Куріння цигарок: Україна – на другому місці у світі

Британська газета The Economist оприлюднила дослідження компанії ERS щодо кількості затятих курців у різних країнах світу. Попри масштабні застережні та запобіжні заходи європейські держави займають 18 із 20 найвищих щаблів за річною кількістю викурених сигарет на одну людину.

Всі рекорди побила сонячна казкова Греція, де за рік на громадянина припадає понад 3000 цигарок (більш ніж 8 на день). Не відстає від неї Україна, котра розташувалась на другій сходинці. У нас на громадянина припадає понад 2500 сигарет – майже 7 щоденно. Замикає сумну трійку Словенія, де курять лише трохи менше, ніж в Україні.

У багатих європейських державах ситуація дещо краща завдяки великим штрафам, забороні куріння у громадських місцях та постійним попередженням про шкоду паління. Проте в Іспанії, схоже, людям важко відмовитись від цієї шкідливої звички, тому країна посідає 9 місце у «чорному списку». Кубинці палять менше за американців, хоча, певно, це пов’язано більше з тим, що остров’яни надають перевагу сигарам.

кількість цигарок на людину