Найбільш здорові країни світу - 2015

Сьогодні відзначається Всесвітній день здоров’я.

Все більше і більше людей по всьому світу звертають увагу на проблеми охорони здоров’я. В цілому намітилися деякі позитивні зрушення.

Так, глобальний показник смертності в малюків 2013-му році склав 33,6 смертей на 1000 живонароджених і котрий рік поспіль показує тенденцію до зниження. Крім того, в останні десятиліття значно покращився показник тривалості життя. Однак ці поліпшення розподілені нерівномірно по країнах світу.

Для створення рейтингу країн з самим здоровим і нездоровим населенням, редактори інтернет — ресурсу 247 Wall St. розглянули безліч факторів, які класифікуються як показники здоров’я, стан економіки та наявність заходів щодо забезпечення доступу до медичних установ. Сама здорова країна в світі, Катар, є абсолютним лідером за цими показниками, у той час як найменш здорова країна Судан отримала найнижчі бали.

Негативні наслідки поганого стану здоров’я нації набагато менш поширені в здорових країнах, ніж у країнах зі слабким здоров’ям. Так тривалість життя, як правило, набагато вище в країнах з сильною системою охорони здоров’я. Очікувана тривалість життя при народженні в найздоровіших країнах перевищує загальносвітовий показник тривалості життя в 70 років. Вважається, що дитина, що народилася в Ісландії, проживе більше 80-ти років — це найвищий показник за тривалістю життя у світі.

Якість інфраструктури і системи охорони здоров’я країни також впливає на поширеність захворюваності серед громадян. Лікарська допомога набагато більш доступна в самих здорових країнах світу. Коефіцієнт поширеності лікарів у найбільш здорових країнах становить 1,52 лікаря на 1000 осіб. Це в два рази більше світового показника. Жителі найбільш здорових країн витрачають понад $ 2000 на душу населення на охорону здоров’я в рік, у порівнянні з витратами трохи більше 1000 доларів на душу населення у світі. За одним лише винятком — це Екваторіальна Гвінея — найменш здорові країни витрачають на здоров’я набагато менше загальносвітового показника.

Звичайно, високі витрати не гарантують хороших результатів в галузі охорони здоров’я. Щорічні витрати на охорону здоров’я в Сполучених Штатах становлять $ 8895 на душу населення. Тим не менш, здоров’я в жителів США було оцінено гіршим в порівнянні представниками 33 інших країн.

1. Катар

a9add.jpg

Середня тривалість життя: 77,6

Коефіцієнт дитячої смертності (на 1000 народжених живими): 7,0

Видатки на охорону здоров’я на душу населення: $ 2029

Рівень безробіття: 0,5%

Рейтинг найбільш здорових націй очолила країна, яка не має власної національної системи охорони здоров’я. Враховуючи те, що емірат все ж поступово переходить на універсальну систему, здоров’я населення може тільки покращитися.

До кінця цього року планується охопити медичною опікою все населення. На 1000 чоловік тут припадає 7,7 лікарів.

Примітно, що крихітна близькосхідна країна подбала про здоров’я своїх маленьких громадян: 99% дітей отримали вакцинацію від кору та інших хвороб.

Як і ряд інших процвітаючих і здорових країн, Катар зіткнувся з проблемою ожиріння і займає друге місце в світі за кількістю населення із зайвою вагою.

2. Норвегія

d2134.jpg

Середня тривалість життя: 79,5

Коефіцієнт дитячої смертності (на 1000 народжених живими): 2,3

Видатки на охорону здоров’я на душу населення: $ 9055

Рівень безробіття: 3,5%

У Норвегії витрачається більше грошей на охорону здоров’я на душу населення, ніж у будь-якій іншій країні світу. Річний обсяг видатків на охорону здоров’я становить $ 9055, що випереджає Швейцарію з $ 8980 і Сполучені Штати з $ 8895.

У Норвегії відносно висока смертність: 8,4 випадків на 1000 осіб. Тим не менш, Норвегія входить до топ-10 найбільш благополучних країн за показниками рівня смертності дітей віком до п’яти років і середньої тривалості життя при народженні.

У той час як в країні відзначено відносно погані медико-санітарні заходи, її жителі мають один з кращих доступів до професіональної медицини і установ охорони здоров’я у світі. На чотири лікарі тут припадає 1000 осіб.

3. Швейцарія

3eb5d.jpg

Середня тривалість життя: 80,6

Коефіцієнт дитячої смертності (на 1000 живонароджених): 3,6

Видатки на охорону здоров’я на душу населення: $ 8980

Рівень безробіття: 4,4%

Швейцарія знаходиться на другому місці за тривалістю життя і є третьою найбільш здоровою країною в світі. У Швейцарії на 1000 жителів припадає 3,9 лікарів.

Країна займає високе місце в загальному заліку, незважаючи на відносно високу смертність: дев’ять смертей на 1000 осіб, а також поширені фактори ризику.

На душу кожного швейцарця припадає майже 10,7 літрів алкоголю. Крім того, за оцінками експертів, 22% дорослих жінок і 31% дорослих чоловіків курять.

Щодо захворюваності на туберкульоз Швейцарія входить в двадцятку найгірших країн у світі: на 100 000 осіб припадає 6,5 випадків.

Не дивлячись на все це стан здоров’я населення досить гарний. Можливо, завдяки достатньому фінансуванню.

4. Люксембург

a2234.jpg

Середня тривалість життя: 79,1

Коефіцієнт дитячої смертності (на 1000 живонароджених): 1,6

Видатки на охорону здоров’я на душу населення: $ 7452

Рівень безробіття: 5,9%

Четверта в світі країна за величиною витрат на медико-санітарну допомогу на душу населення, Люксембург показує кращі результати за співвідношенням витрат на охорону здоров’я і результатами.

У країні зафіксовано найнижчі показники смертності як немовлят, так і дітей у віці до п’яти років. Але, як і більшість з десяти найбільш здорових країн, статистика тут показує відносно високу смертність. Можливо, це пов’язано зі значним споживанням алкоголю — 11,9 літрів на душу населення — і відносно високим відсотком населення з ожирінням — 23,1%.

5. Японія

f615d.jpg

Середня тривалість життя: 79,9

Коефіцієнт дитячої смертності (на 1000 живонароджених): 2,1

Видатки на охорону здоров’я на душу населення: $ 4752

Рівень безробіття: 4,0%

Японія є найбільш густонаселеною з 10 найбільш здорових країн світу. Тим не менш, експерти відзначають і найвищий рівень смертності серед десяти країн: 10 на 1000 осіб.

Вік чверті населення країни перевалив за позначку в 65 років — свідоцтво здоров’я та довголіття японців. Серед негативних факторів: високий відсоток курців як серед чоловіків, так серед жінок.

6. Ісландія

Середня тривалість життя: 81,6

Коефіцієнт дитячої смертності (на 1000 живонароджених): 1,6

Видатки на охорону здоров’я на душу населення: $ 3872

Рівень безробіття: 5,6%

b900f.jpg

Ісландія посідає шосте місце в даному рейтингу частково завдяки тому, що вже котрий рік поспіль відзначає показник найвищої тривалості життя.

Очікувана тривалість життя при народженні становить 81, 6 років. Близько 18% жінок і 19% чоловіків в Ісландії курять.

В Ісландії зафіксовано найнижчий рівень дитячої смерті в світі: всього в 1,6 смертей на 1000 живонароджених. При цьому 91% дітей вакциновані.

7. Австрія

ffe33.jpg

Середня тривалість життя: 78,4

Коефіцієнт дитячої смертності (на 1000 живонароджених): 3,2

Видатки на охорону здоров’я на душу населення: $ 5407

Рівень безробіття: 4,9%

Видатки на охорону здоров’я в Австрії становлять близько $ 5400 на душу населення в рік. Це дев’ятий результат серед країн кращої десятки. Як і в багатьох інших здорових країнах, відносно високий рівень витрат на охорону здоров’я допомагає збільшити число лікарів і якість медичної допомоги.

У 2011 році на 1000 австрійців доводилося п’ять лікарів — це четвертий показник у світі. Як і в більшості самих здорових країн, австрійський уряд контролює більшість функцій системи охорони здоров’я країни.

8. Сингапур

b3749.jpg

Середня тривалість життя: 79,9

Коефіцієнт дитячої смертності (на 1000 живонароджених): 2,2

Видатки на охорону здоров’я на душу населення: $ 2426

Рівень безробіття: 2,8%

Економіка невеликої острівної держави Сінгапур дивно розвинена. Рівень безробіття на 2013 рік був менше 3%. Крім того, ВВП Сінгапуру на душу населення становив $ 55182 в 2013 році і був одним з кращих економічних результатів по всьому світу. На додаток до сильної економіки, в державі розвинена інфраструктура і медицина.

Очікувана тривалість життя при народженні становить приблизно 80 років. Система охорони здоров’я міста-держави є універсальною і по-своєму унікальною. Жителі країни зобов’язані в примусовому порядку відкладати частину своїх коштів на особливому «медичному» рахунку.

9. Швеція

f2d1d.jpg

Середня тривалість життя: 79,9

Коефіцієнт дитячої смертності (на 1000 живонароджених): 2,4

Видатки на охорону здоров’я на душу населення: $ 5319

Рівень безробіття: 8,1%

Як і в більшості здорових країн, у Швеції медицина є страховою. Пацієнт оплачує лише незначні витрати на лікування.

Щорічний бюджет на охорону здоров’я країни складає $ 5,319 на душу населення. Шведи також живуть довше, ніж більшість людей, з очікуваною тривалістю життя при народженні приблизно 80 років.

10. Австралія

66f95.jpg

Середня тривалість життя: 79,9

Коефіцієнт дитячої смертності (на 1000 живонароджених): 3,4

Видатки на охорону здоров’я на душу населення: $ 6140

Рівень безробіття: 5,7%

Своїм місцем у рейтингу Австралія зобов’язана доскональній системі охорони здоров’я. На 1000 австралійців припадає 3,3 лікарів. Крім того, щорічні витрати на охорону здоров’я склали $ 6140 на душу населення.

Проблемою для австралійців залишається високий відсоток людей з ожирінням: приблизно 28,6% від усього населення.