Шукачі пригод: самі авантюрні бізнесмени

1. Річард Бренсон

15e5b.jpg

У британського підприємця і засновника легендарного музичного лейблу Virgin багато заслуг. Йому належить рекорд з перетинання Ла-Маншу на кайті. Він так само здійснив саме швидкий перетин цієї ж протоки на судні-амфібії.

У 1986 році він зумів переплисти Атлантичний океан на човні швидше, ніж хто-небудь до нього. Не кажучи вже про його улюблений метод пересування — на повітряній кулі.

Річард Бренсон просуває свій бізнес і хобі завдяки тому, що здійснює вчинки, які не можуть зробити інші. Його головний бізнес — компанія Virgin — почався в 1970 році з магазинчика грамплатівок. Власнику тоді було трохи більше двадцяти років.

Незабаром бізнес розрісся до мережі музичних магазинів і звукозаписної студії. Під чуйним управлінням Бренсона компанія Virgin стала займатися комп’ютерними іграми і авіацією. Зараз же ексцентричний мільярдер хоче реалізувати ще одну свою дитячу мрію: космічний туризм.

2. Стів Фоссет

dfb81.jpg

Після закінчення Стенфордського університету в 1966 році, Стів Фоссет спробував почати кар’єру в програмуванні. Тим не менш, можливо, під впливом того, що його не влаштовувала маленька зарплата, він зайнявся продажами і зрештою створив три власні брокерські контори.Після виходу у відставку в 1990 році Фоссет вирішив зайнятися ще більш ризиковими витівками, ніж гра на біржі.

Фоссетт піднімався на найвищі вершини світу, в тому числі двічі на Еверест.

Стів Фоссет брав участь в гонках на собачих упряжках на Алясці, в автогонках «24 години Ле-Мана» і в кільцевих автоперегонах в США. З 1993 по 2004 рік він встановив майже два десятки світових рекордів на воді. Так, він обігнув земну кулю на кораблі всього за 58 днів і дев’ять годин. Але найсміливіші подвіги він здійснив в якості пілота літака.З 1 по 3 березня 2005 Стів Фоссетт поодинці облетів земну кулю на спеціальному літаку, Virgin Atlantic GlobalFlyer, сконструйованому Бертом Рутаном. Це був перший у світі обліт Земної кулі поодинці і без зупинок. Політ тривав 67 годин 2 хвилини і 38 секунд, пройдену відстань — 36 898,04 км.У вересні 2007 року літак Citabria, який він пілотував, зник десь близько кордонів Каліфорнії зі штатом Невада. В результаті пошуків, які тривали рік, були знайдені речі і останки Стіва Фоссета.

3. ВейЧен

48505.jpg

З моменту заснування Саншайн Enterprise незадовго до початку нового тисячоліття, підприємець китайського походження Вей Чен перетворив фірму з виробництва будівельного устаткування в конгломерат в кілька мільйонів доларів з 400-ми співробітниками на борту.

Можливо, успіх компанії пов’язаний з передовими методами бізнесмена, які є комбінацією китайських і американських виробничих підходів.

У вільний від роботи час Чень активно подорожує. Прославився він в 2011-му році завдяки 68-денному перельоту, який розпочався в Мемфісі, а закінчився в Канаді.

Він також став першим китайцем, який облетів Землю на однодвигунному літаку.

4. Вільям Кох

9321a.jpg

Можливо, він не такий знаменитий, як його брати Девід і Чарльз, але Вільям «Білл» Кох має на своєму рахунку неабияку частку перемог у бізнесі.

Після продажу своїх акцій в сімейній корпорації Koch Industries за $ 470 млн в 1983 році, він заснував Oxbow Carbon — одну з провідних енергетичних компаній.

Крім того, незважаючи на зайнятість у ролі президента компанії, Кох знаходить час для своїх екстремальних захоплень. У 1992 році цей моряк-любитель витратив 68 $ мільйонів на участь у престижному Кубку Америки.

Кох розповідав про свою команду аутсайдерів: «Звичайні люди часто роблять деякі речі краще, ніж команда суперзірок, яким заважає власне его.» І він мав рацію — команда виграла в жорстокій конкуренції.

5. Роб Мілн

1f727.jpg

В рівній мірі підприємець, вчений і шукач пригод, доктор Робін Мілн був зіркою в галузі штучного інтелекту (АІ).

Після перебування на посту головного спеціаліста з штучного інтелекту в Пентагоні, Мілн повернувся до Шотландії, де отримав ступінь доктора філософії в університеті Единбургу. Тут же він заснував фірму інтелектуальних додатків, яка спеціалізувалася на передових системах діагностики. Крім цього, вчений залучив до роботи в Шотландії ряд успішних компаній.

Крім роботи в лабораторії і офісі Мілн займався сходженнями на найвищі гори в світі. Серед найбільш знаменних — Мак-Кінлі, найвища точка Північної Америки, і Аконкагуа.

На жаль Мілн загинув через серцевий напад під час сходження на Еверест в 2005 році.

6. Саймон Мюррей

9e371.jpg

Вельми суперечлива особистість у світі бізнесу Саймон Мюррей може похвалитися значним послужним списком, коли мова йде про бізнес і підприємництво.

Як один із засновників Distacom Group — визнаного лідера в області бездротового зв’язку — він зіграв важливу роль в ключових подіях світу телекомунікацій. В першу чергу, сприяв появі мережі Orange.

Створивши фінансову компанію Davenham Інвестиції, і прийнявши на себе численні корпоративні ролі, Мюррей знайшов час і для сміливих устремлінь. Він брав участь у Марафон де Сабль — гонках на довгу дистанцію по марокканської Сахарі — в 2000 році. У 2004 році, у віці 63 року він здійснив 58-денну експедицію через Антарктиду, встановивши рекорд Гіннесса, як найстаріша людина, що зробив похід по Південного Полюса.

7. Тед Тернер

4019d.jpg

Підприємницький хист Теда Тернера отримав поштовх до розвитку, коли в 1963 році його батько покінчив життя самогубством. Тед був змушений стати на чолі батьківській компанії Turner реклами.

Всього сім років потому, шляхом ряду досвідчених придбань і стратегічного ребрендингу, він став власником найбільшого рекламного бізнесу в Південно-Східній частині США. Пізніше, в 1980 році, Тернер заснував новаторський канал новин CNN.

Завдяки своєму багатству, медіамагнат з 1977 року виступав зі своєю командою в Кубку Америки на яхті Сміливий і отримав прізвисько «Жорстокий капітан».

Якось він здобув переконливу перемогу в гонці Фастнет, не дивлячись на бурю, яка забрала життя 14 учасників.

8. Ліа Гріманіс

47d2c.jpg

Можна без применшення сказати, що Лія кардинально змінила хід свого життя, не дивлячись на те, що спочатку свого самостійного життя вона вилетіла зі школи і ночувала без даху над головою.

Після розвитку плідної кар’єри в індустрії високих технологій, Гріманіс активно ратує за надання жінкам можливості займатися підприємницькою діяльністю.

Будучи однією з найвпливовіших жінок Канади, вона стала ініціатором заснування двох організацій, які поєднують у своїй діяльності бізнес і доброчинність.

Гріманіс також захоплюється подорожами. У 2012 році вона увійшла в історію Канади як перша жінка, яка подорожувала поодинці на мотоциклі по Кхардунг Ла в індійських Гімалаях, яка вважається найвищою дорогою нашої планети.

9. Дік Сміт

0bdfb.jpg

В кінці 1960‑х років молодий австралієць Дік Сміт заснував фірму, що спеціалізується на установці автомагнітол. Завдяки рекламі та гарному сервісу справи підприємця пішли в гору.

До 1980-му році в Австралії існувало вже близько 20 торгових точок Дік Сміт електроніки. Сміт продав 60 відсотків бізнесу компанії Woolworths, яка купила залишок акцій в 1982-му році. В даний час 369 магазинів належить Anchorage Capital Partners.

Що стосується любові підприємця до пригод, то його давнім захопленням є польоти. Навколо земної кулі в якості пілота він облетів не менше п’яти разів. Він так само став першою людиною, який пілотував вертоліт на Північний полюс з Австралії.

10. Ларрі Еллісон

4bad8.jpg

Хоча у вересні 2014 року він пішов у відставку з поста генерального директора Oracle — фірми, в створенні якої брав участь у в 1977 році — Ларрі Еллісон не планував сидіти склавши руки.

Мільярдер-підприємець, чий величезний статок було забезпечено контрактом IBM з Oracle в 1981 році, залишився на посту головного технолога компанії.

Однак можливо, що в 2015 році п’ятий у списку найбагатших людей світу буде мати більше часу для занять своїм улюбленим хобі ‑парусним спортом.

Зауважимо, що він не раз переживав ряд аварій і дорожніх пригод. Ларрі брав участь у таких престижних змаганнях, як гонка Сідней-Хобарт, або у Кубку Америки, переможцем якого він став у 2010 році.