Країни з найбільшими витратами на здоров'я

Так уже історично склалося, що витрати на охорону здоров’я в розвинених країнах щорічно значно виростають. Проте, починаючи з 2010 року, видатки були згладжені.

На основі даних, опублікованих минулого тижня Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), можна зробити висновок, що повільне зростання витрат в 2011 році відображає триваючий вплив глобальної рецесії на державні витрати.

З 2011 року охорона здоров’я в США коштує $ 8508 на людину. Це більш ніж на $ 2800 вище, ніж під витрачає інша розвинена країна світу — Нідерланди.

Найбільшими розтринькувачами також є такі країни, як Норвегія і Швейцарія, які витратили в 2011 році більше $ 5000 на людину.Причини, чому витрати на охорону здоров’я в цих країнах настільки високі, значно варіюється.

На основі звіту, опублікованого ОЕСР з проблем глобальної охорони здоров’я, сайт 247 Wall St. розглянув 10 країн, які найбільше витратили на охорону здоров’я з розрахунку на душу населення.

1. США

Витрати на охорону здоров’я на душу населення: $ 8508

Відсоток людей з ожирінням: 28,5%

Середня тривалість життя: 78,7 років

США здоровье

Більше всіх витрачали на охорону здоров’я в США — більш ніж в $ 8500 на людину, що склало 17,7% від ВВП країни.

Тільки дві країни, опитані ОЕСР, Мексика та Чилі, подібно США покривали менше половини всіх медичних витрат за рахунок державного фінансування.

Тим не менше, ці витрати в США були настільки високими, що державне фінансування охорони здоров’я як і раніше склало більше $ 4000 на людину, поступаючись за величиною тільки Норвегії.

Крім того, в той час як 90% жителів повідомили, що вони оцінюють свій стан здоров’я як «добрий», США посідає серед країн-членів ОЕСР перше місце за кількістю жителів з ожирінням.

Та й очікувана тривалість життя тягне країну на нижні рядки рейтингів.

2. Норвегія

Витрати на охорону здоров’я на душу населення: $ 5669

Відсоток людей з ожирінням: 10,0%

Середня тривалість життя: 81,4 роки

Норвегия здоровье

Норвегія витратила $ 4813 у державних коштів на людину на охорону здоров’я.

Варто відзначити, що Норвегія може дозволити собі витрачати так багато на охорону здоров’я: країна є одним з найбільших у світі експортерів нафти. Як наслідок, має великий профіцит бюджету, який дозволив зберегти 700 мільярдів доларів у заощадженнях.

Жодна велика країна, що розвивається, не мала більший профіцит бюджету, ніж у Норвегія: майже 14% від ВВП, за даними ОЕСР.

Жителів країни ведуть один з найздоровіших способів життя серед розвинених стран.

Тільки 17% норвежців курять, 10% повідомили, що вони страждають ожирінням, а за споживанням алкоголю Норвегія також була в числі найбільших непитущих в ОЕСР.

3. Швейцарія

Витрати на охорону здоров’я на душу населення: $ 5643

Відсоток людей з ожирінням: 8,1%

Середня тривалість життя: 82,8 років

Здоровье Швейцария

Швейцарці мають найдовшу тривалість життя в країнах ОЕСР — 82,8 років. Для порівняння, середня очікувана тривалість життя при народженні в США тільки 78,7 років.

Швидше за все, внеском у загальний гарний стан здоров’я жителів країни є низький відсоток людей з ожирінням — всього 8,1% швейцарців визнали у себе проблеми із зайвою вагою.

Держава вимагає від жителів країни купувати приватну медичну страховку, завдяки якій медичної турботою охоплюються все населення Швейцарії.

4. Нідерланди

Витрати на охорону здоров’я на душу населення: $ 5099

Відсоток людей з ожирінням: 11,4%

Середня тривалість життя: 81,3 роки

Нідерланди є однією з чотирьох країн, які витрачають більше, ніж $ 5000 на душу населення на охорону здоров’я.Витрати на охорону здоров’я в країні склали 11,9% від ВВП.

Це більший відсоток, ніж у будь-який інший розвиненій країні, за винятком охорони здоров’я США.Державне фінансування склало 85,6% витрат країни на охорону здоров’я — більше, ніж у будь-якій інший країні.

5. Люксембург

Витрати на охорону здоров’я на душу населення: $ 4755

Відсоток людей з ожирінням: н/​д

Середня тривалість життя: 81,1 років

Люксембург здоровье

У Люксембурзі витратили $ 4755 на душу населення на охорону здоров’я — це один з найвищих показників серед країн-членів ОЕСР.

Завдяки своєму високому ВВП на душу населення — майже в $ 80 000, за даними МВФ — загальні витрати на охорону здоров’я склали всього 8,2% від ВВП.

Це значно нижче середнього показника по ОЕСР — 9,3% від ВВП країни. На державні кошти припадає 84% витрат на охорону здоров’я.

У країні прийнято загальне медичне страхування, яке охоплює всі версти населення, включаючи студентів, пенсіонерів і безробітних.

6. Австрія

Витрати на охорону здоров’я на душу населення: $ 4546

Відсоток людей з ожирінням: 12,4%

Середня тривалість життя: 81,1 рік

Австрия здоровье

З 2000 року витрати Австрії на охорону здоров’я зросли в середньому всього на 2,3% на рік.

На 1000 жителів тут припадає 4,8 лікарів і 7,7 лікарняних ліжок — більш, ніж в інших країнах-членах ОЕСР.

Але, незважаючи на високі витрати на охорону здоров’я, в країні на 1000 осіб припадає 7,8 медсестер, що нижче середнього показника по ОЕСР — 8,7 медсестер.

Не дивлячись на великі витрати на підтримку здоров’я громадян, жителі Австрії не відчувають себе особливо здоровими: лише 69% жителів назвали своє здоров’я «хорошим» в 2011 році.

7. Канада

Витрати на охорону здоров’я на душу населення: $ 4522

Відсоток людей з ожирінням: 17,7%

Середня тривалість життя: 81,0 рік

канада здоровье

Тільки чотири країни витрачали в 2011-му році більше, ніж Канада на охорону здоров’я у відсотках від ВВП.

Не дивлячись на те, що згідно із законодавством охорона здоров’я оплачується за рахунок податків, лише трохи більше 70% витрат на охорону здоров’я йде з державних коштів.

Незважаючи на те, що витрати перевищують середній показник по країнах ОЕСР, в Канаді на 1000 жителів припадає всього 2,4 лікарів і 2,8 лікарняних ліжок. Тим не менш, тут більше всіх витрачають на фармацевтичні препарати — $ 752 на душу населення в рік.

8. Данія

Витрати на охорону здоров’я на душу населення: $ 4495

Відсоток людей з ожирінням: 13,4%

Середня тривалість життя: 79,9 років

дания здоровье

Данія витратила $ 3827 на людину в державних коштів на охорону здоров’я.

Це склало 85,1% від усіх витрат на охорону здоров’я в країні, що поступається за величиною лише Нідерландам. Данія займає друге місце за кількістю медсестер в ОЕСР, що становить 15,4 на 1000 жителів.

А ось фармацевтичних препаратів тут споживають дуже мало — всього 7,4% від усіх витрат на охорону здоров’я.

9. Німеччина

Витрати на охорону здоров’я на душу населення: $ 4495

Відсоток людей з ожирінням: 14,7%

Середня тривалість життя: 80,8 років

Германия здоровье

Не дивлячись на те, що Німеччина витратила на охорону здоров’я майже

$ 4500 на людину, або 11,3% від її ВВП, зростання витрат все ж був мінімальним.

З 2000 року витрати на охорону здоров’я зросли в середньому всього на 2,0% на рік — один з найнижчих середньорічних темпів зростання в ОЕСР. У Німеччині на 1000 жителів припадає велика кількість лікарів і медсестер.

У середньому, на рік середньостатистичний житель германии отримує 10 консультацій лікаря. При цьому лише 64% німців описали своє здоров’я як «добре».

10. Франція

Витрати на охорону здоров’я на душу населення: $ 4118

Відсоток людей з ожирінням: 12,9%

Середня тривалість життя: 82,2 роки

Франція може похвалитися однією з найдовших очікуваних тривалостей життя при народженні — 82,2 років, незважаючи на те, що відсоток громадян, які курять і споживають алкоголь значно вище середнього.

У 2007 році було заборонено куріння в громадських місцях, але деякі жителя досі чинять йому опір.