Цей факт був науково спростований в більш пізніх дослідженнях. Різні частини язика відчувають одні й ті ж смаки. Інша справа, що вони більш чутливі до певних смаків.

6f69d.jpg

Арахіс

9. Арахіс багато хто вважає горіхом. Але насправді арахіс, поряд з квасолею та горохом, відносяться до однієї сім’ї рослин, бобових.

d6273.jpg

Діти і солодощі

10. Батьки часто стверджують, що цукор робить дітей гіперактивними. Тим не менш, це не так, більшість дослідників прийшли до висновку, що цукор не викликає гіперактивність.

a3028.jpg

Почуття людини

11. Ми звикли вважати, що у людини всього п’ять почуттів. Виявляється, що у людини щонайменше дев’ять почуттів, а деякі дослідники говорять про цифру двадцять один.

Печеннячко

12. Багато хто вважає, що печеннячко із передбаченнями — старовинна китайська традиція. У той час, як це не більше, ніж вигадка хитрих американців.

148a9.jpg

Суші

13. Любителі суші звикли думати, що це слово японською означає «сира риба». Але насправді «суші» перекладається як «кисла дегустація».

606fa.jpg

Вікінги у рогатих шоломах

14. Вікінги часто зображуються в рогатих шоломах. Тим не менше, немає ніяких свідоцтв тому, що вікінги носили тільки рогаті шоломи.

130a5.jpg

Заборонений плід

15. Заборонений плід згадується в Книзі Буття. За традицією забороненим плодом вважають яблуко. Цікаво, що в Біблії його ніколи не згадували в якості яблука.

44e30.jpg

Вітамін С

16. Багато хто вважає, що Вітамін С є ефективним засобом для лікування застуди. Але більшість експертів заявляє, що не існує доказів його протизастудної дії.

b56eb.jpg

Пінгвини

17. Це розчарує романтиків, але пінгвіни не створюють пари на все життя. Пінгвіни в основному моногамні, проте є деякі види, такі як імператорський пінгвін, які називаються «серійно моногамними».

Вони спаровуються з однією парою на весь сезон, але в наступному році спаровуються з іншим пінгвіном. Вочевидь, нагальна потреба розмноження в суворих умовах утримує їх від довгих і, часом, безглуздих очікувань своєї «єдиної» пари.

ba180.jpg

Кофеїн

18. Існує поширена думка, що кофеїн зневоднює. У той час як напої, що містять кофеїн, можуть спричиняти м’який сечогінний ефект, це не збільшує ризик зневоднення.

021b9.jpg

Пацюки у Лондоні 

19. Багато хто говорить, що в Лондоні ви знаходитесь в шести футах від щура. Але це приблизна оцінка. Так як ці тварини нерівномірно поширені в цьому місті.

7f23f.jpg

Темна сторона Місяця

20. Чи існує темна сторона місяця. Очевидно, що ні. Так як Місяць постійно обертається навколо своєї власної осі, то ділянки, яка знаходиться в постійному затемненні, не існує.

76ebe.jpg