Десять дивних фактів про Томаса Едісона

Десять дивних фактів про Томаса Едісона

Відомий винахідник Томас Алва Едісон (до 83 років мав 1093 патенти) зробив неоціненний внесок у розвиток науки і техніки. З його іменем пов’язаний розвиток фотографії, електричних систем, кінематографа, телеграфу, телефону та ін. Багатьом відомо, що Томас Едісон запатентував електричну лампочку, але існує дуже багато цікавих фактів про Едісона, не настільки широко відомих публіці, пише prochitano.ru. Ось деякі з них.

Десять дивних фактів про Томаса Едісона (prochitano.ru, 2009) 

1. Учитель вважав Едісона негодящим учнем Едісон був неслухняним учнем, шкільна вчителька прозвала його «пропащим». Мати Томаса, довідавшись про це, дуже розгнівалась, забрала хлопчика зі школи і почала вчити його вдома. Так Едісон здобув освіту вдома.

2. У 10 років Едісон створив свою першу лабораторію Коли Едісону виповнилося 9 років, мама подарувала йому елементарну наукову книжку про те, як проводити хімічні досліди в домашніх умовах. Едісон настільки захопився, що витрачав усі свої кишенькові гроші на купівлю хімічних реактивів. У 10 років хлопчик у підвалі батьківського будинку організував цілу наукову лабораторію. Щоб ніхто не чіпав його препаратів, він на всіх пляшечках писав «отрута».

3.Едісон був глухуватий, і це йому подобалося Приблизно в 12 років Едісон почав втрачати слух. Згідно з однією легендою, він став погано чути після того, як схопив ляпаса від кондуктора за пожежу, влаштовану в салоні вагона. Насправді втрата слуху, найімовірніше, була пов’язана зі спадковістю хлопчика. І батько, й один із братів винахідника (Едісон був наймолодшим серед семи дітей) потерпали від втрати слуху. Як не дивно, Едісону навіть подобалося бути глухуватим: завдяки поганому слуху він повністю міг сконцентруватися на експериментах.

4.Едісон врятував хлопчика На залізниці Grand Trunk 14-річний Едісон врятував 3‑річного Джиммі Маккензі від товарного поїзда. Батько Джиммі, станційний доглядач Дж. У. Маккензі, був настільки вдячний, що навчив Едісона управляти телеграф-машиною. Пізніше Едісон став оператором телеграфу для Western Union. Правда, його звідти звільнили. Едісон брав нічні години на роботі, щоб проводити свої експерименти. Одного разу він випадково розлив сірчану кислоту, яка просочилася крізь підлогу й потрапила на стіл боса. Наступного ранку Едісон втратив роботу.

5.Перший запатентований винахід Едісона був провальним У 1869 році, коли Едісону було 22 роки, він одержав перший патент на електричну машину для голосування для американського Конгресу. Після натискання на потрібний перемикач голос конгресмена записувався в білль. Коли винахід був представлений Конгресу в м. Вашингтон, Едісон отримав відповідь, що машина працює повільно, конгресмени набагато швидше самі запишуть свій голос. Машина для голосування так і не знайшла свого застосування.

6.Едісон освідчився своїй коханій азбукою Морзе Різдвяного дня 1871 року 24-річний Едісон побрався з 16-річною Мері Стілвел, яку знав усього два місяці. Мері народила Едісону трьох синів, першим двом Едісон дав прізвиська «Крапка» (Dot) і «Тире» (Dash). Через два роки після смерті Мері Едісон одружився з 20-річною Мінною Міллер, в яку був дуже сильно закоханий. Едісон навчив Мінну азбуки Морзе, за допомогою цього коду вони спілкувалися, коли батьки Мінни були поруч: закохані вибивали морзянку постукуванням по долонях одне одного.

7. В Едісона було загадкове татуювання на руці В Едісона було дивне татуювання – п’ять крапок на лівому передпліччі, завдяки яким Едісону приписали винахід найпростішої тату-машини. В 1876 році Едісон запатентував гравірувальний прилад Stencil-Pens, який через багато років був модифікований Самуелем О’Рейлі (Samuel O’Reilly) у першу тату-машину. Швидше за все, саме Самуель О’Рейлі є батьком татуювання, бо немає жодних доказів, що Едісон зробив собі татуювання за допомогою свого Stenci-Pens.

8.Винахід Едісона вбив людину Після відкриття рентгенівських променів Вільгельмом Рентгеном у 1895 році Едісон доручив своєму працівникові Кларенсу Деллі (Clarence Dally) розробку флюороскопа (апарата для рентгеноскопії). У той час рентгенівські промені не вважали небезпечними, і Кларенс тестував рентгенівські трубки на своїх руках. У 1900 році йому ампутували одну руку, тому що шкіра на його зап’ясті була настільки уражена, що вже не піддавалася лікуванню. Згодом стан Деллі став настільки критичним, що навіть після ампутації обох рук він помер від раку. Вражений цією подією, Едісон припинив роботу над флюороскопом, пояснивши, що після смерті Кларенса боїться рентгенівських променів.

9. Дивний винахід Едісона – бетонний будинок У 1887 році Едісон працював над абсолютно провальним проектом. Він запропонував добувати залізо з низькосортної руди. Преса глузувала з цієї ідеї, але впертий Едісон миттю вклав власні гроші й побудував великий завод. Його ідея була не варта того, бо за кілька років стало очевидно, що набагато дешевше просто розробляти родовища залізної руди. Так, залишившись із купою непотрібних машин, Едісон вирішив піти в цементний бізнес. Він помітив, що з бетону можна ліпити безліч різних фігур. Так виникла ідея вилити з бетону цілий будинок, і не тільки будинок: усе, починаючи від ванної, підвіконь, сходів і рамок для картин до електротруб. Спочатку за проектом Едісона була виготовлена модель будинку, пізніше й сам будинок, який виявився зовсім не придатним для житла. Бетонний дім Едісона було зведено в 1911 р. на Hixon Street у м. South Orange, штат Нью-Джерсі. Потім його просто знесли. У тому ж 1911 році Едісон представив усім бетонні меблі, він з гордістю казав, що меблі можуть бути такими ж гарними, як і дерев’яні, при цьому вони набагато дешевші. Але бетонні предмети інтер’єру, як і будинки, так і не стали хітом.

10.Страта слона електричним струмом Едісон помітив, що змінний струм має смертельний потенціал. І хоча Едісон був проти смертної кари, він разом зі своїм працівником Гарольдом Брауном сконструював електричний стілець. У 1903 році циркова слониха на ім’я Топсі вбила трьох людей. Було прийняте рішення вбити тварину. Ідею страти через повішення відхилили, так що Едісону випала можливість перевірити електроекзекуцію в дії. Слониху нагодували морквинкою з прив’язаним до неї ціанідом і піддали дії 6000 вольт змінного струму. Тварина померла за секунди, ні встигнувши видати ні звуку. Близько 1500 людей спостерігали за подією, а Едісон навіть записав страту на кіноплівку.